۰۷۰۹۱۴۰۱

آیا فصل سوم “هوش سیاه” ساخته خواهد شد؟⇒کارگردان سریال پاسخ می‌دهد

سینماژورنال/مهدی فلاح‌صابر: مسعود آب پرور هرچند فارغ التحصیل کارگردانی سینما است اما در کل کارنامه اش فقط دو تجربه کارگردانی سینمایی به نامهای “قتل آنلاین” و “ساعت ۲۵” دیده می شود.

به گزارش سینماژورنال آب پرور اما در تلویزیون ایران به واسطه کارگردانی دو فصل از سریال جنایی-ماجرایی “هوش سیاه” شناخته می شود؛ سریالی که بعد از مدتها توانست تصویری قابل باور از مجرمان رایانه ای را در تلویزیون به تصویر بکشد.

“هوش سیاه” پتانسیل ۱۰۰ قسمت را داشت اما مجبور شدیم در ۴۱ قسمت پرونده آن را ببندیم

دو سال بعد از روی آنتن رفتن “هوش سیاه۲” و علیرغم صحبت از ساخت فصل سوم این مجموعه اما فصل سوم حتی به پیش تولید هم نرسیده است. آب پرور به سینماژورنال می گوید: اینکه سریالی ساخته شود یا نه همه چیزش به سازنده مرتبط نشده و برنمیگردد. تمایل سرمایه گذار و تلویزیون خیلی شرط است. من قبلا هم در رابطه با “هوش سیاه” عرض کرده بودم که این قصه پتانسیل ۱۰۰ اپیزود را دارد و ما پیش بینی این ۱۰۰ اپیزود را برای “هوش سیاه” انجام دادیم. منتها در یک فصل ۱۵ قسمت و در فصل بعدی ۲۶ قسمت ساخته شد و مجموعا ۴۱ قسمت از ۱۰۰ قسمت پیش بینی شده انجام شد.

بگذارید اوضاع کمی مرتب شود…

وی ادامه داد: بطور طبیعی این سریال هنوز جای کار دارد و ما هنوز قصه داریم و میتوانیم ادامه دهیم اما با اوضاع و احوالی که امروزه از تلویزیون سراغ داریم و مسائل مالی و مشکلاتی که گریبانگیر تولیدات تلویزیون شده ، هیچگونه تمایل و پیگیری از سوی سازمان برای ادامه ساخت این مجموعه وجود ندارد.

آب پرور خاطرنشان ساخت: من حتی در مقطعی با یکی از  مدیران ذیربط سازمان در این رابطه صحبت کردم و ایشان گفتند بگذارید اوضاع کمی مرتب شود تا ببینیم چکار میکنیم. از آن روز تابحال اوضاع نه تنها مرتب نشده بلکه روز به روز پیچیده تر هم شده است. بنده در این حوزه به تنهایی تصمیم گیرنده نیستم. هر زمان که اوضاع مساعد شود و به من بگویند شروع کن من هم طرح ها و ایده هایم را ارائه میدهم و معمولا با همان شیوه ای که در برنامه سازی وجود دارد جلو میروم.

مشکلات مالی مانع تولید “کایدون” شد

آب پرور درباره پروژه ای به نام “کایدون” که در دو سال قبل درگیر تحقیقات مربوط به آن بوده بیان می دارد: کارهای تحقیق و نگارش “کایدون” صورت گرفت منتهی باز هم مشکلات و مسائل مالی گریبانگیر شد و نتوانستیم کار را به مرحله تولید برسانیم. به هر تقدیر گرفتاریم و دست و بالمان بسته است و در این شرایط شاید به سینما فکر کنم تا ببینم با این نوع ژانر در سینما چه میشود کرد.

غلبه نگاه دولتی بر سینما باعث دوری ام از این مدیوم شد

آب پرور در خصوص اینکه چرا از میانه دهه هشتاد به بعد در سینما فعالیت نداشته به سینماژورنال می گوید: در سالهای گذشته خیلی فضای کار در سینما را مناسب نمیدیدم. نوعی نگاه دولتی بر محصولات سینمایی سایه انداخته بود و طبیعی بود برای امثال من که قصد دارند تفکر مستقل خود را در سینما پی گیرند این نگاه جواب نمی دهد.

