۱۵۰۷۱۴۰۱

ادعای آقازاده حاتمی‌کیا که به‌مانند پدر با حمایت سازمان ارزشی اوج، فیلم ساخته⇐پدرم هاليوودي‌ترين فيلمساز ايران است

سینماروزان: یوسف حاتمی کیا فرزند ابراهیم حاتمی کیا کارگردان سرشناس سینمای جنگ هم به صورت حرفه ای وارد سینما شده است و بعد از ارائه یک فیلم کوتاه داستانی به نام “ملاقات شیشه ای” در جشنواره مقاومت(اینجا را بخوانید) مستندی به نام “چشم جنگ” را هم ساخته که در گروه سینمایی هنروتجربه روی پرده رفته است.

به گزارش سینماروزان نکته جالب درباره آقازاده حاتمی کیا آن است که به مانند پدر که آخرین فیلمش “بادیگارد” را با سرمایه سازمان هنری رسانه ای اوج ساخته، وی نیز برای ساخت فیلمهای اخیرش از حمایت سازمان ارزشی اوج بهره برده است.

یوسف حاتمی کیا در گفتگویی که با “جوان” داشته درباره پدرش گفته است: پدرم هاليووديترين فيلمساز ايران است به معناي اينكه چارچوبهاي سينماي كلاسيك را خوب ميداند و به آن وفادار است.

وی ادامه داده است: واقعيت اين است كه ذاتاً سينما سرگرمي است و بايد ابتدا قواعد سرگرمي در سينما رعايت شود. اگر اين اتفاق نيفتد بهترين حرفها را هم كه بزني مشتري نخواهد داشت. باديگارد را خيلي دوست داشتم، هم به لحاظ تكنيك و هم به لحاظ مضمون فيلم سختي بود.

این آقازاده سینمایی درباره کارگردانان مورد علاقه اش هم گفته است: داریوش مهرجويي را البته به جز چند فيلم آخر او خيلي دوست داشتم.

یوسف درباره جوانترها هم بیان داشته است: خوشحالم از ورود فيلمسازان جواني چون سعيد روستايي. هر چند دنيايي را كه او در «ابد و يك روز» ساخته است، دوست ندارم. در واقع تمركز روي همه نقاط تيره زندگي يك خانواده را اصلاً قبول ندارم، ولي خوشحالم از قوت تكنيكي فيلمسازان نسل جوان، به لحاظ فني كار او قابل چشمپوشي نيست.

image_print
تاريخ انتشار: یکشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۵ - ۷:۱۳
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=29492

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code