۱۰۰۳۱۴۰۲

ادعای خبرگزاری اصولگرا⇐فعالیت هنری خواننده آکادمی گوگوش در تهران!!+عکس

سینماروزان: بازگشت به وطن خوانندگانی که در آن سوی آبها فعالیت داشته‌اند و فعالیت هنری در داخل، در همه این سالها محل مناقشه بوده است و اگر در سالهای گذشته این بحث درباره خوانندگان مشهور شکل می‌رفت حالا چهره‌های جوان و نوپا هستند که به این واسطه محل مناقشه قرار می‌گیرند.

به گزارش سینماروزان به تازگی خبرگزاری اصولگرای «فارس» از بازگشت به وطن ارغوان اسلامی که از جمله خوانندگان حاضر در فصل اول آکادمی موسیقی فائقه آتشین(گوگوش) بود خبر داده است؛ بازگشتی به بهانه برگزاری نمایشگاه «آرتدم».

متن گزارش «فارس» را بخوانید:

ارغوان اسلامی که در فصل اول آکادمی موسیقی گوگوش شرکت کرده بود، اخیراً نمایشگاه‌گردانی «آرتدم» پروژه‌ای ایرانی ـ سوئدی را برعهده گرفته که رنگ‌وبوی ضدایرانی دارد.

این شبه‌هنرمند که تصاویرش با پوشش نامتعارف و هنجارشکن در فضای مجازی به وفور دیده می‌شود، زمان رونمایی از نمایشگاه «آرتدم» را روز ۸ مارس (پنجشنبه ۱۷ اسفند) مصادف با «روز جهانی‌ زنان» اعلام کرده است.

ارغوان اسلامی درباره آرتدم می‌گوید: آرتدم پروژه‌ایست نو‌آورانه با محوریت زنان که در بطن یک همکاری هنری میان زنان هنرمند ایرانی‌ ـ سوئدی در نظر دارد درباره حقوق زنان و آزادی بیانشان ایجاد آگاهی‌ نماید. زنانی که در این پروژه مشارکت داشتند، توانستند تا با ‎شکستن مرزهاى فرهنگی‌ و جغرافیایی و در کنار یکدیگر به دستاورد‌هایى براى روابط قوى‌تر و توانمندسازى متقابل برسند.

وی تم پروژه خود را «آزادی» معرفی کرده و مدعی است: هدف نهایی پروژه «آرتدم» آن است که صدای زنان هنرمند را از طریق ورک‌شاپ‌ها و نمایشگاه‌ها به گوش علاقمندان برساند.

در این پروژه، ابتدا ‎۵ نقاش ایرانی بر اساس تم در نظر گرفته شده، طرحی را روی نیمی از بوم نقاشی پیاده کردند. این نقاشی‌ها به سوئد برده شده و نیمه دیگر آن‌ توسط ۵ نقاش سوئدی در حال تکمیل است. ‎تمام این ۵ اثر خلق شده توسط ۱۰ هنرمند، پس از اتمام کار به صورت دوره‌ای در شهرهای مختلف سوئد، ایران و کشورهای دیگر به نمایش در خواهند آمد.

هنرمندان ایرانی حاضر در این پروژه عبارتند از: طلا درنگی، نصیرا یوسفی، ساغر مسعودی، نگار ذنوبی و هیرو شیخ‌الاسلامی.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه بازدید از جشنواره تجسمی فجر در پاسخ به پرسش خبرنگار فارس درباره موضع وزارت ارشاد نسبت به حضور خواننده آکادمی گوگوش در فضای هنری کشور گفت: هنوز چیزی در این باره نشنیده‌ام. اجازه دهید بیشتر بشنوم تا بتوانم اعلام نظر کنم.

باید منتظر ماند و دید در این باره و دیگر موارد «پروژه نفوذ»، موضع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی چیست؟

اعلان نمایشگاه ارغوان اسلامی
اعلان نمایشگاه ارغوان اسلامی

 

image_print
تاريخ انتشار: سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ - ۷:۵۳
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=47706

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code