۱۳۰۹۱۴۰۱

ادعاهای تهیه‌کننده فیلم ضدملکه “دیدن این فیلم جرم است”⇐حفاظت سازمان سینمایی از منافع صاحبان مجلس وقت(!!؟؟) عامل تعویق اکران بوده!/اگر نتوانیم تا آبان ماه این فیلم را اکران کنیم ممکن است مجددا گرفتار توقیف شویم!!/سازمان متولی صیانت از آثار فرهنگی به همه کاری می‌پردازد به جز مقابله جدی و به‌لحظه با قاچاقچیان مجازی!

سینماروزان: هرچند پروانه نمایش فیلم ضدملکه “دیدن این فیلم جرم است” از محصولات حوزه هنری در روزهای برگزاری جشنواره سی و هشتم فجر صادر شد ولی این فیلم هنوز نتوانسته مجال اکران پیدا کند و با اوضاع پیش‌آمده برای سینماها و رکود آنها بعد از شیوع کرونا بعید است این فیلم بتواند اکران سراسری موفقی را هم تجربه کند.

محمدرضا شفاه تهیه‌کننده “دیدن این فیلم جرم است” با اشاره به مشکلاتی که در مسیر اخذ پروانه نمایش این فیلم وجود داشت و اکران عمومی آن را به تأخیر انداخت به مهر توضیح داد: به نظرم سازمان سینمایی و دست‌اندرکارانش، آن زمان حافظ منافع برخی از گروه‌های سیاسی بودند که بخشی از این حمایت‌ها متوجه رئیس وقت مجلس شورای اسلامی(!!؟؟؟) بود. گروهی که در مجلس صاحب قدرت بودند و آقای مؤمنی شریف مدیر وقت حوزه هنری هم صراحتاً بر نقش آن‌ها در مشکلات این فیلم تصریح کرده بود!! به نظر ما با تغییر ترکیب نمایندگان مجلس و به موازات آن کاهش سایه مجلس از سر سازمان سینمایی، موانع از بین رفت و این فیلم مجوز نمایش گرفت.

محمدرضا شفاه درباره آخرین وضعیت نمایش این فیلم سینمایی گفت: ما دوست داریم این فیلم هر چه زودتر دیده شود اما موقعیت امروز موقعیت سختی است. با این وجود قصد داریم این فیلم را در سال جاری به نمایش بگذاریم.

وی درباره احتمال اکران آنلاین این اثر گفت: اکران آنلاین گزینه اول ما نیست، ولی به آن فکر می‌کنیم. درواقع ترجیح ما این است که «دیدن این فیلم جرم است» را ابتدا در سینماها به نمایش بگذاریم، ولی به هر حال همه از وضعیت کنونی سیستم اکران مطلع هستند و می‌دانند که چقدر پیچیده شده است. با این حال ما تلاشمان را می‌کنیم که در صورت مساعد شدن شرایط، فیلم را در آبان ماه همین امسال اکران عمومی کنیم چون این نگرانی وجود دارد که اگر در این مقطع «دیدن این فیلم جرم است» را به نمایش نگذاریم، ممکن است بعداً با موانعی رو به رو شود و مجددا توقیف شود؛ ضمن اینکه امکان دارد حرف فیلم دیگر حرف به روزی نباشد.

شفاه با اشاره به مشکل پلت‌فرم‌های اکران آنلاین در زمینه صیانت از فیلم‌ها بیان کرد: فیلم‌ها در نمایش آنلاین به سرعت قاچاق می‌شوند، اما این مشکل پلت‌فرم‌ها در همه جای جهان است. در ایران مشکل دیگری که وجود دارد این است که این اتفاق برای کسی مهم نیست! درواقع سازمان متولی آن، به همه کاری می‌پردازد به جز توجه به این مورد و مقابله جدی و بلحظه با قاچاقچیان. این در حالی است که در کشورهای دیگر سرچشمه‌های نشر دهنده فیلم‌ها را به سرعت قطع می‌کنند.

image_print
تاريخ انتشار: چهارشنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۹ - ۸:۱۳
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=61529

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code