۱۱۱۱۱۴۰۱

آیا مدیر باسابقه تلویزیون، مهتاب کرامتی را به دومین سیمرغ خود می‌رساند؟+عکس

سینماروزان: هرچند مهتاب کرامتی با ایفای نقش یک زن بدنام در “رستگاری در هشت و بیست دقیقه” کوشیده بود سیمایی متفاوت در کارنامه بازیگری خود به جای بگذارد اما این ایفای نقش در قالب یک زن از طبقه پایین در “بیست” عبدالرضا کاهانی بود که او را به اولین سیمرغش رساند.

به گزارش سینماروزان به اعتقاد بسیاری گریم متفاوت کرامتی در “بیست” که او را از شمایل شیک سابقش جدا کرده بود یکی از اصلی ترین دلایل اعطای سیمرغ بهترین بازیگری مکمل زن به وی بود. با این حال در تمام هفت سال پس از “بیست” و علیرغم حضور کرامتی در کاراکترهایی متنوع از “آدمکش” تا “آلزایمر” و “عصر یخبندان” و “مزارشریف” دیگر سیمرغ به کرامتی نرسید.

سال قبل کرامتی به عنوان مشاور دبیر جشنواره سی و چهارم حضور داشت و شاید به خاطر جلوگیری از هر گونه سوءتفاهم حتی فیلمی به نام “آه ای عبدالحلیم/تیک آف” که تهیه کننده اش بود نیز به جشنواره راه پیدا نکرد.

اما امسال گویا سال مهتاب کرامتی است. چون وی به تازگی در اولین فیلم سینمایی یک مدیر تلویزیون یعنی رحمان سیفی آزاد باز هم کوشیده نقش زنانی سنتی از طبقه پایین اجتماع را ایفا کند.

رحمان سیفی آزاد که سالها مدیر مرکز امور نمایشی سیما بوده است و البته فیلمنامه هایی نظیر “من مادر هستم” و “خواب زده ها” را برای فریدون جیرانی نگاشته است اولین فیلم خود به نام “ماجان” را در حالی جلوی دوربین برده که محمدمهدی عسکرپور به عنوان تهیه کننده کنار وی حضور دارد.

“ماجان” داستان درگیریهای یک زوج با مشکلات پیش روی فرزند خود را روایت می کند و مهتاب کرامتی و فرهاد اصلانی ایفاگر این زوج هستند.

 تصاویر منتشر شده از کرامتی در این فیلم حکایت از حضور وی با گریم زنان سنتی اجتماع را دارد؛ عاملی که شاید سبب ساز آن شود که هم فیلم در جشنواره مورد توجه قرار گیرد و هم کرامتی دومین سیمرغ خود را دشت کند.

مهتاب کرامتی در "ماجان"
مهتاب کرامتی در “ماجان”
مهتاب کرامتی در "ماجان"
مهتاب کرامتی در “ماجان”

 

 

image_print
تاريخ انتشار: سه شنبه ۲ آذر ۱۳۹۵ - ۸:۳۹
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=31306

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code