۱۲۰۱۱۴۰۲

اظهارات سیدضیاء هاشمی رئیس جامعه صنفی تهیه‌کنندگان روی آنتن زنده⇐#چپ_راست به‌دلیل بچه بازی یک نفر دچار مشکل شده است/ هر فردی راجع به این فیلم یک نظر می‌دهد و تهیه‌کننده دیگر بریده است/ #شیشلیک را آنقدر ممیزی کردند که آبگوشت شده‌!/ با یک عضو شورای صنفی نمایش مشکل داشتند، زورشان به او نرسید، شورا را منحل کردند!/  هنوز موفق به ملاقات با #خزاعی نشد‌ه‌ام! /مشکل خزاعی مشاورانی هستند که هیچ شناختی از سینما ندارند!/ چرا شورای پروانه نمایش کاملا سلیقه ای اداره می‌شود؟/ یک فرد بی‌خرد در خارج از کشور ادعایی کرد و عده‌ای اینجا جوگیر شدند!/الان اگر کسی بخواهد راجع به معضلات سینما با مجلس صحبت کند، می‌گویند همان هایی که فاسد هستند! /فرهاد اصلانی با حضور در #مختارنامه آخرت خود را خریده!

سینماروزان: سیدضیاء هاشمی رئیس جامعه صنفی تهیه کنندگان سینمای ایران در برنامه زنده سینمامعیار رادیوگفتگو درباره برخی مسائل روز سینمای ایران اظهارنظر کرد.

گزیده نظرات سیدضیاء هاشمی را بخوانید:

🎯سازمان سینمایی توسط برخی از افراد صنف  بازی خورد و یک شورای زائد به نام شورای راهبردی اکران راه انداخت که ریشه اصلی آن مخالفت با یک عضو قدرتمند شورای صنفی نمایش بود که زورشان به او نرسید ، تصمیم گرفتند شورای صنفی نمایش را منحل و شورای راهبردی اکران راه اندازی کنند و نه صنف و نه سازمان سینمایی کسی پای سینما نایستاد. یک دلیل برای این تصمیم اختلاف نظر شورای صنفی نمایش با معاونت سینمایی برای اکران عید بود که گفتند نباید اجازه دهیم شورای صنفی نمایش قدرتمند شود.

🎯 ضرب المثل داریم که مورچه چیه که کله پاچه اش باشه! سالی ۶۰ تا ۷۰ فیلم می خواهیم اکران کنیم این همه تشکیلات نمی خواهد، ۵ نفر از روسای صنوف که آنها را ۵ تن آل صنوف می نامیم، با ۵ عضو دولتی قرار است چکار کنند؟! اکران مساله پیچیده ای نیست و کاملا تابع عرضه و تقاضا ست و نمی توانیم به زور به مردم بگوییم چه فیلمی ببینند!

🎯اکران عید هم از فقدان همین نگاه عرضه و تقاضا به فیلم ها شد، فیلم هایی که می توانستند لوکوموتیو سینما را به حرکت بیاندازند مثل چپ، راست و شیشلیک را نگذاشتند اکران شوند و نام ۲۱ فیلم مطرح شد که با توجه به شرایط کرونا و اینکه بعد از دو سال مردم می توانستند سفر بروند، شانسی برای فروش یالا نداشتند.

🎯 فیلم #چپ_راست بدلیل بچه بازی گیر کرده و هر روز یک چیزی راجع به فیلم می گویند که چه بخش هایی از فیلم باید حذف شود و از شورای پروانه نمایش تا افراد دیگر هر کس یک نظری راجع به فیلم دارد و منوچهر محمدی تهیه کننده فیلم هم دیگر بریده و از طرف دیگر شیشلیک هم بقدری گرفتار اعمال سلیقه های مختلف شد که تبدیل به آبگوشت شده‌ است! و سیستم نظارتی ما نمی داند چکار می خواهد کند!

