۱۴۰۴۱۴۰۱

آبگوشت خوری عموخسرو با عمله‌ها!

خسرو شکیبایی+داوود نماینده

سینماروزان: داوود نماینده دوبلور باسابقه که به سلطان مستند، شهره است به روایت آبگوشت خوری خود و خسرو شکیبایی با کارگران افغانی، پرداخت.

داوود نماینده با اشاره به استارت کار دوبله به روزنامه جام‌جم گفت: به یاد می‌آورم سال ۵۴ یا ۵۵ بود که همراه با زنده‌یاد خسرو شکیبایی که او در دوبله بود، همکاری می‌کردم. خدایش بیامرزد. در اخلاق و منش زبانزد بود. ما واقعا باید اخلاق را از پیشکسوتان همچون او، زنده‌یادان عزت‌ا… انتظامی، جمشید مشایخی، محمدعلی کشاورز و علی نصیریان… یاد بگیریم که مردم در ابتدا جذب اخلاق و منش‌شان می‌شدند و بعد هنرشان که همه آنها در هنر هم بی‌نظیر بودند.

نماینده ادامه داد: بد نیست خاطره‌ای هم از خسرو شکیبایی بگویم. یک روز از تلویزیون به سمت یک دفتر سینمایی می‌رفتیم. هر دو با هم در این دفتر کار داشتیم. کنار دفتر یک ساختمان نیمه‌کاره بود و کارگران مشغول کار بودند. کارگران با دیدن خسرو آمدند جلو و شروع به صحبت کردند. بعد از چند دقیقه خسرو به من گفت که زنگ آن دفتر را بزنم و بگویم که ما ناهار دفتر نمی‌آییم. بعد رو به کارگران گفت: ناهار چی دارید؟ آنها هم گفتند: هر چه شما بخواهید. خسرو به آنها گفت: این نشد! شما هر چی دارید من هم از همان می‌خورم.

نماینده افزود: آن روز من و خسرو همراه با کارگران آبگوشت خوردیم. کارگران از این‌که یک هنرمند با آنها سر یک سفره نشسته و همان غذایی را می‌خورد که آنها می‌خوردند، عشق کرده بودند. اخلاق، منش و تواضع را باید از امثال شکیبایی‌ها یاد گرفت. او در هنر هم بی‌نظیر بود. مگر می‌شود مردم بازی درخشان او را در هامون از یاد ببرند یا اتوبوس شب، خواهران غریب و… یادگاری‌های ماندگار خسرو هنوز هم بین ماست. هیچ‌کس مثل خسرو حکایات سعدی را زیبا نمی‌خواند. یادش بخیر.

خسرو شکیبایی+داوود نماینده

خسرو شکیبایی+داوود نماینده

image_print
تاريخ انتشار: سه شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۸
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=65808

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code