۱۳۰۱۱۴۰۲

آقای کاهانی! سانسور فیلم بخاطر پخش صدای “باد معده” هم افتخار دارد؟؟؟/ای کاش فیلمی درباره فسادهای کلان اقتصادی میساختید و گرفتار ممیزی می شدید!!+خط داستانی فیلم فرانسوی(!) کاهانی که بسان مجلات زرد پر است از “حاملگی”!!  

سینماروزان/مهدی فلاح‌صابر: عبدالرضا کاهانی که برخلاف پرکاری در دولت احمدی نژاد در دولت اعتدال در ایران کم کار و کم کارتر شد و در نهایت از اقامت در فرانسه سربرآورد اخیرا با بیانی که افتخارآمیز به نظر میرسد از فهرست ممیزیهای وارده به فیلم “وقت داریم حالا” پرده برداری کرده!!

هر که اعتراضات مدام کاهانی درباره ممیزی را ببیند گمان میکند آثار وی بخاطر اشارات سیاسی است که گرفتار سانسور شده ولی انتشار سیاهه سانسورهای “وقت داریم حالا” توسط شخص کاهانی حکایت دارد از آن که این سانسورها بیشتر ناظر به مباحث اخلاقی است تا سیاسی!!

مثلا یکی از موارد ممیزی این فیلم سانسور “باد معده” است که شرممان می آید معادل عامیانه اش را ذکر کنیم!!! یا یکی دیگر از موارد ممیزی به نمایش “بند سوتین” برمیگردد یا نمایش “بغل کردن و بوسیدن”!!

در شرایطی که مخاطبان از شوخیهای متکی بر باد معده گرفته تا نمایش همه جور نمای ۱۸+ را فت و فراوان در فضای مجازی بی سانسور می بینند چه افتخاریست فیلم سازی با تکیه بر چنین نماهایی؟؟؟ ای کاش یکی مثل کاهانی فیلمی درباره پشت پرده پولشویان سینما میساخت و آن گاه فیلمش گرفتار ممیزی میشد تا انتشار سیاهه ممیزیهای چنین فیلمی به نقد مدیریتی سینما بینجامد نه آن که مدیریت سینما را در موضعی کاملا حق به جانب قرار دهد!!

حالا اگر کنجکاو شده اید بدانید “وقت داریم حالا” درباره چیست این چند خط را بخوانید: يك پسر ايراني در فرانسه عاشق دختری شده و ميخواهد با وی ازدواج کند ولی خیلی زود میفهمد دختر حامله است و هرچند میخواهد با ماجرا کنار آید ولی مدتی بعد ميفهمد دخترک از پدرش حامله است و…!!!

این است نگاه کارگردان معترض ایرانی که حتی در دل فرانسه نیز باز “حاملگی”است که میشود محور داستانش!!!

متن ممیزیهای “وقت داریم حالا”

 

 

image_print
تاريخ انتشار: پنج شنبه ۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۱
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=54987

بعدش؟

مطالب مرتبط

5 نظر برای مطلب "آقای کاهانی! سانسور فیلم بخاطر پخش صدای “باد معده” هم افتخار دارد؟؟؟/ای کاش فیلمی درباره فسادهای کلان اقتصادی میساختید و گرفتار ممیزی می شدید!!+خط داستانی فیلم فرانسوی(!) کاهانی که بسان مجلات زرد پر است از “حاملگی”!!  "

 1. مصیری گفت:

  یه مشت …شدن فیلمساز معترض!! همه هم تو فکر … و حاملگی منتج از آن!!

 2. کارخانه مرضیه گفت:

  کاهانی بهترین فیلماش و درایران ساخت و زمان همون مرحوم احمدی نژاد
  اسب حیوان نجیبی است
  هیچ
  بقیه فیلماش سرکارین

 3. مراد ویسی گفت:

  ای بابا
  یعنی صدای …ز رو هم نمیخواست سانسور کنه
  بابا اینا دیگه کین
  خانواده نشسته هاااااا

 4. الناز رحمتی گفت:

  بغل کردن و ماچ کردن و که تو فیلمهای هالیوودی هم میشه دید
  اون افعال دیگه رو هم که الی ماشالله در فضای مجازی ریخته
  سینمای ایران درام میخواد مثل فیلمهای کیمیایی سرب و تیغ و ابریشم و گوزنها و قیصر
  یا فیلمهای مهرجویی مثل اجاره نشینها
  یا فیملهای بیضایی مثل سگ کشی
  ایا تو فیلمهای اینا شما صدای باد معده شنیدین؟؟

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code