۱۱۱۱۱۴۰۱

استقبال وزیر ارشاد از حرف حساب کارگردان «سایه‌های موازی»⇐آقای حیدریان! ظرف دو ماه تکلیف فیلمهای توقیفی را مشخص کنید

سینماروزان: در پی نامه اصغر نعیمی نویسنده و کارگردان سینما به وزیر ارشاد و درخواست صریح از وی درباره تعیین تکلیف فیلمهای توقیفی(ابنجا را بخوانید) وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی طی نامه ای به رییس سازمان سینمایی، دستور تعیین تکلیف فیلمهای توقیفی را طی دو ماه آینده داد.

متن نامه سیدرضا صالحی امیری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به محمدمهدی حیدریان رییس سازمان سینمایی به شرح زیر است:

جناب آقای حیدریان

با سلام

گاهی حضوری اطلاع داده می شود یا در نشریات، روزنامه ها و فضای مجازی می خوانم که نسبت به بلاتکلیف ماندن برخی فیلم های توقیفی از دولت قبل تاکنون انتقادها و گلایه هایی وجود دارد.

شما به خوبی واقف هستید که توقیف هر فیلم یا هر اثر هنری و فرهنگی هم حبس و اتلاف منابع و سرمایه های مادی و هم بی ثمر شدن رنج و کوشش شماری از انسان های هنرمند و فرهیخته است و مهم تر، محتمل است که توام با تضییع حق الناس و حقوق فرهنگی تهیه کنندگان و سرمایه گذاران باشد.

سلب چنین حقی باید با رعایت تام و تمام حقوق شهروندی و قانونی و مستندات موجه و غیر سلیقه ای افراد و نیز امکان دفاع فرد از حق فرهنگی خود صورت گیرد.

با توجه به اهتمام شایسته جنابعالی در تشکیل کمیته بازبینی فیلم های توقیفی دستور فرمایید با رعایت حق الناس و قوانین و ضوابط مربوط، هر چه سریعتر و به فوریت و جدیت به این موضوع رسیدگی و گزارش آن برای بنده ارسال شود و ظرف مدت دو ماه پرونده فیلم های توقیفی بسته شود.

image_print
تاريخ انتشار: چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۸:۵۴
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=38771

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code