🎯به سازمان سینمایی توصیه می کنم بجای ایجاد شوراهای اینچنینی فکری به حال تولید و حل مشکلات عدیده در شورای پروانه ساخت و نمایش کند. چرا فیلم #کوچه_ژاپنی_های امیرحسین ثقفی که به ادعای بسیاری از افراد که فیلم را دیده اند یکی از بهترین فیلم های سال گذشته سینما بود، بخاطر کج سلیقگی یک نفر ( که همه جا هست و با مشاوره های غلط خود آسیب های زیادی به سینما می زند و اگر جلوی او را نگیرند به زودی شاهد یک انفجار خواهیم بود) از جشنواره کنار گذاشته می شود و فیلم هایی را به جشنواره آوردند که تعداد قابل توجهی از این فیلم ها به گرد پایش نمی رسیدند.

🎯دولت را با تشکیل این شوراهای مختلف اینقدر بزرگ نکنید، ما تلاش کردیم شورای پروانه ساخت تعطیل شود، آقایان شورای تطبیق ایجاد کردند! این چه فکر ناقصی ست که جای اینکه با نسخه نهایی فیلم کار داشته باشد و راجع به آن صحبت کند، بررسی می کند نسخه نهایی چقدر با فیلمنامه مصوب انطباق دارد!

🎯چندبار برای آقای خزاعی نامه نوشتم و به عنوان یک مسئول صنف تلاش کردم مشکلات را حل کنم اما هنوز موفق به ملاقات با ایشان نشدم اما از حمایت از او هنوز پشیمان نیستم چون ایشان را فردی می دانم که می خواهد مشکلات را حل کند و مشکل هر چه هست به  مشاورانی برمی گردد که اطراف او هستند اما  شناختی از سینما ندارند و فقط خوب حرف می زنند! باید دلیل این همه چالش بی مورد در این مدت زمان کوتاه مشخص شود و جلوی این بی تدبیری ها را هر چه زودتر گرفت.

🎯 یک فرد بی خرد در خارج از کشور حرفی زد و از داخل خانه سینما بیانیه ای در تایید او صادر شد (آن هم از طرف بچه هایی که من همه آنها را می شناسم و بچه های خوب و سالمی هستند) و با آبروی یک نفر بازی کردند و دولت و خانه سینما هم هیچ واکنشی نشان ندادند انگار بدشان نیامد! سازمان سینمایی آنجا هم پیشنهاد یک شورای دیگر داد در شرایطی که از ۴ ماه قبل آئین نامه انضباطی مفصلی را برای آقای خزاعی فرستادیم که راجع به همه موضوعات چالشی سینما از موارد اخلاقی تا مالی در آن آمده بود اما هنوز هیچ پاسخی به ما نداده اند!

🎯 فرهاد اصلانی با بازی در نقش ابن زیاد در #مختارنامه آخرت خود را خریده و سالهای سال است که در این سینما حضور دارد چرا با او این برخورد زشت انجام شد! این افرادی که این بیانیه را امضا کردند با خودشان فکر کنند از فردا ما راجع به هر موضوعی بخواهیم راجع به سینما حرف بزنیم( مثلا با آقایان مجلس درباره بحث مالیات و بسیاری بحث های دیگر) با این پاسخ مواجه خواهیم شد که دارید راجع به همان هایی صحبت می کنید که فاسدند!

 

image_print
تاريخ انتشار: جمعه ۲۶ فروردین ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۰
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=68653

