۱۰۰۳۱۴۰۲

ادعای فیلمسازی شکست‌خورده از محفلی با حضور کیارستمی⇐گفتند در فیلمت نشانه‌های همجنس‌بازی بگذار تا فیلمت را بفرستیم «کن»!!

سینماروزان: قاسم جعفری کارگردانی که در سالهای اخیر نتوانسته آثاری مخاطب‌پسند برای سینما بسازد و آخرین ساخته‌هایش نظیر «پروانگی» و «دختران» در اکران عمومی روی هم صد میلیون هم نفروختند به تازگی در گفتگویی به روایت حضور در محفلی با حضور کیارستمی پرداخته.

به گزارش سینماروزان جعفری از میانه دهه هشتاد و فیلمی به نام «گرگ و میش» گفته؛ فیلمی که در اکران عمومی فروشش به زحمت از ۸۰ میلیون گذشت اما کارگردانش مدعیست با تنها افزودن دو پلان می توانست آن را به جشنواره کن بفرستد!!!

قاسم جعفری که اخیرا پردیس تئاتری «شهرزاد» را راه انداخته به «نزدیک»  گفت: «گرگ و میش» را ساخته بودم. یک شب منزل یکی از دوستان که جزو آدم‌های تاثیرگذار آن فیلم بود نمایش خصوصی داشتیم، مرحوم کیارستمی و خانم پخش‌کننده بین‌المللی فعال آن دوران و چند نفر دیگر هم آنجا بودند.

وی ادامه داد: به من گفتند امسال این فیلم را بفرستیم برای جشنواره کن. فقط دو پلان به آن اضافه کن تا دیده شود و جایزه بگیرد. گفتند در یک اتاق چند پلان با حضور دو شخصیت زن اصلی فیلم در فضای تاریک و روشن می‌گیریم که انگار دو شخصیت اصلی فیلم در انتها به همجنس‌بازی می‌رسند. قبول نکردم، چون دوست ندارم مثل پازل و معادله حرکت کنم.

وی در بخش دیگری از این مصاحبه تصریح کرد: برای فرهادی احترام قایلم، اما سینمای ما فیلمسازان بهتر از فرهادی زیاد دارد. فرهادی از نظر من فقط فیلمسازی است که قواعد بازی را خوب بلد است و می‌داند چه چیزی را کجا و چطور بسازد.

image_print
تاريخ انتشار: سه شنبه ۱۹ دی ۱۳۹۶ - ۵:۵۵
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=46602

بعدش؟

مطالب مرتبط

2 نظر برای مطلب "ادعای فیلمسازی شکست‌خورده از محفلی با حضور کیارستمی⇐گفتند در فیلمت نشانه‌های همجنس‌بازی بگذار تا فیلمت را بفرستیم «کن»!!"

  1. hamed گفت:

    فکر کنم جعفری همه حقیقت رو نگفته. چون فیلمش پر از نشانه‌های همجنس‌گرایی هست؛ از جمله همین عکسی که گذاشتید. اما چون فیلم ضعیف و سطح پائینی هست نه در میان مردم ایران تحویل گرفته شد، نه در جشنواره‌های جهانی.

  2. احسان گفت:

    دوست ندارم مثل پازل و معادله حرکت کنم؟ یعنی چی اونوقت؟

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code