۱۲۰۷۱۴۰۲

آوازخوانی بازیگر “اجاره‌نشینها” با تکخوان ارکستر سمفونیک در خط مقدم!!!

سینماژورنال: رشید وطن دوست از جمله خوانندگان قدیمی اپراست. وی که به توصیه منوچهر بیگلری سراغ آوازخوانی رفته بود بیست سال تکخوان ارکستر سمفونیک تهران به رهبری حشمت سنجری بوده است.

به گزارش سینماژورنال نکته جالب درباره وطن دوست آن است که وی در دوران جنگ به همراه گروهی از همکارانش و  برای روحیه دادن به رزمندگان به جبهه ها می رفته و برای آنها سرود اجرا می کرده است.

جالب اینجاست که حسین سرشار بازیگر آثاری چون “اجاره نشینها” و “ای ایران” نیز همراه با وطن دوست به جبهه ها رفته و برای رزمندگان سرود خوانده است.

وزیر ارشاد گفت بروید جبهه و برای افزایش روحیه رزمندگان بخوانید

رشید وطن دوست در گفتگو با ساناز سیداصفهانی در “شرق” در این باره می گوید:  اول انقلاب که اپرا و باله منحل شد و یک ارکستر سمفونیک را نگه داشتند، سولیست‌های اپرا همه از ایران رفتند اروپا که اپرا بخوانند، چون شغل دیگری نداشتند. رفتند که آنجا اپرا بخوانند. مثلا خانم نیکجو رفت ایتالیا، پری ثمر رفت فرانکفورت، خانم روح‌انگیز یشمی رفت وین، نسرین آذر رفت سالزبورگ، خانم تاجبخش رفت مونیخ، هاگینت وارطانیان هم رفت ایتالیا (آقای رضایی سه، چهار بار دعوتش کرد که در «شنل» با هم همکاری داشتیم. کسانی که در تهران ماندند من بودم، حسین سرشار، ساکو قوکاسیان، اسفندیار قره‌باغی، احمد پارسی. ما پنج‌نفر در تهران ماندیم. بقیه رفتند. زمانی که رییس دولت اصلاحات وزیر ارشاد بودند به ما گفتند بروید جبهه برای روحیه رزمندگان که وقتی به پادگان می‌آیند شما برایشان سرود بخوانید. رهبر هم آقای نادر مرتضی‌پور بود و گروه کر هم بود.

ده روز در جبهه بودیم؛ از فاو تا شلمچه
وطن دوست ادامه می دهد: همراه ما گروه کر هم آمد با نوازنده‌ها. حدود ١٠٠ نفر بودیم. ارکستر سمفونیک و گروه کر و ما رفتیم جبهه و بعد از اجرای برنامه هایی برگشتیم.

رشید وطن دوست و حسین سرشار

رشید وطن دوست و حسین سرشار(راست) در حال اجرای یک اپرا

به گزارش سینماژورنال این خواننده درباره مدت زمان حضورش در جبهه می گوید: حدودا ده روزی در جبهه بودیم و در مناطقی چون فاو و حاج‌عمران و شلمچه و چندجای دیگر به اجرای برنامه پرداختیم.

سرود آهنگسازان ایرانی را برای سربازان می خواندیم
رشید وطن دوست درباره موقعیت مکانی اجرای سرودها بیان می دارد: وقتی سربازها از جبهه برمی‌گشتند توی پادگان‌ها، همان‌جا روی زمین می‌نشستند و ما برای آنها سرود می‌خواندیم، چندسرودی که آهنگسازهای ایرانی ساخته بودند. من می‌خواندم، آقای حسین سرشار می‌خواند، آقای پارسی می‌خواند. همه می‌خواندیم.

image_print
تاريخ انتشار: یکشنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۳ - ۷:۵۵
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=1803

بعدش؟

مطالب مرتبط

یک نظر برای مطلب "آوازخوانی بازیگر “اجاره‌نشینها” با تکخوان ارکستر سمفونیک در خط مقدم!!!"

 1. با سلام
  مطلبی که در این صفحه درج شده است
  بخش کوچکی از مصاحبه ی مفصل من با استاد وطن دوست در روزنامه ی شرق است که بی ذکر نام من و بدون رعایت اصول در سایت شما درج شده است .
  لطفا اصلاحش کنید .
  با سپاس
  ساناز سیداصفهانی
  …………………………………
  سینماژورنال

  دوست عزیز اگر دقت می کردید می دیدید که در پاراگراف چهارم هم نام منبع درج شده و هم نام گفتگوکننده که شما باشید

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code