۰۷۰۹۱۴۰۱

از “ستاره سينما” تا صندوق بيمه محصولات كشاورزي/ ويراستار “جسدهاي شيشه‌اي” در بيمارستان

سینماژورنال: جمشید ارجمند، نویسنده، منتقد و مترجم، بار دیگر به دلیل عفونت و نارسایی قلبی در بیمارستان بستری شد.

به گزارش سینماژورنال و به نقل از “شرق” پیش از این، چندی قبل هم‌زمان با ایام نوروز این منتقد سینما در بیمارستان قلب بستری شده بود که بعد از بهبودی نسبی مرخص شد. اما این روزها مجددا به دلیل عفونت در بیمارستان «فرهنگیان»، نزدیک پارک منظریه بستری شده است.

هرمز همایون‌پور، نویسنده و مترجم و از دوستان نزدیک ارجمند در این‌باره گفت: «متأسفانه این روزها حال آقای ارجمند خوب نیست. پیش از این در بیمارستان قلب واقع در خیابان امیرآباد بستری شده بود که به دلیل عفونت، پزشکان رأی به تغییر بیمارستان دادند».

همایون‌پور ادامه داد: «جمشید ارجمند از چهره‌های برجسته فرهنگی، از چند دهه گذشته تا اکنون هستند. ایشان از دهه ٣٠ فعالیت مطبوعاتی‌شان را در نشریات هنری آغاز کردند و هم‌دوره آقای پرویز دوایی و پرویز نودی در نشریاتی همچون «ستاره سینما» بودند».

این مترجم در ادامه گفت: «ارجمند چندین کتاب مهم- نزدیک به ٢٠ عنوان – را از زبان فرانسه به فارسی ترجمه کرده و غیر از نوشتار سینمایی که در آن قلمی توانا و جذاب دارند، ویراستار مهمی نیز هستند. به‌جرئت می‌توانم بگویم ایشان یکی از بهترین ویراستاران ایران هستند. او کتاب‌های مرا نیز ویراستاری کرده که در مقدمه‌های کتاب‌هایم از ایشان تشکر کرده‌ام».

سردبیر «فصلنامه بررسی کتاب تهران» در پایان خاطرنشان کرد: «جمشید ارجمند هرچند تاکنون دوبار عمل جراحی قلب انجام داده، اما قبل از بستری‌شدن ضمن تحقیق، پژوهش و ترجمه، سردبیری و انتشار فصلنامه بیمه و کشاورزی برای صندوق بیمه محصولات کشاورزی را برعهده داشت».

ارجمند سابقه نگارش کتبی چون “فیلم ساختن”، “درباره سینما” و “گربه روی شیروانی داغ و ۲۱ فیلم-قصهٔ دیگر” و سابقه ویرایش آثاری چون  “جسدهای شیشه ای”( از رمانهای مسعود کیمیایی)، ” ارض ملکوت”(هانری کوربن) و “زوال تمدن سوداگری”(رابرت هایل برونر) را در کارنامه دارد.

جمشید ارجمند
جمشید ارجمند
image_print
تاريخ انتشار: یکشنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۵ - ۴:۳۶
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=20734

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code