۱۵۱۱۱۴۰۱

ادعای مجری مناظرات انتخاباتی۸۸ که هم قائم‌مقام سیماست و هم مدیر شبکه چهار⇐هر چه بیشتر کار کنید بیشتر وقت دارید!!!

سینماروزان: سیدعلی ضیاء در گفتگوی با رضا پورحسین مجری مناظرات انتخاباتی۸۸، قائم مقام سیما و مدیر شبکه چهار، با او درباره شوخی هایی که با شبکه چهار می شود، اینکه مردم بیشتر او را با اجرای مناظره های انتخاباتی می شناسند، روابط خانوادگی اش و تازه ترین اخبار این شبکه از جمله آغاز برنامه طنزی به نام «منبع موثق»، راه اندازی تله تئاتر بعد از ۶ سال در شبکه چهار و…. گپ زد.
به گزارش سینماروزان سیدعلی ضیاء دوشنبه ۲۷ تیر ماه میزبان دکتر رضا پورحسین قائم مقام سیما و مدیر شبکه چهار سیما بود و با او درباره ویژه برنامه های تابستانی این شبکه و مسائل دیگر گفتگو کرد.
پورحسین در ابتدای این برنامه با اشاره به اینکه زمانی که مدیر شبکه چهار نبوده هم او را به عنوان مدیر شبکه چهار می شناختند، در پاسخ به اینکه آیا لطیفه های مربوط به این شبکه را خوانده، بیان کرد: شوخی هایی را که با شبکه مان می شود شنیده ام. البته می دانم شبکه چهار، شبکه محبوب مخاطبان زیادی است. گاهی شوخی با یک موضوع نشان دهنده علاقه به آن موضوع است.
وی در این باره که شبکه چهار، به عنوان شبکه فرهیختگان شناخته می شود، گفت: ساختار شبکه چهار با دیگر شبکه ها فرقی نمی کند. این مخاطبان ما هستند که تعریف مشخص تری دارند. اینکه می گوییم فرهیختگان به معنای اساتید دانشگاه نیست، بلکه کسانی که از سواد بیشتری برخوردار هستند، برنامه های اقناعی تری را طلب می کنند و کمتر طالب برنامه های فست فودی و گذرا هستند.
این مدیر با سابقه رسانه ملی درباره سابقه اش در حوزه اجرا نیز تصریح کرد: مرا بیشتر با مناظره های سال ۸۸ می شناسند اما من از سال ۸۶ گفتگوهایی با استاد جناب دکتر ولایتی داشتم که ابتدا در «دو قدم مانده به صبح» روی آنتن می رفت و بعد از تعطیلی این برنامه، در برنامه مستقل «آفتاب» پخش می شد. امسال هم در شبکه های دو و سه سیما این برنامه ادامه دارد و مردم ۸ سالی می شود این برنامه را می بینند.
پورحسین ادامه داد: نظری دارم که برای خودم ثابت شده است، کسی که بیشتر کار دارد، بیشتر وقت دارد. خودم اینطور هستم که وقتی سرم را خلوت می کنم بیشتر می خوابم. اما حالا به صورت مفید روزی ۵، ۶ ساعت می خوابم. البته ساعت ۱۲ که سر شب است و نمی خوابم، برنامه های کاری ام از صبح زود شروع می شود و وقت بیکاری ندارم. در ماشین هم مطالعه می کنم.
وی درباره زندگی خانوادگی اش توضیح داد: من دو فرزند و دو نوه دارم. اینکه می گویند مغز بادام واقعا درباره نوه صدق می کند و آخر هفته ها تقریبا با خانواده ام هستم. آخرین باری که با خانواده بودم، هفته پیش بود که سفری به روستای زان در دماوند رفتیم.
مدیر شبکه چهار سیما درباره ویژه برنامه های تابستانی این شبکه گفت: برنامه های جاری ما در تابستان ادامه دارد، البته متنوع تر شده و برنامه هایی نیز ویژه این فصل داریم.
پورحسین اضافه کرد: جشنواره فیلمهای سینمایی داریم که فیلمها در آن به شکل ژانر و گونه هایی چون فیلمهای ایرانی، کمدی، معمایی، پلیسی و… تقسیم شده است و ساعت ۱۱ صبح پخش می شود.
وی با اشاره به اینکه برنامه «مستند چهار» به زودی روی آنتن خواهد رفت، ادامه داد: کنداکتور شبکه های سیما به نحوی چیده شده که در هر ساعتی مخاطب تلویزیون را روشن می کند در یکی از شبکه ها بتواند فیلم سینمایی تماشا کند.
