۱۱۰۳۱۴۰۲

آثار زیست محیطی علی فرامرزی در گالری هدایت

آثار زیست محیطی علی فرامرزی در گالری هدایت

سینماروزان: تازه‌ترین ترین نقاشی های علی فرامرزی عصر جمعه ۲۴ تیر در گالری هدایت به تماشا درمی آید.

هجوم ۲ عنوان این مجموعه است که در آن طراحی، نقاشی و حجم هایی با موضوع گسترش کویر و تسخیر حیات توسط خشکی ارائه می شود. مجموعه ای از تابلوهای رنگی و حجم نقاشی هائی که هجوم کویر به طبیعت و زندگی بشری و درختانی که به خشکی دچار می شوند را بازتاب می دهند.

فرامرزی هجوم ۱ را سال۹۶ ارائه داده بود و اکنون در سال های کرونا زده و توجه دوباره انسان به طبیعت هجوم ۲ را با ۲۹ اثر به تماشا می گذارد. حجم هائی که بر رویشان نقاشی شده و برخی از سقف آویخته شده اند در زمره جذابیت های این نمایش هستند.

علی فرامرزی درسال ۱۳۲۹ در محله امام زاده یحیای تهران به دنیا امده است. در دوره دبیرستان برای مدتی به کلاس های جعفر پتگر رفت و پس از آن با نامی پتگر آشنا شد که به دوستی طولانی تبدیل شد، در سال ۱۳۵۵ موفق به اخذ جایزه در کاخ نیاوران شد و نخستین نمایش گروهی خود را برگزار کرد. پس از انقلاب در موزه هنرهای معاصر تهران تابلوی اختناق دوسر را در ابعاد بزرگ ۶ متر در ۸ متر به صورت ورک شاپ اجرا نمود.

او در سال ۱۳۵۸ موفق به کسب بورس از آکادمی رم شد که به خاطر شروع جنگ تحمیلی نتوانست از آن استفاده کند؛ فرامرزی نخستین نمایشگاه انفرادی خود را درسال ۱۳۶۷ در موزه هنرهای معاصر تهران برپا کرد. او همزمان کلاس های آموزش نقاشی خود را تاسیس نمود که تا سال ۱۳۹۹ ادامه داشت. او چندین نمایشگاه انفرادی و جمعی در ایران و آمریکا داشته و هم چنین درسال ۲۰۱۲ میلادی در دانشگاه استنفورد درباره نقاشی معاصر ایران سخنرانی ایراد کرد.
فرامرزی مقالات و نقدهای متعددی درباره هنر ایران در رسانه های معتبر به چاپ رسانده است.
نمایشگاه هجوم تا ۲۱ مرداد در گالری هدایت به نشانی تهران، خیابان استاد نجات‌الهی(ویلا)، کوچه ششم، پلاک۱۵ به تماشاست.

image_print
تاريخ انتشار: دوشنبه ۲۰ تیر ۱۴۰۱ - ۵:۵۳
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=70344

بعدش؟

مطالب اخیر

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code