۱۳۰۱۱۴۰۲

استارت دوره تازه اکران خارجی با گران‌ترین فیلم تاریخ هند!

اکران RRR گرانترین فیلم تاریخ سینمای هند در سینماهای ایران

سینماروزان: دوره تازه اکران فیلم خارجی در سینماهای ایران با پخش گسترده یک فیلم گران هندی رقم خواهد خورد.

به گزارش #سینماروزان، موسسه خانه‌فیلم که اکران فیلم‌های پرفروش #دینامیت و #انفرادی و #قهرمان را در کارنامه دارد قصد دارد فیلم هندی #خیزش_غرش_آتش را در سینماهای کشور اکران کند.

اکشن-حماسی #خیزش_غرش_آتش RRR به کارگردانی اس‌.اس.راجمولی با بازی ان.تی. راما رائو جونیور ، رام چاران و آجی دیوگن، داستانی دارد درباره دو انقلابی هندی به نام‌های «آلوری سیتاراما راپو» و «کمارام بیم» و نبرد آنها با حکومت استعماری بریتانیا در دهه بیست میلادی.

نسخه اصلی این اکشن-حماسی حدود سه ساعت است و با بودجه ۷۲میلیون دلاری تولید شده و تا لحظه اکران، گرانترین فیلم تاریخ سینمای هند بوده است.

#سیدجمال_ساداتیان از اعضای هیات مدیره #خانه_فیلم در برنامه سینمامعیار رادیوگفتگو بیان داشت: موضوع  نمایش فیلم خارجی هر سال در آیین نامه نمایش وزارت ارشاد آمده بود اما بدلیل شرایط تحریم امکان نمایش نداشتیم و همواره به دنبال این بودیم که برای توسعه سینما چگونه کمپانی های خارجی را راضی کنیم؟ فیلم هندی #خیزش_غرش_آتش که در مراحل نهایی دریافت پروانه نمایش از وزارت ارشاد است با هزینه ۷۰ میلیون دلار تولید شده و داستان آن راجع به مبارزات مردم هند با استکبار انگلیس در سال‌های دور است که در حال حاضر در حال نمایش در برخی کشورهاست و به لحاظ محتوایی با سلیقه مردم سازگار است.

ساداتیان گفت: به برکت ساخت مال های مختلف طی دو سال آینده تعداد ۴۰۰ سالن سینما به ظرفیت نمایشی کشور اضافه خواهد شد و تعداد سالن های سینما به ۱۰۰۰ سالن می رسد و در این تعداد سالن نمی توان فقط فیلم خارجی نشان داد و حتما باید به همه سلائق توجه کنیم و پیشنهاد ما نسبت ۷۰ به ۳۰ در نمایش فیلم ایرانی و خارجی ست و با این ظرفیت فعلی نمایش یک فیلم در ماه به نظر منطقی ست.

این تهیه‌کننده ادامه داد: بحث نمایش فیلم خارجی شبیه به واردات ماشین خارجی است. قرار نیست فکر کنیم هر آنچه شرکت های تولیدی می سازند ، مشتری مصرف کند. نمایش فیلم خارجی مزایای زیادی برای سینمای ایران دارد که یکی از آنها این است که پای افراد جدیدی را به سینمای ایران باز می کند. به نظرم اکران فیلم های مطرح و نامدار کمپانی های آمریکایی اگر مشکلات تحریم حل شود، در آینده نزدیک در دسترس است اما فعلا با فیلم های هندی و چینی و کره ای شروع می کنیم تا بعد.

اکران RRR گرانترین فیلم تاریخ سینمای هند در سینماهای ایران

اکران RRR گرانترین فیلم تاریخ سینمای هند در سینماهای ایران

image_print
تاريخ انتشار: دوشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۳۲
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=69504

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code