۰۵۰۷۱۴۰۱

ابوالفضل پورعرب همه چیز را گفت؛ از سرطان تا اعتیاد/ از چندهمسری تا دامادی هزاران عروس/از اتهام مصرف مسکرات تا پینگ‌پنگ بازی دردسرساز با نیکی کریمی

سینماژورنال: ابوالفضل پورعرب ستاره دهه هفتادی سینمای ایران این روزها با “سایه های موازی” اصغر نعیمی به سینماها آمده است.

به گزارش سینماژورنال این حضور بر پرده سینماها مجالی شده برای آن که فریدون جیرانی در “۳۵” مقابل او نشسته و کمی از ناگفته هایش را عیان کند.

گفتند معتاد شده و ایدز گرفته

پورعرب در این گفتگو با اشاره به دوران سخت بیماریش گفت: اگر واقعا ستاره بودیم چرا زمانی که سرطان داشتم و در بیمارستان بودم هیچ کس سراغم نیامد؟ چرا گفتند معتاد شده؟ چرا گفتند ایدز گرفته؟ چرا همین آقای ضرغامی حالی از ما نپرسید؟ همان موقع “وضعیت سفید” را کار می کردم اما یک نفر از همین سریال سراغ ما نیامد. البته مردم لطف داشتند و پشت در بیمارستان بودند اما همکاران من چه سینمایی چه تلویزیونی هیچ کدام نیامدند!

وی ادامه داد: حتی مرگ مرا در تلویزیون اعلام کردند و اینکه در سردخانه است و بناست تشییع شود بدون اینکه بدانند در بیمارستانیم. در نهایت هم با یک عذرخواهی سر و تهش را هم آوردند.

پورعرب با نقد رفتارهای مدیران سینمایی بیان داشت: فقط در حرف در حمایت از هنرمند دم می زنند. مجید میرزاییان فوت شد و حتی من خودم خبر نداشتم! چرا؟ چون کسی به فکرش نبود و حتی خانواده اش برای گرفتن قبر در قطعه هنرمندان کلی دوندگی کردند.

سرطان خوش خیم اثنی عشر داشتم

به گزارس سینماژورنال پورعرب در توصیف بیماریش گفت: سرطان اثنی عشر خوش خیم داشتم که با شکستگی جناغ سینه ام ایجاد شده بود؛ جناغ سینه وارد اثنی عشر شده بود و همین مشکل ایجاد کرده بود. خوشبختانه سرطانم درمان شد.
وی ادامه داد: چهار سال درگیر بیماری بودم و هرچند سرطانم خوش خیم بود اما آزار روحی آن به اندازه سرطان بدخیم بود. تمام مدت منتظر بودم یک نفر به من سر بزند اما جز خانواده هیچ کس نیامد. چرا؟ یعنی این قدر مضر بودیم برای جامعه؟ خیلی عجیب است…

حسرت شنا در خزر به دلم ماند

پورعرب با اشاره به دردسرهای شهرت گفت: سی سال ویلا داشتم شمال و حسرت به دل شنا در دریا ماندم مبادا آن که بگویند با مایو رفته شنا! جرات شرکت در مهمانیها را نداشتم مبادا عکس یا فیلمی درآید.

وی ادامه داد: اینجا هنرپیشه ها مدام زیر ذره بین اند تا معلوم شود چند همسر دارند. آنجا اگر کسی درباره تعداد همسران آل پاچینو مطلب می زند به دنبال کشف دلایل چند همسری است اما اینجا هدف، تخریب هنرمند است. انگار فقط برخی هنرمندان هستند  چند بار ازدواج کرده اند و بقیه، نه.

عبدا.. اسفندیاری مدام سرمی رسید

این بازیگر با ذکر خاطراتی از فضای امنیتی پشت صحنه فیلمها در دهه های قبل بیان داشت: سر همان فیلم “عروس” در پشت صحنه کار و در گچسر و البته به دعوت افخمی با نیکی کریمی پینگ پنگ بازی کردیم. فردایش عبدا.. اسفندیاری آمد و گفت چرا پینگ پنگ بازی کرده اید؟؟؟
وی ادامه داد: در رشت و سر فیلمی دیگر به کارگردانی رسول صدرعاملی، ایشان گفت با بازیگر زن مقابلت قبل از فیلمبرداری قدم بزن و تمرین کن تا ترس بازیگر مقابل بریزد و من علیرغم میل باطنی این کار را کردم. فردایش دوباره عبدا.. اسفندیاری پیدایش شد و گفت چرا؟؟؟
پورعرب در نقد این واکنشها بیان داشت: تازه اسفندیاری کسی است که خود را شاگرد مکتب شریعتی می داند و “فاطمه فاطمه است” را خوانده. اما یادم است در پشت صحنه کاری اخوی آقای خامنه ای آمد و ایشان مرا با عنوان “داماد هزار عروس” معرفی کرد! آیا این درست بود؟

پورعرب با اشاره به رفتارهای یکی از روسای اداره نظارت  و ارزشیابی سالهای قبل گفت: حمید خاکبازان جایزه جشنواره پیونگ یانگ برای “عروس” را به من نداد. ایشان بعد از “بهشت پنهان” که در آلمان فیلمبرداری شد ما را خواست و با طرح مضامینی مثل مصرف مسکرات در آلمان می خواست ما را ممنوع الکار کند که من رفتم سر سریال امام حسن(ولایت عشق) که البته نذر هم داشتم برای حضور در این کار. به ضرغامی هم گفتم خاکبازان محمل می گوید و من اصلا معده درد دارم و نمی توانم مسکرات بخورم!!
پورعرب افزود: خاکبازان میگفت من شمشیر حضرت عباسم و مگر می شد در برابر وی کاری کرد.

شبکه های ماهواره ای روانتر کار می کنند

پورعرب در جایی از گفتگویش با اشاره به حضور برخی از بازیگران و عوامل در شبکه ماهواره ای جم گفت: شبکه های آن طرف روانتر دارند کار می کنند و بچه های ما هم می روند و کار می کنند. اما اگر همه بروند آبرویی برای ما می ماند؟

نظرات پورعرب درباره برخی چهره ها

–پرویز پرستویی: عالی، خوب، حاتمی کیا

–عزت ا.. انتظامی: تاریخ بازیگری ایران و یادآور فیلم گاو

–خسرو شکیبایی: جزو باغی هستند که…

–جمشید مشایخی: جزو نوابغند

–حامد بهداد: جزو خوبهاست

–فردین: آقای بازیگر و جزیی از تاریخ بازیگری

–بهروز وثوقی: جزو نوابغند

–شهاب حسینی: جزو خوبها

–نیکی کریمی: جزو خوبها و اگر بد هم بود برای من جزو خوبهاست چون تعصب دارم روی “عروس”

–هدیه تهرانی: جزو خوبها

–باران کوثری: دختر بسیار خوبی است و از “نرگس” که دختر کوچکی بود یادم مانده. یک بار تو خیابان منو دید گفت عمو سلام و من نشناختم و تا گفت بارانم…

–ترانه علیدوستی: جزو خوبها

image_print
تاريخ انتشار: چهارشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۵ - ۲۳:۲۱
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=28552

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code