۲۸۰۵۱۴۰۱

ادعای رسانۀ تهیه‌کننده “کیمیا”⇐ساختمان “سیمافیلم” برج می‌شود

سینماژورنال: «ساختمان سیما فیلم برج می‌شود»؛ این یکی از تیترهای هشتم اردیبهشت ماه “صبا” است؛ رسانه ای که مدیریت آن را تهیه کننده سریال پرحاشیه “کیمیا” برعهده دارد.

به گزارش سینماژورنال این رسانه ذیل این تیتر از تخلیه شدن ساختمان مرکزی سیمافیلم در خیابان فرشته خبر داده و این را گفته که حالا سیمافیلمی ها مجبورند در ساختمانی دیگر ساکن شوند.

البته که در متن گزارش این رسانه هیچ جمله ای مرتبط با تیتر یعنی “برج شدن ساختمان سیمافیلم” وجود ندارد!!!

سینماژورنال متن کامل گزارش “صبا” در این باره را ارائه می دهد:

ساختمان مرکزی سیمافیلم روز گذشته تخلیه شد. این خبر در حالی توسط منابع آگاه به «صبا» داده شد که سابقه سکونت سیما فیلمی‌ها در این ساختمان که در خیابان فرشته قرار دارد، نزدیک به چهل سال می‌رسد.

گویا این ملک استیجاری بوده و حالا مالک آن عذر سیما‌فیلمی‌ها را خواسته و آن‌ها هم مجبور شدند به‌جای دیگری نقل مکان کنند. این اتفاق از این جهت جالب توجه و درعین حال عجیب است که یکی از مهم‌ترین نهادهای تلویزیون که در آن آثار برجسته‌ای به تولید رسیده و به عنوان یکی از حامیان اصلی تولیداتی با درجه «الف ویژه»، «الف» و «ب» شناخته شده است، مکانی مستقل ندارد و برای همین بعد از این همه سال عوامل آن مجبورند به جایی دیگر اسباب‌کشی کنند.

در تاريخچه این مركز آمده است که شركت سيمافيلم به عنوان موسسه‌اي غيرانتفاعي در محل تل‌فيلم سابق و استوديو گلستان فعلي، در سال ۷۳ تاسيس مي‌شود. شركت سيمافيلم از بدو تاسيس تا سال ۸۱ (زمان انحلال) بيش از ۳۰۰ عنوان برنامه در طبقات مختلف توليد کرد كه از آن ميان مي‌توان به آثاري چون «ليلي با من است»، «تنهاترين سردار»، « ولايت عشق» و… اشاره کرد.

اين موسسه از تيرماه ۸۱ با توجه به قانون يكپارچه‌سازي شركت‌ها و موسسات كوچك‌تر، تحت عنوان مركز سيمافيلم در زير مجموعه معاونت سيماي سازمان صدا و سيما قرار گرفت كه اين امر تاكنون به قوت خود باقي مانده است. 

image_print
تاريخ انتشار: چهارشنبه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۹:۴۶
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=21582

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code