بعدش؟

مطالب مرتبط

یک نظر برای مطلب "اظهارات سیدضیاء هاشمی رئیس جامعه صنفی تهیه‌کنندگان روی آنتن زنده⇐#چپ_راست به‌دلیل بچه بازی یک نفر دچار مشکل شده است/ هر فردی راجع به این فیلم یک نظر می‌دهد و تهیه‌کننده دیگر بریده است/ #شیشلیک را آنقدر ممیزی کردند که آبگوشت شده‌!/ با یک عضو شورای صنفی نمایش مشکل داشتند، زورشان به او نرسید، شورا را منحل کردند!/  هنوز موفق به ملاقات با #خزاعی نشد‌ه‌ام! /مشکل خزاعی مشاورانی هستند که هیچ شناختی از سینما ندارند!/ چرا شورای پروانه نمایش کاملا سلیقه ای اداره می‌شود؟/ یک فرد بی‌خرد در خارج از کشور ادعایی کرد و عده‌ای اینجا جوگیر شدند!/الان اگر کسی بخواهد راجع به معضلات سینما با مجلس صحبت کند، می‌گویند همان هایی که فاسد هستند! /فرهاد اصلانی با حضور در #مختارنامه آخرت خود را خریده!"

 1. شاپور میم گفت:

  درود
  بااین دیدگاه ها و نارضایتی هایی که در مورد عملکرد مدیریت و ارکان مختلف سازمان سینمایی مطرح میشود ، باید گفت که ظاهراً مدیریت این حوزه را میبایست به مرکز بازآموزی یا سازمان تفریح و سرگرمی مدیران سینمایی تغییر نام داد …!!
  واقعا این مدیریت چه میکند ؟
  متاسفانه در کشور ما، وقت و زمان ، متاع کم ارزشی است.!!
  و یا منتظریم یک خرابکاری اساسی صورت گیرد آن زمان اعتراض ها تازه شروع شوند !!
  چند روز پیش نوشتیم که رییس این سازمان فرصت زیادی برای کارهای بنیادین در این سازمان ندارند…!!
  اگر قرار باشد این چند صباح مدیریت خود را نیز با یک سری مسایل فرعی و حاشیه ای سپری کند همان بهتر که نباشد ..!!
  آقای خزایی ، باید عجله کند و مرد عمل بودن خود را اثبات کند و بی تعارف ، اگر مرد میدان نیست بهتر است سریعا جایگاه خود را تغییر دهد…!!
  ایشان متاسفانه حواسشان نیست که وضعیت سینما و مخصوصا هنرمندان منتسب به آن بهیچ وجه مناسب نیست…!!
  چقدر راحت از کنار مشکلات راحت عبور میکنند…!!
  نمونه به ظاهر کوچک ، مشکل شب عید هنرمندان و سینماگران بود که صندوق هنر براحتی پول هنرمندان را واریز نکرد و منجر به اعتراض اینهمه هنرمند و سینماگر شد، اما تا کنون آقای خزایی و رییس خانه سینما و دیگران، یک کلمه در مورد این شلخته کاری و کم کاری خود اظهار نظر نکرده اند.. !!!
  بااین تحلیل هایی هم که از حوزه های دیگر مشاهده میشود ظاهرا برای این رییس و همکارانشان ، گرفتاریهای اصحاب سینما اهمیتی ندارند .!!
  چه مشکلات کاری این سینماگران …
  چه عیدی و معیشت شأن….
  چه سایر امورات اداری و پروانه ساخت و..‌‌..
  اگر قرار باشد مدام نارضایتی ایجاد شود ، همان بهتر که تا دیر نشده ایشان تکلیف میز خود را مشخص کنند !!!
  نه ایشان بلکه هر مدیری ، اگر نتواند کارایی خود را نشان دهد میبایست آن پست را سریع ترک کند .!!
  حتی اقای شهسواری ، حتی مدیر صندوق هنر ، با این مشکلی که شب عید برای اینهمه هنرمند و سینماگر درست کردند و هیچکدام پاسخگو نبودند ، باید استعفا میدادند …!!
  مثل کشورهای پیشرفته دیگر که تا ناکارآمدی مدیری مشخص میشود بلافاصله عذرش خواسته می‌شود ، اینجا هم باید اینگونه عمل شود …!!
  همین یک مورد شب عید سینماگران برای ناکارآمدی همه این افراد به ظاهر مدیر ، کافی بود … !!
  الباقی مشکلات عنوان شده پیشکش …!!!

  👌

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code