۱۷۰۹۱۴۰۱

آیا انجمن منتقدان، “هفت” را هم فتح می کند؟!

در حالی که ضعف بارز محمود گبرلو در اجرا در کنار عدم دانش سینمایی کافی وی برای اجرای یک برنامه کاملا تخصصی سینمایی سبب ساز آن شده که انتقادات از حضور وی به عنوان مجری “هفت” بالا گیرد شنیده ها حکایت از آن دارند که به زودی یک مجری تازه جای وی را در “هفت” خواهد گرفت.

سینماژورنال: محمود گبرلو از همان ابتدای حضورش در “هفت” مشکل عدم تسلط بر اجرا را داشت و هرچند بسیاری گمان میکردند با گذشت زمان و افزایش اعتماد به نفس، این مشکل حل خواهد شد اما تقریبا دو سال بعد از حضور وی در “هفت” همچنان این مشکل پاشنه آشیل برنامه سینمایی شبکه سوم سیماست.

در کنار این مشکل عدم حضور مشاورانی مطلع و البته آگاه به مسائل روز سینما سبب ساز آن شده است که گبرلو در غالب موارد در بحثهای دونفره و به اصطلاح پینگ پنگی که با مهمانان درمیگیرد نیز نتواند عرض اندام کند. این دو ویژگی سبب ساز آن شده که “هفت” در طی حضور گبرلو نه تنها نتواند در قامت یک برنامه استاندارد تلویزیونی جلوه گر شود که بیشتر به برنامه ای شبیه شده که برای خالی نبودن عریضه روی آنتن می رود.

به گزارش سینماژورنال با این حال تغییر مدیریت سازمان سینمایی و تلاش برای بهبود اوضاع این رسانه سبب ساز آن شده است که برای بهبود این برنامه نیز رایزنیهایی شود. اصلی ترین نتیجه این رایزنیها تغییر مجری این برنامه است.

حلقه بالادستی انجمن منتقدان خانه سینما به دنبال اجرای “هفت”

بناست محمود گبرلو صرفا به حضور به عنوان تهیه کننده “هفت” بسنده کرده و بجایش شخصی دیگری اجرای برنامه را برعهده گیرد. تاکنون نام ۵ نفر به عنوان گزینه های جانشینی گبرلو مطرح شده و جالب اینجاست که سه نفر از این پنج نفر به حلقه بالادستی انجمن منتقدان خانه سینما تعلق دارند؛ همان حلقه ای که اخیرا به واسطه عقد قرارداد با دبیرخانه سینماحقیقت و سفارشی نویسی برای این جشنواره به شدت با انتقاد رسانه ها مواجه شد.

به جز ۳ نفر مذکور ۲ نفر دیگر هم به عنوان گزینه های جانشینی “هفت” مطرح شده اند. این دو نفر منتسب هستند به نشریات اصولگرا که در این بین یکی از آن دو به واسطه فیلمسازیش در گونه مستند هم شناخته شده است.

اینکه کدامیک از این ۵ نفر در نهایت اجرای برنامه “هفت” را برعهده خواهد گرفت معلوم نیست اما نکته اینجاست هیچ کدام از این ۵ گزینه سابقه اجرای برنامه های تلویزیونی را نداشته اند بخصوص گزینه های متعلق به حلقه بالادستی انجمن منتقدان خانه سینما که اوج تواناییشان برگزاری نشستهای نمایش فیلم در سینماتکها بوده است.

image_print
تاريخ انتشار: پنج شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۳ - ۱۲:۱۰
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=50

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code