۰۹۰۳۱۴۰۲

رییس موسسه رسانه‌های تصویری که معلوم نیست با کدام تجربه پخش شده است متولی اکران خارجی، مدعی شد⇐از فروردین‌ماه فیلمهای خارجی و به‌روز دنیا با خرید رایت فیلمها روی پرده خواهد رفت!

سینماروزان: ایجاد فضایی برای اکران فیلمهای خارجی در نظام نامه تازه اکران و روی پرده فرستادن فیلم خارجی در یکی از سالنهای پردیسهای سینمایی ۷سالن به بالا یا در سانسهای فوق العاده پردیسهای ۳ تا ۶سالنه و واسپاری اکران این قبیل فیلمها به موسسه رسانه های تصویری پر از سوال و ابهام است. اصلی ترین سوال هم این است که موسسه رسانه های تصویری با کدام تجربه پخش شده است متولی اکران خارجی؟؟

به گزارش سینماروزان مهدی یزدانی مدیرعامل موسسه رسانه های تصویری اما بی توجه به این پرسشها وعده اکران آثار به‌روز خارجی را با خرید رایت آنها داده(!!!) آن هم درحالی که سالهاست بسیاری از شرکتهای هالیوودی حتی به موسسات ویدیورسانه داخلی هم رایت پخش فیلمها را نمی‌دهند.

مهدی یزدانی مدیرعامل موسسه رسانه‌های تصویری درباره خرید و اکران فیلم های خارجی توسط موسسه رسانه های تصویری که در آیین نامه جدید اکران برعهده این موسسه گذاشته شده است به «مهر» گفت: به منظور نظارت دقیق‌ بر اکران فیلم‌های خارجی و جذب مخاطب بیشتر برای سالن‌های سینما و درنهایت رونق بیشتر سینماهای کشور در جذب سلیقه‌های گوناگون، در این مقطع سازمان سینمایی تصمیم گرفته است انتخاب و نمایش فیلم‌های خارجی را به موسسه رسانه‌های تصویری بسپارد.

این مدیر سینمایی توضیح داد: البته نباید فراموش کرد که اکران فیلم خارجی نباید به گونه‌ای باشد که به اکران فیلم‌های سینمایی ایرانی صدمه‌ای وارد کند و از طرفی دیگر هیچ سالن سینمایی نیز بدون فیلم نماند. نباید فراموش کرد که دسترسی مردم به فیلم خارجی بسیار بیشتر از گذشته است پس حتما سعی خواهد شد نسبت به اکران فیلم‌های جدید و به‌‌روز دنیا اقدام شود.

یزدانی با اشاره به اینکه این‌گونه نیست که بتوانیم بگوییم با اکران فیلم‌های خارجی در ایران اتفاق عجیبی رخ خواهد داد، بیان کرد: دیدن برخی از فیلم‌ها روی پرده‌ سینما با کیفیت استاندارد صوتی و تصویری تجربه دیگری است که بسیاری از افراد دوست دارند آن را دنبال کنند. فیلم‌های خارجی که در ایران اکران می‌شوند، حتما باید مجوز نمایش داشته باشند و تکلیف پرداخت حقوق مالک اثر روشن شده باشد.

مدیرعامل موسسه رسانه‌های تصویری درباره امکان افزایش بلیت برای سینماهایی که فیلم خارجی اکران می‌کنند، بیان کرد: قرار نیست قیمت گذاری بلیت فیلم‌های خارجی با فیلم‌های ایرانی تفاوتی داشته باشد و یا بیشتر باشد، ضمن این‌ که درآمد حاصل از اکران فیلم‌های خارجی همان‌گونه که از سوی سازمان سینمایی اعلام شده است صرف خدمات درمانی به سینماگران خواهد شد و تفاهمنامه فی‌مابین موسسه و خانه سینما برای صرف این درآمد برای ارایه خدمات درمانی به سینماگران امضا شده است.

وی با اشاره به امکان اکران فیلم‌های هالیودی توضیح داد: چنانچه مسایل حقوقی لاینحلی وجود نداشته باشد امکان اکران این فیلم‌ها بعد از اخذ پروانه نمایش فراهم خواهد شد. زمانی که کپی رایت یک فیلم خریداری می‌شود، می توان آن را براساس قوانین و مقررات جاری اکران کرد. همچنین تنوع فیلم‌های خارجی برای اکران شامل فیلم‌های کودک و نوجوان، هنری، جشنواره‌ای و تجاری است.

یزدانی در پایان گفت: برنامه‌ریزی اولیه برای اجرای این طرح صورت گرفته، البته تلاش ما این است حداقل هم‌زمان با اکران منطقه‌ای، فیلم‌ها در ایران اکران شوند و به احتمال زیاد اکران این فیلم‌ها از فروردین ماه صورت می گیرد.

image_print
تاريخ انتشار: شنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۷ - ۶:۳۰
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=48935

بعدش؟

مطالب مرتبط

یک نظر برای مطلب "رییس موسسه رسانه‌های تصویری که معلوم نیست با کدام تجربه پخش شده است متولی اکران خارجی، مدعی شد⇐از فروردین‌ماه فیلمهای خارجی و به‌روز دنیا با خرید رایت فیلمها روی پرده خواهد رفت!"

  1. مصیری گفت:

    راه اندازی اکران خارجی در سال حمایت از کالای ایرانی
    و بعد از فیلمسوزی سال ۹۶ در اکران واقعا که بهترین تصمیم مدیریتی اقای حدیریان بوده است
    بارک الله
    احسنت

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code