۱۸۱۱۱۴۰۱

ادعاهای یک کارگردان سینما⇐ روحانی و جهانگیری میگویند اگر ما نباشیم نمی‌توانید کنسرت برگزار کنید درحالیکه امروز هنرمندان ما گوشه خیابان و مترو موسیقی اجرا می‌کنند!!

سینماروزان: در فاصله کمتر از دو هفته‌ای که تا انتخابات ریاست جمهوری باقی مانده هر کدام از سینماگران می کوشند نقطه نظر خود را نسبت به اوضاع و احوال سیاسی جامعه بیان کنند؛ نقاط نظراتی که از حمایت از حسن روحانی تا مخالفت با وی را شامل میشود.

پرویز شیخ طادی یکی از کارگردانانی است که در اظهارنظر سیاسی که داشته کوشیده به انتقاد از مشی فرهنگی دولت روحانی پرداخته و اینکه آنها در مناظره ها مردم را می ترسانند به چالش بکشد. این کارگردان به «خبرگزاری دانشجو» گفته است: روحانی و جهانگیری طوری مردم را می‌ترسانند که اگر آنها نباشند چه اتفاقی برای مردم می‌افتد. به عبارتی دولت فعلی در مناظره‌ها همان وعده‌ها و شعارهای چهار سال پیش را می‌دهد به‌اضافه یک القای ترس از نبود این دولت.

وی افزود: اگر الان یک غیرایرانی این مناظره را ببیند با حرف‌های روحانی و جهانگیری فکر می‌کند تمام آزادی‌ها از ما سلب شده و هنرمندان در یک فضای امنیتی زندگی می‌کنند. تعجب می‌کنم از دولتی که خودش و کارنامه‌اش تندرو بوده و حالا ما را در نبودشان از فضای امنیتی می‌ترسانند.

این کارگردان سینما در خصوص مصادره به مطلوب کنسرت‌ها توسط دولت یازدهم افزود: این دولت ما را می‌ترساند که اگر ما نباشیم نمی‌توانید کنسرت برگزار کنید در حالی که امروز هنرمندان ما گوشه خیابان و مترو موسیقی و کنسرت اجرا می‌کنند و مردم به آنها پول می‌دهند. دولت اگر خدماتی ارائه داده بود، امروز مردم شاهدش بودند.

شیخ طادی خاطرنشان ساخت: ما حداقل انتظار داشتیم در دولت یازدهم سالن‌های تئاتر مجهزتری در مناطق مختلف تأسیس شود که نشد. انتظار داشتیم بودجه سازمان صداوسیما را پرداخت کنند که هزاران نفر از اهالی سینما و تلویزیون بیکار نشوند. انتظار داشتیم واحدهای صنفی سینما را به رسمیت بشناسند. انتظار داشتیم از بودجه جاری وزارت ارشاد کم شود و به بودجه تولیدات سینمایی اضافه شود که این هم اتفاق نیفتاد.

image_print
تاريخ انتشار: یکشنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۳:۳۵
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=37789

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code