۰۷۱۱۱۴۰۱

ادعای «کیهان»⇐فیلم «لِرد» با مجوز سازمان سینمایی و به سفارش جشنواره کن تولید شده!+عکس

سینماروزان: محمد رسول اف امسال مهمترین فیلمساز ایرانی است که با فیلمی به نام «لِرد» در جشنواره فیلم کن و البته در بخش «نوعی نگاه» حضور دارد.

این حضور سبب ساز آن شده که روزنامه اصولگرای «کیهان» با ارائه تحلیلی درباره عقبه این فیلمساز از این بگوید که «لرد» نه تنها با مجوز سازمان سینمایی ارشاد ساخته شده است بلکه جزو برگزیدگان نهایی این جشنواره هم هست.

متن گزارش «کیهان» را بخوانید:

فیلم «لرد» ساخته محمد رسول اف، کارگردانی که آثارش به خاطر ضعف مفرط، هیچ‌گاه در ایران دیده نشده‌اند راهی هفتادمین دوره جشنواره فیلم کن شد.
گفتنی است، محمد رسول اف در جریان فتنه سال ۱۳۸۸ در حالی که همراه جعفر پناهی مشغول ساخت فیلمی ضدایرانی و ضدانقلابی در جهت حمایت از فتنه‌گران بود، دستگیر و به زندان محکوم شد. او پس از آزادی از زندان فیلم دیگری در تحریف وقایع سال‌های اخیر، درباره واقعه موسوم به قتل‌های زنجیره‌ای ساخت به نام «دستنوشته‌ها نمی‌سوزند» که علی‌رغم پذیرش از سوی جشنواره فیلم کن اما در داخل کشور توقیف شد و خود رسول اف ممنوع‌الخروج گشت. گفته می‌شود که وی اینک با قید وثیقه آزاد است. گویا فیلم جدید رسول اف به نام «لِرد» (به معنای میز مخصوص شراب) با مجوز رسمی سازمان سینمایی جلوی دوربین رفته است و از هم اکنون و حتی پیش از بازبینی مسئولان جشنواره کن برای این جشنواره برگزیده! و انگار اصلا به سفارش این جشنواره ساخته شده است!
متأسفانه هنوز سازوکار مشخصی در سینمای ایران برای همکاری برخی افراد معلوم‌الحال با محافل خارج از کشور ایجاد نشده است. جای سوال است که چطور فیلمساز ضدملی و دارای محکومیت ضدامنیتی این امکان را دارد تا در داخل کشور از جشنواره‌های خارجی سفارش بگیرد و برای آنها فیلم بسازد و بعد هم با خیال راحت، فیلم خود را در اختیار این جشنواره‌ها قرار دهد؟ جشنواره‌های خارجی نیز با پرداخت دستمزد به این افراد، از آثار آنها به عنوان ابزار تبلیغ علیه ایران استفاده می‌کند.

فیلم «لرد» محمد رسول اف
رضا اخلاقی راد و سودابه بیضایی در نمایی از فیلم «لرد» محمد رسول اف
image_print
تاريخ انتشار: شنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۶ - ۷:۴۵
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=37085

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code