۱۰۱۱۱۴۰۱

ادعای معاون سیما⇐شجریان خودش برای پخش «ربنا» منع گذاشته!!!

سینماروزان: علیرغم آن که محمدرضا شجریان دو بار در سالهای ۷۴ و ۸۸ و در نامه هایی به علی لاریجانی و عزت الله ضرغامی خواستار عدم پخش آثارش در رسانه ملی شده بود ولی در عین حال پخش «ربنا» را از این خواسته جدا کرده بوده به تازگی مرتضی میرباقری معاون سیما عدم پخش «ربنا» را ناشی از خواست خود شجریان دانسته است.

به گزارش سینماروزان مرتضی میرباقری در حاشیه دیدار از پشت صحنه سریال «پنچری» بیان داشت: در رابطه با ربنای شجریان باید گفت او خودش منعی را گذاشته است و همچنین وی در جریان فتنه ۸۸ حضور داشت و اشتباهات فاحشی در آن زمان انجام داد. معمولا توصیه می شود هنرمندان در مسائلی که کشور را به خطر می اندازد و می تواند خیانت را در کشور ایجاد کند حضور پیدا نکنند و بازی نخورند. هنرمند فرد سیاسی نیست و باید در حوزه اصلی خود قرار بگیرد بنابراین وقتی این حاشیه ها ایجاد می شود باعث می شود کار اصلی که یک هنرمند باید انجام دهد مورد لطمه قرار گیرد.

معاون سیما اظهار کرد: ما در کشوری زندگی می کنیم که یک سابقه فرهنگی بزرگ دارد و یک انقلاب عظیم در آن صورت گرفته است. در همین زمان که ما در حال صحبت هستیم از امنیت فوق العاده ای برخورداریم و به طور مثال چندی پیش در کشور ما انتخابات بزرگ در کشور ما برگزار شد در حالی که یک ترقه در خیابان ها نیفتاد اما در انتخابات فرانسه چندین انفجار رخ داد و یا چندی پیش در یک کنسرت در انگلیس یک انفجار صورت گرفت، بنابراین در کشور ما امنیت و آزادی زیادی وجود دارد پس هنرمندان و مردم ما باید قدردان این امنیت باشند.

میرباقری گفت: این امنیت توسط حاکمیت و مردم ایجاد شده است و نمی توان حاکمیت را زیر سوال برد و به گونه ای صحبت کرد که به حاکمیت لطمه بخورد. امکان دارد ناشی گری‌هایی از طرف برخی افراد مطرح شود اما حاکمیت می تواند این ناشی‌گری ها را ببخشد و اگر این مسیر درست انجام شود ما هم مشکلی نداریم.

وی در پایان بیان کرد: همانطور که گفتم منعی درباره پخش ربنا وجود داشته که خود شجریان گذاشته و اگر ابراز احترام به انقلاب، امنیت، مردم و حاکمیت از طرف ایشان وجود داشته باشد مشکلی برای پخش ربنا وجود ندارد.

image_print
تاريخ انتشار: چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۴
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=38767

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code