۲۹۱۲۱۴۰۱

صدور اجازه بازگشایی سینماها در مناطق سفیدی که اغلب سینمای مدرنی هم ندارند!+فهرست شهرهای سفید

سینماروزان: بالاخره و بعد از نزدیک به سه ماه تعطیلی کرونایی سینماها، سازمان سینمایی دستور بازگشایی سینماها را داد.

بر طبق اعلام معاونت ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی سینماهای شهرهایی که ستاد ملی و یا استانی آن ها را دارای وضعیت سفید دانسته است، می توانند با هماهنگی ستاد استانی مقابله با کرونا و رعایت اصول بهداشتی فعالیت اکران عمومی خود را اغاز نمایند.

مناطق وضعیت سفید عمدتا شهرها و شهرستانهای دور از مرکز هستند که به‌دلیل رعایت قرنطینه توانسته‌اند جلوی شیوع کرونا را بگیرند. البته که بخش عمده مناطق سفید فاقد سینماهای مدرن هستند و اساسا دستور بازگشایی سینما در چنین مناطقی چندان تاثیری در اقتصاد سینما ندارد.

رعایت کامل مواردی چون چیدمان تماشاچیان بر روی صندلی ها به صورت دو درمیان و نسبت به ردیف بعدی با حالت ضربدری، استفاده از دستکش و ماسک برای کارکنان سینما، پخش تیزر آموزشی با موضوع چگونگی رعایت اصول بهداشتی در مقابله با کرونا قبل از نمایش فیلم، در دسترس بودن صابون مایع و مواد ضدعفونی برای استفاده تماشاگران، تب سنجی از تماشاگران هنگام ورود به سینما و جلوگیری از ورود افراد مشکوک به بیماری و نظافت، ضدعفونی کردن مستمر سالن نمایش فیلم، سالن انتظار، سرویس هاس بهداشتی و کلیه مکان های مورد استفاده تماشاگران، اصول بهداشتی اعلام شده از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا برای بازگشایی سینماهاست.

 

مناطق سفید کرونایی

مناطق سفید کرونایی

 

مناطق سفید کرونایی

مناطق سفید کرونایی

مناطق سفید کرونایی

مناطق سفید کرونایی

مناطق سفید کرونایی

مناطق سفید کرونایی

image_print
تاريخ انتشار: شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۶
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=60468

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code