وی ادامه می دهد: بنده به هیچ عنوان سیطره دولت بر عرصه فرهنگ علی الخصوص سینما را نمیپسندم. اگر قرار است که من در مجاورت با دولت بخواهم کار کنم و فیلم بسازم ترجیح می دهم در تلویزیون این کار را انجام دهم که هم به من خیلی اعتماد دارند و به راحتی هم کار میکنم و اثرم بیننده میلیونی دارد!

مسعود آب پرور
مسعود آب پرور
image_print
تاريخ انتشار: سه شنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۴ - ۷:۱۲
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=19569

بعدش؟

مطالب مرتبط

6 نظر برای مطلب "آیا فصل سوم “هوش سیاه” ساخته خواهد شد؟⇒کارگردان سریال پاسخ می‌دهد"

 1. مسعود گفت:

  مشتاقانه منتظر فصل سوم این سریال هستیم…
  (البته به شرط بازی کیکاوس یاکیده و حسین یاری)

 2. kamran گفت:

  سلام
  بسیار مشتاقانه منتظر هوش سیاه۳ به شرط بازی اقای یاکیده هستیم

 3. Sparrow گفت:

  آقاي اب پرور شما ادم توانايي هستي واقعا اولين فيلميه كه ديدم اينقد جذابيت داره در بين فيلم هاي ايراني
  و سريال هوش سياه در فصل اول خوب تمام شد اما در فصل دوم ناقص پس بايد فصل سومي هم ساخته شود
  اميدوارم فصل سوم هوش سياه ساخته شود ?كيكاوسمم نكشي تو فصل سه زنده باشه تو فيلمم باشدش هااا
  يكمم از مسائل خانوادگي سرگردي احمديم بكش بيرون بجاش سر سكانس هاي قشنگ جذاب كار كن
  من مطمعنم شما ميتوني بهترين سريال ايران در فصل سوم هوش سياه بسازين و انتخاب بازيگران خيلي حرفه اي بود حال كردم
  لطفا مطلب جديدي راجب اينكه فصل سرم ساخته ميشه يا نه بزاريد كه مطلع باشيم

 4. ali گفت:

  سلام اقای اب پرور.بنده ازشما خواهشمند هستم که فصل سوم هوش سیاه هم بسازین چون این سریال واقعا سریال بسیار جذابی بود و فصل دوم هم ناقص تموم شد و خواهش میکنم دراین فصل یه خورده بیشتر روخانواده سرگرد احمدی کلید کنید ممنون.بند بی صبرانه منتظر فصل سوم هوش سیاه هستم

 5. Linda lee گفت:

  سلام اغاى پرور ما همه منتظر فصل ۳ از سریال هوش سیاه هستیم و خیلی خوشحال میشیم که این سریال هرچی زودتر درست کنید و با بازیگری اغای کیکاووس یاکیده و حسین یاری باشد ممنون همه زحماتتون

 6. سجاد گفت:

  سلام و خسته نباشید، چند سال از ساخت فصل دوم هم گذشت و حتی یک خبری هم از فصل سوم گفته نشد، ما دوست داران هوش سیاه واقعا مشتاقانه انتظار حداقل خبری از ساخت فصل ۳ رو داشتیم که متأسفانه هیچ.. کاش حداقل همون اول بهمون میگفتید،ند،،، آقا اصلا ساخت فصل سومی در کار نیست که ما هم اینطور منتظر، مهیج و مشتاق و.. نمی‌نشستیم.. به هرحال ختم کلام اینکه: هوش سیاه خیلی خیلی تلخ پایان یافت و مهم تر؛ حداقل یک خبر از ساخت ف دوم، سوم و.. فیلم های آینده به ما بینندگان بدید.

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code