۰۷۱۱۱۴۰۱

اصغر نعیمی: دولت به جای فیلمسازی و رقابت با سینماگران، سالن‌سازی کند/آقایان مدیر! بودجه‌های هنگفتی که صرف تولید می‌کنید برای امور رفاهی سینماگران هزینه کنید

سینماروزان: اصغر نعیمی فیلمنامه نویس و کارگردان مستقل سینما که پاییز امسال عاشقانه «سایه های موازی» را روی پرده داشت و علیرغم محدودیت کامل و داشتن فقط ۵ سالن مفید، فیلمش نیم میلیارد فروش را رد کرد در تازه ترین گفتگویش که با «سینماپرس» داشته به انتقاد از مدیران سینمایی پرداخته که به جای توسعه زیرساختهای سینما به تولید فیلم روی آورده اند!

به گزارش سینماروزان اصغر نعیمی که سابقه سالها نقدنویسی هم داشته است ضمن انتقاد از عملکرد دولت برای دخالت در حوزه تولید سینما گفت: دولت باید تصدی گری در امر تولید و اکران فیلم را کاهش دهد و به جای رقابت با جریان سینمای مستقل کاری کند که سینمای مستقل بتواند نفس تازه کند.

این کارگردان افزود: متأسفانه ما همواره شاهد آن بوده ایم که هر دولتی رأس کار آمده بیشترین بودجه و انرژی اش را صرف تولید و اکران فیلم های سینمایی کرده و به نوعی با سینمای مستقل به ستیزه و رقابتی ناعادلانه پرداخته است.

وی ادامه داد: مسئولان فرهنگی و هنری در وزارت ارشاد و سازمان سینمایی باید بدانند دولت قرار نیست فیلم بسازد! دولت باید به توسعه زیرساخت های سینما کمک کند و امیدوارم این بصیرت در دولت به وجود آید که به جای رقابت با سینماگران سالن سازی کند و امکانات سخت افزاری و نرم افزاری سینمای کشور را تقویت کرده و از سوی دیگر به تربیت نیروهای متخصص بپردازد و بودجه های هنگفتی را که صرف تولید آثار سینمایی می کند برای امور رفاهی سینماگران که در وضعیت معیشتی خوبی به سر نمی برند مصرف نماید.

نعیمی خاطرنشان کرد: متأسفانه فیلمسازانی که مستقل کار می کنند و به هیچ جریان خاصی وابستگی ندارند همیشه شرایط شان بسیار سخت تر و بغرنج تر از سایر فیلمسازان بوده است که از بودجه های دولتی ارتزاق می کنند و دولت باید به این مهم توجه کند.

image_print
تاريخ انتشار: چهارشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۵ - ۴:۴۷
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=33181

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code