۰۶۰۸۱۴۰۰

آخرين مواضع بهزاد فراهاني و علي مطهري درباره “گلشيفته”+عکس

سینماژورنال: حدودا هشت سال بعد از مهاجرت گلشیفته فراهانی از ایران همچنان گاه و بیگاه صحبت درباره این بازیگر است که در کانون توجه قرار می گیرد.

به گزارش سینماژورنال تازه ترین اظهارنظرات درباره گلشیفته هم از جانب علی مطهری نماینده مجلس شورای اسلامی و همچنین از سوی پدرش بهزاد فراهانی صورت گرفته است.

علی مطهری: اگر گلشیفته توبه کند می تواند برگردد

در جریان مناظره ای با موضوع «حدود آزادی بیان و اندیشه در انقلاب اسلامی» که با حضور علی مطهری و یک کارشناس امور استراتژیک، برگزار شد علی مطهری به صراحت از این گفت که اگر گلشیفته فراهانی توبه کند می‌تواند برگردد.

به گزارش سینماژورنال علی مطهری نایب‌رئیس دوم مجلس شورای اسلامی و محمدحسن قدیری ابیانه کارشناس عالی امور استراتژیک و سفیر سابق ایران در مکزیک به همت مجمع فرهنگی تحقیقاتی بینش مطهر اصفهان در سالن اجتماعات مرکز اهل‌بیت مناظره ای برگزار کردند.

در بخشی از این مناظره بحث به مینو خالقی کاندیدای انتخابات مجلس یازدهم از حوزه انتخابیه اصفهان رسید؛ کاندیدایی که بعد از به دست آوردن حد نصاب آرا برای ورود به مجلس، آرایش از سوی شورای نگهبان ابطال شد و این امر با مخالفتهایی از سوی علی مطهری روبرو شد.

در این بخش از مناظره مطهری همچنان موضع حمایتی قبلی خود نسبت به خالقی را در پیش گرفته تا جایی که قدیریان طرف مناظره وی به ناگاه ماجرای خالقی را به ماجرای گلشیفته ربط داد و از علی مطهری پرسید: بلانسبت خانم خالقی اگر گلشیفته فراهانی نیز توبه کند شما به او نیز رأی می‌دهید؟

مطهری در پاسخ قدیری ابیانه گفت: اگر حتی خانم گلشیفته فراهانی هم توبه کند هیچ اشکالی ندارد و می‌تواند برگردد به دامان اسلام البته این را باید از فقها سؤال کنیم ولی فکر می‌کنم هر گناهی قابل توبه کردن است.

قدیری ابیانه در جواب مطهری اظهار داشت: بله، توبه خانم گلشیفته فراهانی را می‌پذیرم می‌گویم برگرد، ولی در حکومت نمی‌توانی باشی، نماینده مجلس نمی‌توانی باشی، می‌گوییم همه در برابر قانون برابرند در اجرای قانون که برابر نیستند کسی با چنین سابقه‌ای قاضی نمی‌تواند باشد ولی اگر در برابر قاضی قرار گرفت قاضی نباید بین او و حاکم فرقی بگذارد.

بهزاد فراهانی: درود می فرستم…

به گزارش سینماژورنال از طرف دیگر بهزاد فراهانی پدر گلشیفته فراهانی نیز به تازگی حضور فرزندش در نقش اول فیلم “پترسون” ساخته “جیم جارموش” را باعث افتخار دانست.

وی گفت: همین که یک آرتیست زن در کنار جیم جارموش بایستد بزرگترین افتخار است به شرط اینکه درک شود و فهمیده شود. اگر بعضی ها نخواهند این را بفهمند و هوش شان را به روی ارزشهای والای هنرمندان ما باز نکنند آن به خودشان مربوط است.

وی ادامه داد: احساس می کنم افتخار والایی است بازی کردن در نقش اول فیلم جیم جارموش. درود می فرستم به گلشیفته که برای جامعه هنری ما یک ارزش بسیار بسیار والا را به دست آورد.

ارتباط یک شاعر و یک راننده

به گزارش سینماژورنال “پترسون” یک کمدی-درام است که داستان یک راننده اتوبوس به نام “پترسون” در نیوجرسی را روایت می کند و ارتباطی که میان وی و یک شاعر به نام “لورا” با بازی گلشیفته فراهانی پدید می آید را مصور می کند.

بازیگر نقش مقابل گلشیفته در این فیلم “آدام درایور” است، بازیگری که بعد از حدود دو سال خدمت سربازی در نیروی دریایی ایالات متحده به سراغ تحصیل در نمایش رفت و به دنبال آن نیز به تئاتر برادوی روی آورده و پس از آن نیز جذب سینما و تلویزیون شد.

گلشیفته فراهانی به جز “پترسون”، درام “آلتامیرا” محصول اسپانیا، فرانسه و انگلیس و کمدی “بدبیاریهای سوفی” را هم آماده اکران دارد ضمن اینکه این بازیگر زن دو فیلم “آواز عقربها” محصول سوییس و فرانسه و “دزدان دریایی کارائیب: مردان مرده داستان نمی گویند” محصول آمریکا را هم در مراحل فنی پس از تولید دارد.

گلشیفته فراهانی پترسون
گلشیفته فراهانی و آدام درایور در نمایی از ” پترسون”
image_print
تاريخ انتشار: جمعه ۱۴ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۴
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=23593

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code