۰۷۰۱۱۴۰۲

اظهارات قابل تامل مدیر بهمن سبز⇐دیگر نمی‌توان به امید اکران فیلمهای جدید نشست!/چاره‌ای نداریم جز آن که مناظرات انتخاباتی را در سینماها برگزار کنیم!/ پخش مسابقات فوتبال مختلف داخلی و خارجی در سینماها باید در دستور کار قرار گیرد!/اکران همزمان فیلم خارجی و سریالهای خانگی از دیگر راههای بازگرداندن مخاطب به سینماهاست

مصطفی+حسینی+بهمن+سبز

سینماروزان: مدیرعامل موسسه بهمن سبز با انتقاد از تعلل صاحبان فیلمها برای اکران آثار خود از پخش مناظرات انتخاباتی تا پخش مسابقات فوتبال و… را راهی برای چرخیدن چرخ اقتصاد سینماها دانست.

به گزارش سینماروزان،  سیدمصطفی حسینی مدیرعامل مؤسسه بهمن سبز در گفتگو با خبرنگار مهر درباره وضعیت اکران فیلم در سینماها بیان کرد: سینماها در دوران تازه باید پیشروی اکران باشند و منتظر تقاضا از طرف تهیه‌کننده نایستند. هرگونه پیشنهادی نظیر پخش بازی‌های آسیایی فوتبال، دربی و مناظرات تلویزیونی انتخابات می‌تواند سینماها را از حالت انفعال در آورد.

حسینی اظهار کرد: امروز گفته می‌شود بیش از ۳۰۰ فیلم پشت صف نمایش هستند، اما هیچ گونه تکاپویی از سوی طرف تقاضا و تهیه‌کنندگان نمی‌بینید و مشخص نیست در انتظار چه چشم‌انداز روشنی هستند در حالی که تجربه نشان داد نمی‌توان خیلی دل به حمایت‌ها و سوبسیدهای دولتی بست.

وی افزود: واقعیت آن است سازوکارهای نمایش فیلم در سینمای ایران با ساختارهای فرسوده و آن ایده‌های قدیمی که در بهترین حالت منجر به نمایش ۶٠-٧٠ فیلم در طول سال می‌شد، برای دوران تازه پس از کرونا از کار افتاده است و منطقی نیست. این مسئولیت شوراهای تخصصی و متولیان سینمایی است که به جای صرف اطلاع‌رسانی در حوزه سینما به فکر طراحی و اجرای ساختارهای نوین برای دوران تازه باشند تا بلکه باری از این صف شلوغ اکران کم کنند. بسیاری از صاحبان فیلم‌هایی که امروز از اکران سر باز می‌زنند در پیش از کرونا نیز سهمی بیش از چندصد میلیون در گیشه نداشتند، چطور امروز به امید آینده‌ای درخشان‌تر نشسته‌اند؟!

این مدیر سینمایی در پایان با اشاره به امکان پخش مناظرات انتخاباتی کاندیدای ریاست جمهوری در سینما بیان کرد: ما پیش از این تجربه پخش بازی‌های جام جهانی فوتبال را در سینما داشتیم. تجربه‌ای که موفق و پررونق بود. امروز نیز باید سعی کنیم با ایده‌هایی نظیر نمایش فینال لیگ قهرمانان، اکران همزمان فیلم‌های خارجی روز، پخش همزمان سریال پلتفرم‌های خانگی، هفته‌های آخر لیگ برتر، نمایش بازی تیم‌های استانی در سینمای آن استان و مناظرات انتخابات ریاست جمهوری به رونق سینما کمک کنیم. اما متأسفانه عزم جدی برای احیا نیست و این اشکال پیش از هر چیز به خود ما فعالان عرصه اکران و سینما بازمی‌گردد که گویا به ادامه این وضع عادت کرده‌ایم و حیات اقتصادی ما هم بدون لطمه در حال تداوم است.

image_print
تاريخ انتشار: دوشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۰ - ۹:۳۵
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=64066

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code