۱۵۱۱۱۴۰۱

آرای مردمی جشنواره و یک پرسش بی‌پاسخ⇐آماردهی حلقوی را کدام ریاضیدان به خانه سینما پیشنهاد داده؟

رأی گیری جشنواره فجر

سینماروزان: بعد از ناکارآمدی سامانه فروش اینترنتی بلیتهای جشنواره که دست اندرکاران آن از سوی مدیرعامل خانه سینما «نخبه» قلمداد شدند مسئولیت رأی گیری اینترنتی فیلم محبوب مخاطبان جشنواره از این سامانه گرفته شد.

به گزارش سینماروزان فاصله کوتاه تا جشنواره فرصت اینکه برای رأی گیری سامانه ای جدید طراحی شود را از دبیرخانه جشنواره فجر گرفت و در نهایت خانه سینما هم ترجیح داد همچنان به شیوه دستی آمارگیری فیلم مردمی جشنواره را انجام دهد.

با این حال در اعلام آمار مردمی که به صورت روزانه انجام می شود بدعتی عجیب و غریب صورت گرفته و آن هم اعلام نام فیلمها به صورت حلقوی و حول یک دایره بدون اینکه مشخص باشد کدام فیلم آرای بیشتری دارد و کدام فیلم آرای کمتری؟

این یکی از اصول شناخته شده علم ریاضی است که وقتی بناست آمار یک رقابت اعلام شود می بایست نتیجه آمار به صورت هرمی و با مشخص شدن درصد آماری رأس تا ذیل هرم ارائه شود.

اما خانه سینما بدون درنظر گرفتن این اصل ساده و البته بنیادی از ابتدای جشنواره نام تعدادی فیلم را حول یک حلقه به عنوان فیلمهای مردمی ارائه می دهد و در چند روز اخیر نیز به کاهش تدریجی تعداد فیلمهای حول حلقه پرداخته است بدون اینکه به درصد آرایی که هر یک از فیلمها داشته باشند اشاره کند.

پرسش اینجاست که چرا قواعد ساده و البته شفاف کنار گذاشته می شوند و بدعتهایی خلق می شود که کمترین پایه منطقی ندارند؟؟؟

image_print
تاريخ انتشار: سه شنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۵ - ۶:۱۷
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=34486

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code