۲۳۰۵۱۴۰۱

استعفای شهاب حسینی از مشاوره جشنواره فجر/دلیل این استعفا معضل “آشغالهای دوست داشتنی” عنوان شده است

سینماژورنال: بعد از گلایه های روز گذشته طراح پوستر جشنواره از دبیر جشنواره و متهم کردن وی به کم دانشی (اینجا را بخوانید) و گزارش روز گذشته سینماژورنال درباره حذف سه فیلم از آثار شهاب حسینی از جشنواره(اینجا را بخوانید) امروز شهاب حسینی با نگارش نامه‌ای ضمن بیان پاره ای گلایه ها از دبیر، استعفای خود را از مشاوره ایشان اعلام کرد.

به گزارش سینماژورنال در متن استعفانامه شهاب حسینی از به کار بردن واژه “معضل” برای فیلم “آشغالهای دوست داشتنی” توسط دبیر به شدت گلایه شده است و این مورد مصداقی دانسته شده برای اینکه در جشنواره امسال قرار نیست اتفاق تازه‌ای بیفتد.

متن کامل استعفانامه شهاب حسینی را با ذکر این توضیح بخوانید که حالا باید منتظر ماند و دید آیا مهتاب کرامتی هم به خاطر حذف “آه ای عبدالحلیم” به گلایه از دبیر خواهد پرداخت یا نه.

تصور میکردم وجود نگاهی نو موجب عدم تکرار اشتباهات گذشته است

پذیرش سمت مشاور دبیر جشنواره ی سی و چهارم فیلم فجر در خلال مشغله ی کاری ام، صرفا به این دلیل بود که تصور مي كردم در اين دوره،  وجود نگاهی نو و اندیشه ای تازه موجب عدم تكرار اشتباهات گذشته و رفع نواقص دوره های قبل خواهد شد؛ چراکه در دوره های پیشین، وجود نواقص و اشتباهات بود که آن مهم را از ذات جشنواره بودنِ خود دور کرده و عملا آوردگاه حواشی بعضا تاسف بار نموده بود.

اتلاق{اطلاق} معضل به “آشغالهای دوست داشتنی” خط بطلان بر تصورات است

اما متاسفانه، موضع گیری دبیر جشنواره ی سی و چهارم فیلم فجر در قبال فیلم «آشغال های دوست داشتنی» و اتلاق{اطلاق} اصطلاحِ «معضل» به این اثر که با مجوز قانوني وزارت محترم ارشاد ساخته شده و طی چند دوره ی گذشته در محاق بدبینی و سیاه نگری قرار گرفته، امری قابل تامل بوده و نشانگر بطلان تصورات پيشين بنده است. این در حالی است که تهیه کننده و کارگردان فیلم آقای محسن امیر یوسفی صبورانه و بدون ایجاد حواشی، طی سه سال اخیر به لحاظ روحی، مادی و معنوی، فشار و خسارات زیادی را متحمل شده است.

استعفا می دهم

اینجانب، سید شهاب الدین حسینی به عنوان بازیگر فیلم مذکور در جهت کاهش معضلات دبیر محترم جشنواره فیلم فجر، بدین وسیله از سمت مشاور جشنواره ی سی و چهارم، اعلام انصراف و کناره گیری می نمایم.

امید که یگانه یار متعال، دل های ما را به نور مهربانی و امید روشن گرداند.

image_print
تاريخ انتشار: سه شنبه ۱۵ دی ۱۳۹۴ - ۵:۴۰
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=16102

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code