۲۸۰۷۱۴۰۰

احضار یک مدیر تلویزیون به دادسرا به خاطر خودکشی یک نوجوان!!!/پای اخوی افخمی هم در میان است

سینماژورنال: دادسرای امور جنایی تهران دستور احضار علی اصغر پورمحمدی مدیر شبکه ۳ سیما، به عنوان صادر‌کننده مجوز پخش سریال «۵ کیلومتر تا بهشت» و علیرضا افخمی اخوی بهروز افخمی به عنوان کارگردان این سریال به اتهام تسبیب در مرگ مرحوم «مهدی کوهی» را صادر کرد.

به گزارش سینماژورنال با توجه به نقض قرار منع تعقیب متهمان پرونده سریال «۵ کیلومتر تا بهشت» از سوی دادگاه کیفری ۲ تهران و صدور قرار جلب به دادرسی متهمان، قاضی مرادی بازپرس شعبه دوم دادسرای امور جنایی تهران، دستور احضار آقایان پورمحمدی مدیر شبکه ۳ سیما به عنوان صادر‌کننده مجوز پخش سریال، علیرضا افخمی کارگردان سریال و داوود هاشمی تهیه‌کننده سریال را به اتهام «تسبیب» در مرگ شبه عمد مرحوم مهدی کوهی به نحو مشارکت را صادر کرد.

طبق نظریه کمیسیون پزشکی قانونی تهران با توجه به تاثیرپذیری مرحوم مهدی کوهی از محتوای سریال «۵ کیلومتر تا بهشت» و عدم اخطار از سوی سازمان صدا و سیما برای ممنوعیت تماشای سریال برای اطفال، مدیر این شبکه و عوامل ساخت این سریال در پرونده خودکشی کوهی مقصر شناخته شدند.

خودکشی دختر و کمای بعد از آن

گفتنی است سریال “۵ کیلومتر تا بهشت” رمضان ۱۳۹۰ از شبکه سوم سیما پخش شد که مرحوم مهدی کوهی ۱۳ ساله، تحت تاثیر محتوای این سریال خود را با شال گردن، حلق‌آویز کرد.
داستان سریال درباره پسر جوانی است که بعد از درگیری با تعدادی خلافکار به کما می رود و جسدش در گندمزاری رها می شود.
بعد از به کما رفتن، روح این پسر جوان با کمک روح دختری که بر اثر خودکشی به کما رفته می کوشد نشانی محل استقرارش را پیش روی دختر محبوبش بگذارد.
مهدی سلوکی بازیگر اصلی این سریال بود. داریوش فرهنگ، شبنم قلی خانی، پریناز ایزدیار و پردیس افکاری بازیگر مهاجر به جم دیگر بازیگران سریال بودند.

پنج کیلومتر تا بهشت
پنج کیلومتر تا بهشت
image_print
تاريخ انتشار: چهارشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۲:۳۰
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=26962

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code