۳۰۰۱۱۴۰۰

معاون هنری به کنسرت ناظری رفت/ کنسرت سالار عقیلی لغو شد+گلایه‌های شهرام ناظری و واکنش تند سالار عقیلی

سینماژورنال: کنسرت پنجشنبه ۱۴ مردادماه شهرام و حافظ ناظری با حضور علی مرادخانی معاون هنری وزیر ارشاد در فضای باز برج میلاد و با نشستن مخاطبان بر روی صندلی‌هایی که به کار مراسم عروسی می‌آید(!) برگزار شد.

به گزارش سینماژورنال شهرام ناظری در بخشی از این کنسرت چنین به گلایه از وضعیت برگزاری برنامه موسیقی در داخل کشور پرداخت: در این ۳۷ سال از بسیاری امکانات محروم بودیم.شرایط کار در خارج از ایران خوب است اما به عشق مردم در ایران مانده ایم.

وی ادامه داد: رادیو ایران حق و و حقوق من را نداده است و رسانه ها به وظایف خود عمل نکرده اند با این حال علاقه قلبی به مخاطبان ما را سرپا نگه داشته است.

بسیار ناراحتم

کنسرت ناظری و پسرش علیرغم گلایه ها برگزار شد اما کنسرتی که بنا بود سالار عقیلی در سبزوار برگزار کند لغو شد.

بنا بود کنسرت سالار عقیلی روز جمعه ۱۵ مردادماه در شهر سبزوار برگزار شود اما به دستور دادستانی این شهر، کنسرت لغو شد و همین عاملی شد برای آن که سالار عقیلی به انتقاد از ارشاد پرداخت که مجوزهایش بی اعتبار شده است.

سالار عقیلی با اشاره به لغو کنسرتش به دستور دادستانی به “فارس” گفت: مطلع شدم که این کنسرت به دستور دادستانی کنسل شده است، من از این موضوع بسیار ناراحت هستم، وقتی که مردم عزیز کشورمان به یک هنرمند اعتماد می‌کنند و می‌آیند بلیط او را با عشق می‌خرند، همچین اتفاقاتی باعث سرخوردگی آنها و بی‌اعتبار کردن هنرمند می‌شود.

وی افزود: چرا وقتی کنسرتی مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دارد، باید با این مسائل روبه‌رو شود؟ من در این ارتباط با معاون وزیر هم گفت وگو کردم و ایشان هم گفتند که همه مجوزها را ما صادر کرده‌ بودیم، اما با وجود این مجوز یک مرجعی می‌آید و به آسانی کنسرت ما را لغو می‌کند.

چرا از ارشاد باید مجوز بگیریم

این خواننده موسیقی سنتی ادامه داد: ما تکلیف‌مان را نمی‌دانیم باید از ارشاد مجوز بگیریم یا از دادستانی؟ یا اگر نیازی به مجوز دادستانی است، دیگر چرا از ارشاد باید مجوز بگیریم. آنچه که مسلم است، این مهم است که مردم گناهی نکرده‌اند که پول بلیط داده‌اند و از راه‌های دور می‌خواستند خودشان را به محل برگزاری کنسرت برسانند.

عقیلی در پایان گفت: من از دکتر جنتی خواهش می‌کنم این موضوع را پیگیری بکنند تا هنرمندان با موارد این چنینی مواجه نشوند. موسیقی من یک موسیقی سنتی است که از هر جهت مورد تأیید است. وقتی مجوزی از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صادر می‌شود، یعنی قانون حکم برگزاری یک رویداد را داده است، اما متأسفانه ما شاهد هستیم که در اینجا ایالتی برخورد می‌شود و هر شهر قانون مختص خود را دارد. من در پایان فقط می‌توانم بگویم که به خاطر مردم عزیز ایران ناراحتم.

 

image_print
تاريخ انتشار: جمعه 5 آگوست 2016 - 9:04
لینک کوتاه: http://www.cinemajournal.ir/?p=26694

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code