۰۷۰۵۱۴۰۰

معاون نظارت شورای شهر افشا کرد⇐ ۹۵۰ میلیون کمک شهرداری در فیلم ۳ارگانی «ماجرای نیمروز» معادل ۲۵درصد بوده!⇔نتیجه اول: بودجه تولید این فیلم ۳ارگانی نزدیک به ۳میلیارد و ۸۰۰ میلیون بوده!/نتیجه دوم: با احتساب رقم فروش، پروژه بیش از ۲میلیارد ضرر داده!⇔پرسش اول: چقدر از ۲میلیارد و ۸۵۰ میلیون باقیمانده را حوزه داده و چقدرش را فارابی؟/ پرسش دوم: این ۳میلیارد و ۸۰۰ میلیون دقیقا صرف چه شده؟ استخدام بازیگران اغلب تلویزیونی؟ لرزندان مدام دوربین سوپر۱۶؟ سرو ساندویچ با نان بولکی؟ یا …؟

سینماروزان: همین چند روز قبل بود که افشین حبیب زاده معاون نظارت شورای شهر تهران از کمک ۹۵۰ میلیونی شهرداری برای تولید فیلم ۳ارگانی «ماجرای نیمروز» خبر داد؛ فیلمی که به غیر از شهرداری، حوزه هنری و فارابی هم حامی تولید آن بودند.

به گزارش سینماروزان به تازگی حبیب زاده در صفحه اجتماعی خود از سهم تصویرشهر وابسته به شهرداری در «ماجرای نیمروز» چنین گفته است: با تهیه‌کننده، قرارداد مشارکت در ساخت فیلم «ماجرای نیمروز» را مرور کردیم. سهم موسسه تصویرشهر ۲۵ درصد بود که طبق قرارداد سهم این موسسه وابسته به شهرداری پرداخت شده است.

افشای حضور ۲۵درصدی تصویرشهر کنار حمایت ۹۵۰ میلیونی شهرداری از «ماجرای نیمروز» که قرار گیرد، معنایی ندارد جز آن که ۲۵ درصد بودجه تولید این فیلم ۳ارگانی برابر با ۹۵۰ میلیون بوده است!!! بر این اساس با یک ضرب و تقسیم ساده مشخص میگردد که بودجه کل فیلم نزدیک به ۳ میلیارد و ۸۰۰ میلیون بوده است و با کسر رقم حمایت مالی شهرداری میماند ۲ میلیارد و ۸۵۰ میلیون!

با توجه به اینکه «ماجرای نیمروز» به جز شهرداری از حمایت فارابی و حوزه هنری هم برخوردار بوده حالا پرسش اینجاست که چقدر از این ۲ میلیارد و ۸۵۰ میلیون را فارابی تأمین کرده و چقدر را حوزه؟

از آن گذشته این پرسش هم پیش رو است که بودجه ۳ میلیارد و ۸۰۰ میلیونی و مشارکت ۳ارگان مختلف در تولید «ماجرای نیمروز» دقیقا صرف کدام بخش از تولید شده؟ فیلم نه طراحی دکور ویژه ای دارد و نه تیم تولید گرانقیمتی؟ بازیگران کار هم که اغلب تلویزیونی هستند؛ سی.جی.آی ویژه‌ای هم که در فیلم نمی‌بینیم! بودجه میلیاردی صرف چه شده؟ صرف لرزندان مدام دوربین سوپر۱۶ برای عدم آشکاری گافهای طراحی صحنه یا صرف چندباره ساندویچ با نان بولکی توسط زن و مردی که بنا بوده مایه های عاشقانه فیلم را بسازند؟

بماند که با رقم فروش حدود ۴٫۵ میلیاردی فیلم و اینکه از این رقم فقط حدودا ۳۰ درصد که میشود ۱ میلیارد و ۳۵۰ میلیون سهم تهیه کننده است فقط یک نتیجه حاصل میشود و آن هم اینکه پروژه نزدیک به ۲ میلیارد و ۴۵۰ میلیون ضرر داده است!!!

image_print
تاريخ انتشار: پنج‌شنبه 30 نوامبر 2017 - 22:35
لینک کوتاه: http://www.cinemajournal.ir/?p=45604

بعدش؟

مطالب مرتبط

8 نظر برای مطلب "معاون نظارت شورای شهر افشا کرد⇐ ۹۵۰ میلیون کمک شهرداری در فیلم ۳ارگانی «ماجرای نیمروز» معادل ۲۵درصد بوده!⇔نتیجه اول: بودجه تولید این فیلم ۳ارگانی نزدیک به ۳میلیارد و ۸۰۰ میلیون بوده!/نتیجه دوم: با احتساب رقم فروش، پروژه بیش از ۲میلیارد ضرر داده!⇔پرسش اول: چقدر از ۲میلیارد و ۸۵۰ میلیون باقیمانده را حوزه داده و چقدرش را فارابی؟/ پرسش دوم: این ۳میلیارد و ۸۰۰ میلیون دقیقا صرف چه شده؟ استخدام بازیگران اغلب تلویزیونی؟ لرزندان مدام دوربین سوپر۱۶؟ سرو ساندویچ با نان بولکی؟ یا …؟"

 1. هومن گفت:

  مقداری صرف خاموش کردن …شد.

 2. لاله واژگون گفت:

  انجمن مدیران تولید جواب بده
  اون فیلم اینقدر هزینه برده و میبره . ..؟؟؟

 3. ایکس گفت:

  چقدر هزینه کردن؟؟/
  این فیلم چی داشت خدایی
  من خودم مدیر تولیدم
  شما کست و ببین
  غیر بازیگرا حتی عوامل تولید هم هیچ کدوم گرون نیستن
  آیا بیشتر از یک تا یک و دویست خرج فیلم کرده؟؟؟
  اگه کرده بیاد اسناد و ارائه بده
  مثلا به بازیگری مثل م.د یا ل.ک چقدر داده مگه
  اینا تلویزیونی ان و دربدر دنبال کار

 4. مصیری گفت:

  باز دم این حبیب زاده گرم
  شهردار تهران که حال نداره این ماجراها رو پیگیری کنه
  بازم دست مریزاد به حبیب زاده

 5. علیرضا گفت:

  اقای حبیب زاده نظرتون درباره این موضوع چیه؟
  ایشان شرکت پخشی هم زده با نام سیمای مهر؛ آخرین فیلمی که پخش کرد #ماجان ۱۰۰میلیون هم نفروخت اما تا دلتان بخواهد بیلبوردهای محیطی در اختیارش بود و از همه عریض تر بیلبورد تونل رسالت! با آن گیشه خلوت، چگونگی هزینه کردن برای این بیلبوردها جای سوال دارد

 6. صاد گفت:

  آسیدمحمودرضوی یکی از شریف ترین ادمهاییست که من دیده ام
  و اقای حبیب زاده روا نیس این طوری باهاش برخورد کنید
  ایشون به شدت خوش حسابه
  من که باهاش کار کردم تا ریال اخر داد دستمزدمو
  حالا اینکه از کجا گرفته من نمیدونم
  ولی دمش گرم پول ما رو نخورد

 7. فرید گفت:

  آقای حبیب زاده لطفا تا آخرش پیگیری کنید/

 8. ا گفت:

  چرا ۴ میلیارد رو سه تا ارگان دادن. انقدر کم پولند؟
  ۱۲۰۰ میلیارد فقط به تهیه کننده ش. وام دادند

  چه طور سر یه فیلم و واقعه به این مهمی، بی پول شدن و قطره چکانی پول میدن؟

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code