۱۴۰۳۱۴۰۲

از میلانی و کاهانی تا جهانگیر کوثری و پگاه آهنگرانی، همه بودند⇐برگزاری شب‌های سینمای ایران در کانادا

سینماروزان: سومین جشنواره فیلم سینه‌ایران CineIran از هفدهم تا نوزدهم نوامبر در شهر تورنتوی کانادا برگزار شده و مورد استقبال علاقه‌مندان قرار گرفت. این رویداد سینمایی با هدف معرفی آثار سینمای ایران به مخاطبان ایرانی و غیرایرانی برپا شده است.

در این جشنواره سینمایی که به احترام قربانیان زلزله غرب ایران با یک دقیقه سکوت و بدون فرش قرمز برگزار شده بود آثار متعددی از تولیدات شاخص سینمای ایران وجود داشتند.

چهره‌هایی همچون رضا‌ کیانیان، تهمینه میلانی، محسن تنابنده، رامبد جوان، نگار جواهریان، پگاه آهنگرانی، آنا نعمتی، عبدالرضا کاهانی، مروا نبیلی، لوون هفتوان و جهانگیر کوثری از جمله هنرمندان شناخته‌شده ایرانی بودند که در این جشنواره حضور داشتند.

در پی تلاش و پیگیری امیر گنجوی دبیر این جشنواره سینمایی، ورکشاپ بازیگری رضا کیانیان و بخش ویژه مرور آثار عبدالرضا کاهانی به همراه کارگاه کارگردانی این فیلمساز از رویدادهای تازه این دوره از جشنواره بودند که با استقبال پرشمار مخاطبان خصوصا ایرانیان مقیم کانادا و ایالات متحده امریکا مواجه شدند.

از ویژگی‌های حائز اهمیت سومین دوره از جشنواره CineIran اضافه شدن بخش «آثار مرمت شده» به برنامه‌های روزانه این جشنواره و افزایش تعداد فیلم‌ها، ورک‌شاپ‌های بازیگری و کارگردانی و سه برابر شدن حجم و گستردگی آثار بود که موجب شد دو سالن اختصاصی «تیف بل لایت باکس» و «AGO(موزه هنرهای معاصر تورنتو» به این رویداد سینمایی اختصاص داده شود.

فیلم‌های «رگ خواب» ساخته حمید نعمت‌الله، «بدون تاریخ، بدون امضاء» ساخته وحید جلیلوند، «فراری» ساخته علیرضا داودنژاد، «نگار» ساخته رامبد جوان، «سدّ معبر» ساخته محسن قرایی، «ملی و راه‌های نرفته اش» ساخته تهمینه میلانی، «آذر» ساخته محمد حمزه‌ای،  «سارا و آیدا» ساخته مازیار میری، «زرد» ساخته مصطفی تقی‌زاده، «آپاندیس» ساخته حسین نمازی، «کارت پرواز» ساخته مهدی رحمانی، «اسرافیل» ساخته آیدا پناهنده و «کوپال» ساخته کاظم مولایی در سومین جشنواره فیلم‌های ایرانی در تورنتو به رقابت می‌پردازند.

در این جشنواره سینمایی، علاوه بر انتخاب بهترین فیلم توسط آرای تماشاگران به روال دوره‌های گذشته، بخش رقابتی هم به جشنواره اضافه شده است و نیک دیویس، سوفیا بنداویچ، جسی کومینگ و تینا حسن نیا چهار چهره شناخته شده و دارای سابقه تئوریک و عملی سینمایی هستند که داوری این جشنواره را بر عهده دارند.

فهرست تیم اجرایی برگزارکننده سومین دوره جشنواره سینه ایران به ترتیب زیر است:

رئیس افتخاری جشنواره:‌ دکتر امیرهوشنگ هاشمی
دبیر جشنواره: امیر گنجوی
مدیر هنری : امیر سلطانی
مدیر سوشیال مدیا:‌ سیاوش فتاحی نیا
مدیر اجرایی: رضا نخجوانی
مشاور رسانه‌ای: امید عشیری

سینه ایران-میلانی-کیانیان-کاهانی-کوثری

جمعی از سینماگران ایرانی در جشنواره سینه ایران کانادا

image_print
تاريخ انتشار: دوشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۶ - ۶:۲۱
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=45276

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code