۰۹۰۳۱۴۰۲

ادعای «کیهان»⇐جاسوسان اسرائیلی با «سلطان قلبها» به رصد ایرانیان می‌پردازند!!

سینماروزان: هرچقدر هم که فیلمهای جاسوسی دیده باشید باز هم نمی توانید حدس بزنید پلتیک تازه سیستمهای جاسوسی چیست؟! همان طور که وقتی «کیهان» گزارشی درباره استفاده جاسوسان اسرائیلی از ترانه پاپیولار «سلطان قلبها» برای رصد ایرانیان ارائه میدهد نمیدانیم چگونه واکنشی درباره آن داشته باشیم؟

متن گزارش «کیهان» را بخوانید:

چندی پیش ویدئویی از سربازان اسرائیلی در فضای اینترنت منتشر شد که ترانه «سلطان قلب‌ها» از یک فیلمفارسی مبتذل سینمای پیش از انقلاب به همین نام را می‌خواندند. در این ویدئو شماری از سربازان دختر و پسر اسرائیلی در یک گروه کر و با لباس نظامی به جای خواندن یک سرود نظامی حتی ایرانی، ترانه «سلطان قلب‌ها» را به فارسی اجرا می‌کردند!
انتشار ویدئوی فوق، تعجب و حیرت بسیاری از کاربران را برانگیخت تا اینکه وب سایت فرانسوی تی‌تی‌یو (TTU ) در‌باره این ویدئو که گویا به صورت مخفیانه و توسط پدر یکی از همان سربازان در وب‌سایت‌های اینترنتی منتشر شده، نوشت که جذب این سربازان جوان و آموزش آنها با زبان فارسی بخشی از برنامه سازمان اطلاعات ارتش اسرائیل (امان) برای رصد فعالیت‌های مردم ایران در داخل و خارج از آن کشور به شمار می‌آید.
وب سایت تی‌تی‌یو اضافه می‌کند: «… این سربازان پس از پایان دوره تعلیمی خود مسئول شنود تلفنی و زیر نظر گرفتن گردش اطلاعات در اینترنت، از جمله عکس و ویدئو بر روی شبکه‌های اجتماعی می‌شوند. این گروه علاوه‌ بر فعالیت‌های ایران در خاک خودش، فعالیت‌های مشاوران نظامی‌ ایرانی مستقر در سوریه و به‌ويژه سپاه قدس و فرمانده آن قاسم سلیمانی را نیز زیر نظر می‌گیرند…» این وب‌سایت فرانسوی همچنین می‌نویسد، مقام‌های اسرائیل امیدوارند تحریم‌های ایالات متحده علیه ایران و اطلاعاتی که این سربازان جدید برای سرویس‌های اطلاعاتی و امنیتی غرب از جمله اسرائیل تهیه می‌کنند بتواند از خارج کشور به مدیریت شورشی اجتماعی علیه جمهوری اسلامی کمک نماید.
گویا این بار جاسوسان اسرائیلی قصد دارند به زبان فارسی و از طریق ترانه‌های و تصاویر سینما فیلمفارسی (مثل خواندن ترانه «سلطان قلب‌ها») به جلب و جذب ایرانی‌ها به شبکه‌های اجتماعی امنیتی و اطلاعاتی پرداخته و از این طریق ضمن رصد کردن فعالیت آنها، به تخلیه اطلاعاتی‌شان هم اقدام کنند.
image_print
تاريخ انتشار: یکشنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۶:۱۵
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=50287

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code