۱۲۰۷۱۴۰۱

احمدرضا درویش: مسئولان فرهنگی را به راستگویی دعوت می کنم/سکان‌داران فرهنگی از درشت گویی با هنرمندان پرهیز کنند

سینماژورنال: احمدرضا درویش کارگردان درام تاریخی-مذهبی “رستاخیز” که در روز اول اکران توقیف شد شب گذشته فیلمش را با همراهی گروهی از اهالی هنر و رسانه در مجموعه فرهنگی شهدای انقلاب «سرچشمه» به تماشا نشست.

به گزارش سینماژورنال و به نقل از “ایسنا” درویش در حاشیه این نشست در سخنانی مطرح کرد: از دیدگاه من هر آنچه در حواشی این فیلم به وجود آمده، همه‌اش رحمت و برکت است. نتیجه‌ی همه‌ی این مسایل کمک به اعتلای فرهنگی ماست، ما اگر از این دریچه نگاه کنیم باید شکرگزار باشیم.

او ادامه داد: آنچه در این روزها من را نگران می‌کند، ترک خوردن چارچوب‌هایی است که مردم باید به آن‌ها پایبند باشند که اینها با هزینه‌های گزافی بدست آمده است.

برخی جریانات پیش آمده برای “رستاخیز” با چارچوبهای اخلاقی ما مغایرت دارد
درویش اضافه کرد: برخی جریانات پیش آمده برای این فیلم با چارچوب‌های اخلاقی ما که تعهد به چارچوب‌هایی که مکتب اهل بیت است، مغایرت دارد.

مسئولین فرهنگی را به راستگویی دعوت می کنم

کارگردان فیلم «رستاخیز» در بخش دیگری از سخنانش با تاکید بر رعایت موازین اخلاقی گفت: من همه‌ افراد را چه کسانی که فیلم را دوست داشتند و چه کسانی که نداشتند و علی‌الخصوص مسئولین فرهنگی را به راستگویی دعوت می‌کنم چون تاکید بر اصول اخلاقی مهمترین میراثی است که باید به آن توجه کنیم.

سکان داران فرهنگی از درشت گویی با هنرمندان پرهیز کنند
احمدرضا درویش همچنین تصریح کرد: من به عنوان عضوی کوچک به همه‌ سکان داران فرهنگی کشور توصیه می‌کنم که از درشت‌گویی و زبان آمرانه با هنرمندان پرهیز کنند! و همچنین با مردم با زبان عطوفت و فروتنی صحبت کنند.
کارگردان «رستاخیز» ادامه داد: اینکه آنها خود را به جای میهمان، میزبان می‌پندارند، خوب نیست و من از این افراد می‌خواهم که کمی به سیره‌ پرچمداران اهل بیت و عاشورا توجه کنند زیرا که کشتی فرهنگ هم به چراغ هدایت احتیاج دارد و هم به سیره‌ پیامبران و معصومین؛ باشد که سیره‌ آنان را چه در رفتار و چه در گفتار در نظر بگیریم.

احمدرضا درویش در پایان تاکید کرد: سینمای ایران ظرفیتی خیلی بیشتر از آن دارد که بخواهیم همه‌ی آن را در یک فیلم خلاصه کنیم.

image_print
تاريخ انتشار: سه شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۴ - ۲۰:۱۰
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=8664

بعدش؟

مطالب مرتبط

4 نظر برای مطلب "احمدرضا درویش: مسئولان فرهنگی را به راستگویی دعوت می کنم/سکان‌داران فرهنگی از درشت گویی با هنرمندان پرهیز کنند"

  1. حسن گفت:

    بازم درویش خیلی نجیبه که می بینه به فیلم رفیق سابقش مجیدی این همه سالن و تبلیغ و…یخوان بددن و فیلمشم بی دردسر بناست اکران بشه اما فیلم ایشون بلاتکلیفه
    هر دو فیلم مذهبی ان و هر دو تا هم برخی بستگان معصومین و نشون دادن. یکی مادر پیامبرو نشون میده و اون یکی تصویر برادر ناتنی امام سوم ما رو

  2. علی گفت:

    راسته که فیلم مجیدی نیم رخ پیامبرو نشون داده؟

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code