۰۹۱۱۱۳۹۹

صرف تمام و کمال عبارت “همه چی آرومه” در کلام پرواز همای⇐موسیقی ایران زنده است!/موسیقی ایران شکوفا شده!/همه بخش‌های موسیقی ایران به بهترین شکل فعالیت می‌کنند/ به همه بخشهای موسیقی رسیدگی شده!!/ موسیقی‌ سنتی با استقبال بسیار بالایی روبه‌رو است!!/موسیقی پاپ به شکل خیلی خوب دارد فعالیت می‌کند!!/ همه‌چیز خوب است!/مافیا اصلا در ایران وجود ندارد/حرف زدن از مافیای موسیقی کار یک سری خواننده‌ متوهم است که نمی‌توانند کاری ارائه دهند!!!

همای-مستان

سینماروزان: سعید جعفرزاده احمد سرگورابی که با نام “پرواز همای” در موسیقی ایران فعالیت میکند اخیرا اجراهایی موسوم به “اپرای حلاج” را روی صحنه داشته است. اینکه این اجراها چقدر با یک اپرای استاندارد فاصله دارند، به کنار؛ اینکه پرواز همای در گفتگویی تفصیلی که به بهانه اجرای این کنسرتها داشته صنعت موسیقی ایران را در بهترین حالت توصیف کند، جالب به نظر میرسد.

پرواز همای درباره اوضاع موسیقی ایران به مهدی موسوی تبار در “فرهیختگان” گفت: موسیقی ایران زنده است. موسیقی ایران شکوفا شده است. همه بخش‌های موسیقی ایران به بهترین شکل فعالیت می‌کنند. به همه بخش موسیقی باید رسیدگی می‌شد که شد و الان فضا و بستر ایجاد شده که موسیقی‌ پاپ و دیگر موسیقی‌ها دارند فعالیت می‌کنند. موسیقی‌های سنتی با استقبال بسیار بالایی روبه‌رو هستند. موسیقی‌های نمایشی وارد شده است. نمایش‌های موزیکال فعالیت می‌کند. اپرا را ما اضافه کردیم که دارد فعالیت می‌کند. موسیقی پاپ به شکل خیلی خوب دارد فعالیت می‌کند، کم‌کم دارند رشد می‌کنند. دانشکده‌های موسیقی پر از دانشجویان موسیقی است. نوازنده‌های سازهای ایرانی در تمام آموزشگاه‌های ایران دارند آموزش می‌بینند و تعداد شاگردهای سازهای ایرانی فوق‌العاده است. سازهای کلاسیک دارند کار می‌کنند. عده‌ای در توهم هستند که موسیقی دارد آسیب می‌بیند، یک سری شو و نمایش برای خبرسازی است. همه‌چیز خوب است. همه‌چیز آرام است و هیچ جای نگرانی نیست.

پرواز همای با رد وجود دستهای پشت پرده و مافیا در بازار موسیقی بیان داشت: ادعای وجود مافیا حرف یک عده از خواننده‌هایی است که موفق نمی‌شوند. صدایشان به گوش مردم خوش نیست و مردم علاقه‌ای به اینها ندارند، بنابراین اینها هم فکر می‌کنند حق‌شان خورده شده است. اینها یک سری آدم‌های متوهم هستند که فکر می‌کنند حق‌شان خورده شده است!!

این خواننده ادامه داد: مافیا اصلا در ایران وجود ندارد. این بیزینسی نیست که مافیا در آن اثر داشته باشد. دو تا سه کنسرت‌گذار هستند که حالا بیشتر از بقیه، خواننده‌ها را می‌آورند و از آنها در‌آمد کسب می‌کنند. هم پول به خواننده‌ها می‌رسانند و هم ایجاد شغل می‌کنند. در هر کنسرت بالای ۱۰۰ نفر آدم هستند که فعالیت می‌کنند، اینکه نمی‌تواند مافیا باشد. این‌هم باز صحبت یک سری خواننده‌های متوهم است که نمی‌توانند کاری را ارائه دهند تا مردم خوش‌شان بیاید و فروش‌شان بالا برود. آن خواننده‌ها فکر می‌کنند یک سری کنسرت‌گذارها آمده‌اند و حق اینها را خورده‌اند. هر‌کسی که کارش خوب باشد، فروش می‌کند. هرکسی هم که کارش خوب نباشد، شخصیتش خوب نباشد، نه. اصلا این موارد مهم نیست. موفقیت آدم‌ها به اقبالی است که خداوند به آنها می‌دهد. این ربطی نه به مافیا دارد نه به مورد دیگری. اینها همه چرت و پرت است، تا خدا نخواهد، کسی به شهرت یا موفقیت نمی‌رسد. اقبال هدیه‌ای است که هستی به انسان می‌دهد و اینها همه صحبت است.

image_print
تاريخ انتشار: دوشنبه 2 سپتامبر 2019 - 14:44
لینک کوتاه: http://www.cinemajournal.ir/?p=57242

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code