۱۲۰۳۱۴۰۲

اظهارات کارگردان «اشنوگل» که به‌دنبال تولید «بهارستان» با محوریت واقعه‌نگاری حادثه تروریستی مجلس است⇐در صورت تعلل، دیگران آن گونه که می‌خواهند داستان را برای مردم بازگو می‌کنند/هنوز زمان زیادی از واقعه تروریستی مجلس نمی‌گذرد ولی برخی مدعی شده‌اند این اتفاق، کار سپاه بوده!!!/در «بهارستان» به معضلات اقتصادی هم خواهیم پرداخت

سینماروزان: در حالی که هنوز شش ماه از حادثه تروریستی مجلس نگذشته است یک کارگردان جوان خبر از تولید فیلمی برمبنای این حادثه داده است؛ فیلمی با نام «بهارستان» که در کنار مرور حادثه تروریستی خرداد۹۶ سعی دارد به برخی معضلات اقتصادی جامعه هم بپردازد.

به گزارش سینماروزان هادی حاجتمند جوانی که سال قبل با همراهی علی سلیمانی یک فیلم جنگی با نام «اشنوگل» را در جشنواره داشت پیشتر قصد داشت فیلمی درباره مدافعان حرم تولید کند اما حادثه تروریستی مجلس او را به سمت این سوژه برده است.

حاجتمند با اشاره به این مسأله گفت: در ابتدا قرار بود فیلمی درباره مدافعان حرم تولید کنیم اما با بررسی‌های بیشتر، به این نتیجه رسیدیم که تولید کاری با موضوع حمله تروریستی داعش به مجلس ضروری‌تر است. بسیاری از مواقع با عدم بیان حقیقت و روایت به موقع تاریخ، موجب موضع‌گیری نادرست برخی از روشنفکران و دشمنان داخلی و خارجی نسبت به رویدادهای کشور شده‌ایم که اتقافات سال ۶۷ از آن جمله است.

حاجتمند خاطرنشان کرد: هنوز زمان زیادی از واقعه تروریستی مجلس نمی‌گذرد ولی برخی از روشنفکران و معاندان مدعی می‌شوند که این اتفاق، کار سپاه بوده است!!! وقتی آنها امروز چنین مطالب دروغی را بیان می‌کنند قطعا بعد از گذشت چند سال، دروغ‌های بزرگ‌تری را درباره این واقعه به مردم می‌گویند. همین مسائل باعث شد تصمیم به ساخت فیلمی درباره حادثه تروریستی مجلس بگیریم. این پروژه در حال حاضر، در مرحله تحقیق و نگارش فیلمنامه قرار دارد. البته برای واقعی‌تر شدن داستان فیلم، در حال رایزنی با سپاه هستیم تا اطلاعات نیروهای حاضر در مجلس را هم بگیریم.

حاجتمند اضافه کرد: نگارش فیلمنامه این اثر که تا پایان سال نهایی می‌شود، برعهده صابر الله دادیان است و کار با دقت نظر خاصی روبه جلو حرکت می‌کند تا متن مناسبی، تهیه شود، به همین علت به جشنواره فیلم فجر امسال نمی‌رسد. داستان این فیلم که نام اولیه آن «بهارستان» است، در داخل مجلس می‌گذرد و در آن با یک نگاه جامعه شناختی روبرو خواهیم بودیم. ضمن اینکه به برخی از بحث‌ها و معضلات اقتصادی هم به صورت فشرده پرداخته می‌شود.

این فیلمساز در ادامه سخنانش توضیح داد: با توجه به زمان اندکی که از حادثه مجلس سپری می‌شود، بسیاری از جوانب واقعه، امنیتی است و این موضوع، از جمله مشکلات ما در مسیر ساخت فیلم است. به همین دلیل هم پیگیر گفتگو با سردار نقدی، سردار نجات و تعدادی دیگر از مسئولان سپاه برای توجیه لزوم ساخت این اثر هستیم. ماجرا در این فیلم سینمایی، کاملا صادقانه بیان می‌شود چرا که این نوع نگاه به امنیت ملی کشور کمک می‌کند. چنین موضوعاتی باید هر چه سریع‌تر توسط بچه‌‌های حزب الهی روایت شود، در صورت تعلل ما، دیگران، آن گونه که می‌خواهند داستان را برای مردم بازگو می‌کنند.

 

image_print
تاريخ انتشار: سه شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۶ - ۹:۲۹
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=43027

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code