۲۸۱۰۱۴۰۰

ادامه نامردی در اکران به نفع دو فیلم حاکمیتی-مشکوک المنابع و به ضرر فیلمهای مستقل!!/«تگزاس۲» ۲۰میلیاردی شد/«سرخپوست» در مرز ۱۰میلیارد/«زهرمار» در آستانه ۳میلیاردی شدن/«ایکس لارج» در مرز ۱٫۵میلیارد+آمار کامل فروش

سینماروزان: تبعیض در توزیع سانسها میان فیلمهای مختلف روی پرده، اغتشاش عجیب و غریبی را برای اکران رقم زده و در نبود کمیته انضباطی اکران بانیان این اغتشاش هم بدون هر گونه دردسر به کار خود ادامه میدهند.

درنظر بگیرید که برای دو فیلم حاکمیتی-مشکوک المنابع  رویهم روزی نزدیک به هزار سانس تخصیص یافته و این دو فیلم از ابتدای صبح تا آخر شب سانس دارند ولی فیلمی مستقل مانند «کار کثیف» نه تنها کل سانسهایش رویهم به صد نمیرسد بلکه نزدیک به هفتاد درصد سانسهایش هم سانسهای مرده ابتدای روز هستند.

در صدر آمار فروش همچنان «متری شش و نیم» قرار دارد که آخرین روزهای اکرانش را در نزدیکی ۲۸میلیارد میگذراند و به دنبال آن هم کمدی «تگزاس۲» قرار دارد که با وجود از دست دادن سرگروه همچنان فروش خوبی دارد و از ۲۰میلیارد گذشته است.

«شبی که ماه کامل شد» با انبوه سالن و تبلیغ و تیزر بعد از نزدیک به ۴۰ روز در مرز ۱۲میلیارد قرار گرفته و به دنبال آن «سرخپوست» قرار گرفته که در همین مدت در مرز ۱۰میلیارد قرار گرفته است و «ما همه با هم هستیم» با افت محسوس فروش به سختی ۹میلیاردی شده. «سامورایی…» آخرین روزهای اکران را در آستانه ۶میلیاردی شدن میگذراند.

کمدیهای «زهرمار» و «ایکس لارج» با اینکه یک سوم دو فیلم حاکمیتی-مشکوک المنابع، سانس ندارند ولی توانسته اند در مرز ۳ و ۲میلیارد قرار گیرند.

«کار کثیف» هم به دلیل بایکوت کامل در تخصیص سانس از همان ابتدای اکران، در یک هفته اکرانش فقط نزدیک به ۱۰۰میلیون فروخته است.

آمار فروش تا ابتدای جمعه ۲۱ تیر ۱۳۹۸  به شرح زیر است:

(تمامی ارقام به تومان است)

–متری شش و نیم ۲۷ میلیارد و ۶۶۰میلیون(۱۱۷روز)

–تگزاس(۲)۲۰ میلیارد و ۲۰۰میلیون(۸۶روز)

–شبی که ماه کامل شد ۱۱میلیارد و ۶۰۰میلیون (۳۷روز)

–سرخپوست ۹میلیارد و ۶۰۰میلیون(۳۷روز)

–ما همه با هم هستیم ۹میلیارد و ۱۰۰میلیون(۳۷روز)

–سامورایی در برلین ۵میلیارد و ۹۰۰میلیون(۶۵روز)

–زهرمار ۲میلیارد و ۹۰۰ میلیون(۲۳روز)

–ایکس لارج ۱میلیارد و ۳۵۰ میلیون(۱۶روز)

–دختر شیطان ۱میلیارد و ۱۰۰میلیون (۳۷روز)

–کارکثیف ۹۵ میلیون(۹روز)

image_print
تاريخ انتشار: جمعه ۲۱ تیر ۱۳۹۸ - ۷:۲۶
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=56598

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code