۱۱۰۳۱۴۰۲

ادعای بازیگر کم‌نام و نشان فیلمی به نام «شاخ کرگدن»⇐شاید خود من هم «مدافع حرم» باشم و ندانید! 

سینماروزان: محسن محسنی‌نسب کارگردانی که علیرغم دو دهه حضور در سینمای ایران همچنان به‌خاطر دو فیلم اکشن رزمی به نامهای «یاسهای وحشی» و «شیرهای جوان» شناخته میشود سال گذشته فیلمی را ساخت به نام «شاخ کرگدن». فیلمی که بازیگر اصلی آن پژمان بازغی است و بازیگران دیگر آن اغلب چهره های کم نام و نشان.

به گزارش سینماروزان از جمله بازیگران کم نام و نشان این فیلم انوشیروان محسنی است؛ بازیگری مقیم اتریش که ادعا شده در چند پروژه بین‌المللی حضور داشته و از جشنواره‌های مختلف هم جایزه گرفته اما جز نام چند فیلم کم نام و نشان در کارنامه اش به چشم نمی خورد و عمده اخبار پیرامون وی نیز بعد از همکاری با محسنی نسب شکل گرفته است!

در این شرایط اینکه چنین بازیگر گمنامی طرف صحبت خبرگزاری اصولگرای «تسنیم» درباره داعش و مدافعان حرم قرار گیرد کمی عجیب است به خصوص که اگر ایشان در انتهای گفتگویش ادعا کند شاید خودش هم مدافع حرم باشد!!

متن گفتگوی این بازیگر را بخوانید:

در چند روز گذشته شاهد عملیات عوامل گروهک تروریستی داعش در ایران بودیم. جَوّ بعد از این اتفاق را در ایران چگونه می‌بینید؟

ایران باید بیشتر مراقبت کند البته همین کار را هم می‌کند اما حیف که یک عده آدم های بیگناه در مجلس شهید شدند و یک عده هم تازه از خواب بیدار شدند و فهمیدند که داعش تنها در سوریه و عراق نیست و می‌تواند در ایران هم وارد شود. همیشه از این موضوع نگران بودم و تعجب می‌کردم که چرا برخی فکر می‌کردند داعش نمی‌تواند به ایران بیاید؟ من مطمئنم نیمی از مردم ایران که از حضور مردم و مدافعان حرم در سوریه یا عراق ناراضی بودند بعد از این اتفاق صد درصد از این عزیزان تشکرمی‌کنند.

پیش از ایران، اروپا تجربه عملیات های تروریستی داعش را داشته است. از جَوّ حاکم بر اروپا بعد از این حوادث بگویید.

مردم اروپا از بچه تا پیرمرد، پیرزن و جوان از این ها نفرت دارند برای این که اروپا را به گند کشیده‌اند و مردم را می‌ترسانند . پناهنده‌ها به خاطر داعشی‌های بیشرف به اروپا وارد شده‌اند. خدا نابودشان کند چون آدم های عجیب و غریبی هستند و راحت  انسان می‌کشند. در اروپا هیچ کس با این ها خوب نیست.

نگاه اروپا بعد از حوادث تروریستی داعش به این گروه چیست؟ آیا اروپا مسلمانان و داعش را یکی می‌داند؟

 در اروپا همه فهمیده اند که این داعشی‌ها هیچ ارتباطی به مسلمانان ندارند، چون هیچ مسلمانی به زن  تجاوز نمی‌کند، بچه  نمی‌کشد و سر اسیر را نمی‌برد. تا چند سال پیش روی مسلمانان حساس شده بودند چون به اسم دین اسلام بمب می می‌گذاشتند ولی الان همه فهمیده‌اند که اینها چه آدم‌هایی هستند و پول می‌گیرند که آدم بکشند.

شما از مدافعان حرم چه می دانید؟

 رزمندگان نترسی که بسیاری از  این ها را می‌شناسم و مرد جنگ هستند. این در حالی است که عده ای می‌گویند این افراد به خاطر پول می‌روند اما اتفاق اخیر مردم را متوجه کرد که  بحث پول نیست. هیچ پولی در این دنیا ارزش جان را ندارد و همه این افراد زن و بچه دارند و برای پول چنین کاری نمی‌کنند. من از بچه های مدافع حرم پرسیده ام، آن ها می‌خندند و می‌گویند پولی در کار نیست. اما واقعیت این است است که جنگ در آن جا شکل گرفته است که مردم در اینجا آرامش داشته باشند.

آیا شما از نزدیک با مدافعان حرم ارتباط دارید؟ این ارتباط چگونه شکل گرفته است؟

سال گذشته در فیلم «ستاره های رقصان» بازیگر نقش اول بودم. بچه های هنرور که کنار ما بازی می‌کردند بچه های مدافعان حرم بودند، برخی از آن ها تازه از جنگ برگشته بودند و به عشق دفاع مقدس در فیلم بدون دریافت دستمزد بازی کردند. من با آن ها آشنا شدم و فهمیدم بدن هایشان چقدر آماده است، قلبها و دلهایشان پاک است. خیلی ها می‌گفتند که این ها قلدر و کله شق هستند و به خاطر پول می‌روند در حالی که اگر با این افراد آشنا شوید می‌بینید واقعا این طور نیست. این عزیزان برای شهادت دلهایشان شوق دارد و گریه می‌کنند. من نه قرار است تبلیغ کنم نه آفرین بگویم اما این عزیران باعث افتخار من  و همه ایران هستند.

نظر شما در مورد دفاع در سوریه از سوی ایران چیست؟

این مدافعان برای مردم و کشور عزیزم ایران در آنجا می‌جنگند و جان خود را ازدست می‌دهند.  برای من به شدت حرف زور است که عده ای بگویند این ها بیخود کرده‌اند که کشور خود را ول کرده  و برای پول رفته‌اند. به خدا اینطور نیست، من با این افراد بوده‌ام . اگر این جان برکفان در سوریه نجنگند فردا روزی آرامش وطن به هم می‌ریزد همانطور که خود شما دیدید آمدند و تهران را به هم ریختند.

اگر بخواهید چند جمله ای با مردم در مورد مدافعان حرم بگویید چه می‌گویید؟

به مدافعان حرم بیشتر احترام بگذاریم و چیزی که نمی‌دانیم به راحتی راجع به آن صحبت نکنیم که اینها اراذل هستند، پول گرفته اند و به سوریه رفته‌اند و می‌جنگند. تحقیق نکرده حرف نزنیم. این مردان شجاع به خاطر این که مردم آرامش داشته باشند جان خود را به خطر انداخته اند و هرکس نمی‌تواند این کار را کند. خیلی از کسانی که با شما دوست هستند یا می‌شناسید اصلا به شما نمی‌گویند و بی سرو صدا به سوریه می‌روند فقط برای این که از وطن خود دفاع کنند. شما اصلاً تصورش را هم نمی‌کنید، این قدر این مسئله روشن است که شاید خود من هم رفته باشم و برگشته باشم و شما ندانید.

انوشیروان محسنی
انوشیروان محسنی
image_print
تاريخ انتشار: پنج شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۶:۳۰
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=39200

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code