۱۸۰۵۱۴۰۱

ادعای مدیر مدرسه‌ای که در سه سال اخیر بیش از ۱۲میلیارد بودجه گرفته⇐«جایزه پژوهش سینمایی» موجب افزایش کیفیت تولیدات سینما می‌شود⇔پرسش اول: چرا مصادیق ادعاهای فعلی‌تان درباره جایزه پژوهش و ادعاهای قبلی درباره مدرسه ملی سینما را منتشر نمی‌کنید؟/پرسش دوم: چرا درباره بیلان مالی مدرسه و چگونگی هزینه‌کرد بیش از ۱۲میلیارد طی سه سال شفاف‌سازی نمی‌کنید؟

سینماروزان/محمد شاکری: راه‌اندازی مدرسه ملی سینما در کنار ده‌ها دانشگاه و دانشکده و آموزشگاه و کارگاه دولتی و خصوصی از ابتکارات(!) رییس معزول سینما بود؛ ابتکاری که هیچ گاه به تفصیل درباره خروجیش شفاف سازی نشد و تازه بعد از آمدن محمدمهدی حیدریان در سازمان سینمایی بود که بنا شد در حیطه فعالیتهای این مدرسه بازنگری شود و به جای جذب هنرجو به افزایش دانش بدنه صنف کمک کند.

روح الله حسینی فردی است که از ابتدای راه اندازی مدرسه ملی سینما به عنوان مدیر در این مدرسه به کار مشغول بوده است و حین مدیریت ادعاهای مختلفی را درباره «مهمترین نهاد آموزشی بودن» این مدرسه، «تبدیل شدن هنرجویان برتر آن به بهترینهای سینمای ایران» و همچنین «حضور اساتید مطرح دنیا در این مدرسه» طرح کرد!

اینکه چقدر از این ادعاها به واقعیت بدل شده مشخص نیست اما نگاهی به لیست حمایتی منتشره از سوی سازمان سینمایی حکایت دارد از آن که مدرسه تحت مدیریت روح الله حسینی در سه سال اخیر بیش از ۱۲ میلیارد بودجه داشته است!!!

مدرسه در سال ۹۴ دقیقا ۳میلیارد و ۶۰۰ میلیون بودجه گرفته، در سال ۹۵ دقیقا ۶میلیارد و ۲۰۰میلیون بودجه گرفته و در سال ۹۶ دقیقا ۳میلیارد و ۱۰۰میلیون بودجه که جمعش میشود ۱۲میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان!

رقم کمی نیست آن هم برای سیستمی نوپا در همان ابتدای راه اندازی اما هیچ شفاف سازی درباره چگونگی هزینه کرد این بودجه صورت نگرفته. یعنی مشخص نیست چقدر از این ۱۲میلیارد سهم نیروهای بالادستی این مدرسه شده چقدرش سهم هنرجویان؟!

به جای این شفاف سازی مدرسه ملی سینما دو سالی است جایزه ای به نام پژوهش سینمایی را راه انداخته که مدیر مدرسه در شورای سیاستگزاریش حاضر است و اینجا هم به مانند مدرسه باز ادعاها درباره کارکرد است که از زبان روح الله حسینی مطرح شده. فی المثل حسینی مدعی این شده که «جایزه پژوهش سینمایی در پی حل مشکلات سینماست» یا «این جایزه موجب افزایش کیفیت تولیدات سینما می‌شود»!!

آیا بهتر نبود مدیر مدرسه ابتدا مصادیقی از ادعاهای خویش درباره کارکرد مدرسه را منتشر نموده و سپس ادعاهایی تازه درباره جایزه ای به نام پژوهش مطرح میکرد؟

البته که درخواست شفاف سازی درباره بیلان مالی مدرسه و چگونگی هزینه کرد بیش از ۱۲میلیارد بودجه همچنان اولی است بر طرح مصادیق مدعیات!!!

image_print
تاريخ انتشار: یکشنبه ۱ مهر ۱۳۹۷ - ۷:۲۲
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=52469

بعدش؟

مطالب مرتبط

2 نظر برای مطلب "ادعای مدیر مدرسه‌ای که در سه سال اخیر بیش از ۱۲میلیارد بودجه گرفته⇐«جایزه پژوهش سینمایی» موجب افزایش کیفیت تولیدات سینما می‌شود⇔پرسش اول: چرا مصادیق ادعاهای فعلی‌تان درباره جایزه پژوهش و ادعاهای قبلی درباره مدرسه ملی سینما را منتشر نمی‌کنید؟/پرسش دوم: چرا درباره بیلان مالی مدرسه و چگونگی هزینه‌کرد بیش از ۱۲میلیارد طی سه سال شفاف‌سازی نمی‌کنید؟"

 1. توکل نیا گفت:

  اصلا ایشون چرا باید رییس مدرسه سینما بشن؟؟؟
  میشه اقای ایوبی که ایشون و انتخاب کرد بگن انتخابشون بر چه اساسی بود؟؟؟
  اقای ایوبی منتظر پاسخ هستیم

 2. مصیری گفت:

  الان حتی مدارس دولتی به سمت هیأت امنایی شدن و خودگردانی دارن میرن اونوقت سازمان سینمایی میاد نزدیک به ۱۲میلیارد میده برای این مدرسه؟
  که چی بشه؟
  که برامون ستاره تربیت کنه؟؟
  ستاره ای که بره تلویزیون و مسابقه میلیونر شو اجرا کنه
  میشه بگن هدف این مدرسه چی بود

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code