قائم مقام سیما همچنین اعلام کرد: پخش تله تئاتر را آغاز کرده ایم. این بخش ۶ سالی بود که در شبکه چهار تعطیل شده بود و پنجشنبه شبها پخش این برنامه ها را آغاز کرده ایم و تولید آنها را نیز ادامه می دهیم. تله تئاتر به پژوهش، نمایشنامه نویسی، بازی گرفتن در فضای محدود، کارگردانی و… در حد قوی نیاز دارد. این ژانر در دنیا بسیار مرسوم است و ما پنجشنبه ها آثار خارجی را نیز پخش می کنیم.
پورحسین با اشاره به برنامه «چهار کتاب» یادآور شد: عنوان این برنامه را که ابتدا با نام «پاراگراف چهار» روی آنتن می رفت، فارسی کرده ایم و با نگاهی جدید و مفرح به کتاب روی آنتن می رود. اگر قرار بود آن را مطابق فرهنگستان تغییر دهیم، باید «بند چهار» می گذاشتیم که بیشتر به زندان می زد!
مدیر شبکه چهار سیما همچنین با اشاره به اینکه اگر معادلی برای کلمه «فرمول» نیز وجود داشته باشد، باید اسم «فرمول یک» هم تغییر کند، تأکید کرد: از اول مرداد برنامه طنز شبانه ای خواهیم داشت که «منبع موثق» نام دارد و این برنامه مونولوگ مدعی است که همه تحلیل های روز دنیا را با زبان طنز به مخاطبان ارائه می دهد.
وی درباره دیگر ویژه برنامه های این شبکه گفت: برنامه علمی «چرخ» که فرمی شبیه برنامه «تد» دارد سراغ شرکتهای دانش بنیان می رود و «صفر تا صد» نیز دیگر برنامه علمی ما است. «رهیافت» در ماه رمضان روزانه پخش می شد و با توجه به موفقیت آن، پخشش را در چهارشنبه ها ادامه می دهیم و برنامه ای چالشی در حوزه معرفتی است که هرچه جلوتر برود جذاب تر خواهد بود.
پورحسین با بیان اینکه جدول پخشمان را متحول کردیم و با حذف تکرار برخی برنامه ها، مستندهای خارجی را جانمایی کردیم، درباره توجه به ژانر مستند بیان کرد: میزان تولیدات و همچنین دریافت برنامه های خارجی توسط تلویزیون بالا رفته است و ما گنجینه غنی از مستند داریم. خارج از تلویزیون هم مستندسازان زیادی کار می کنند. سینمای مستند ما پیشرفته است و آثار خوبی در آن تولید می شود که یکی از مهم ترین بخش های پخش این آثار تلویزیون است.
مسئول مجریان تلویزیون همچنین گفت: مجریان اگر بخواهند در شبکه های دیگری غیر از شبکه ای که در آن مشغول به کار هستند، اجرا کنند، باید درخواست بدهند تا خواسته آنها در شورایی بررسی شود.
وی درباره تاکشو شبانه شبکه چهار اظهار کرد: «چشم شب روشن» به عنوان یک برنامه موفق فرهنگی هنری و علمی ادامه پیدا می کند و از پاییز تغییر فرمی در آن رخ می دهد اما موضوع و مجری آن همان است. آقای صالح علا نیز فرد باسواد و پرمطالعه ای است.
پورحسین همچنین با اشاره به برنامه «هنرنامه» که گزارش های هنری را پخش می کند و آموزشی و آکادمیک است، در پایان خبر داد: برنامه ای با نام «مهمان خانه» را تدارک دیده ایم که ساعت ۱۴ تا ۱۵:۳۰ روی آنتن می رود و در آن به سبک زندگی ایرانی اسلامی می پردازیم. با توجه به تدارکی که داشته ایم امیدواریم برنامه خوبی باشد و به زودی پخش آن آغاز می شود.
image_print
تاريخ انتشار: سه شنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۶ - ۷:۲۰
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=40522

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code