۳۰۰۶۱۴۰۲

۶۰ برداشت گرفتم و هیچ نگفتند!/روایت #احمدرضا_معتمدی از همکاری با #علی_نصیریان و #عزت_انتظامی

علی نصیریان+مجید انتظامی

سینماروزان: مشکل ما این است که معلوم نیست نسل جدید سینما به چه سمتی می‌رود. هیچ کدام از این قدیمی‌ها انحراف‌هایی را که این روزها می‌بینیم نداشتند.

#احمدرضا_معتمدی کارگردان سینما با بیان مطلب فوق به خبرگزاری ایسنا گفت: آقای علی نصیریان یا حتی آقای عزت انتظامی که تا آخرین روزهای عمرشان با ایشان در رفت‌وآمد بودم، حتی یک نخ سیگار در زندگی نکشیدند و یک ریال پول مسئله‌دار به زندگی خود وارد نکردند و تا لحظه آخر عرق ریختند و تلاش کردند که پول حلال کسب کنند.

این کارگردان ادامه داد:  اینطور نبودند که مثل الان اینستاگرام داشته باشند و هر بار عکسی بگیرند با این اداهایی که بعضی از این سلبریتی‌ها درمی‌آورند. این نوع منش‌ها و رفتارها خیلی در عالم هنر ارزش دارد، مخصوصا وقتی می‌بینیم امروز یک بازیگر برای یک حضور کوتاه در فیلمی چند میلیارد پول می‌خواهد!

معتمدی بیان داشت: در حالی که در فیلم #دیوانه‌ای_از_قفس_پرید، قرارداد آقایان نصیریان و انتظامی چیزی حدود سه، چهار تومان بود که تازه بیش از ۷۰ جلسه فیلمبرداری طول کشید آن هم با اداهایی که من دارم و روزی ۵۰ تا ۶۰ برداشت می‌گرفتم و آخ نگفتند! آن‌ها یک بار هم نگفتند که تو به عنوان یک جوان ۳۰ -۴۰ ساله چه چیزی از ما بیشتر می‌دانی که این همه برداشت می‌گیری؟!

این کارگردان افزود: در آنجا با یک دیسیپلین دقیق که بیشتر تئاتری بود تا سینمایی، هرچه کارگردان می‌گفت را به عنوان فرمانده پروژه می‌پذیرفتند و هیچ گلایه و شکایتی نداشتند. البته با هم مشورت می‌کردیم و در نهایت به آنچه صحیح بود می‌رسیدیم. روزی که ما مونتاژ فیلم «دیوانه‌ای از قفس پرید» را تمام کردیم آقای خرقه‌پوش می‌گفت اولین فیلمی است که در هنگام مونتاژ نه یک پلان اضافه داریم نه یک پلان کم، یعنی دقیقا مطابق با دکوپاژ بدون هیچ کم و کاستی بودیم.

۶۰ برداشت گرفتم و هیچ نگفتند!/روایت #احمدرضا_معتمدی از همکاری با #علی_نصیریان و #عزت_انتظامی

۶۰ برداشت گرفتم و هیچ نگفتند!/روایت #احمدرضا_معتمدی از همکاری با #علی_نصیریان و #عزت_انتظامی

image_print
تاريخ انتشار: یکشنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۸
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=68992

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code