۰۶۰۵۱۴۰۰

حسین محجوب رییس‌جمهور گرجستان شد!!!+عکس

سینماروزان: حسین محجوب بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون هرچند خودش به چک و جشنواره کارلووی واری نرفته اما با فیلمی به نام «خیبولا» محصول گرجستان در بخش مسابقه جشنواره امسال کارلووی واری حضور دارد.

به گزارش سینماروزان و به نقل از «ایسنا» فیلم سینمایی «خیبولا» محصول ۲۰۱۷ ساخته جورج اوواشویلی، روایت روزهای پایانی عمر نخستین رییس جمهوری منتخب گرجستان است که در سال ۱۹۹۱ پس از مدت کوتاهی، در نتیجه یک کودتای نظامی، با تعداد محدودی از وفاداران خود، به کوهستان‌های سرد گرجستان گریخت اما حاضر نشد با حمایت روسیه هم کشور را ترک کند.

خیبولا ماجرای سرگردانی این رییس جمهور و ۱۳ همراهش است که در جنگل‌ها و خانه‌های کوهستانی، با استقبال گرم مردمش مواجه می‌شود اما بیش از چند ساعت در هر جا نمی تواند بماند و پیوسته در حال گریز است؛ در حالی که رفته رفته از تعداد یاران همراهش هم کاسته می‌شود.

نقش این شخصیت را که درواقع بازیگر اصلی این فیلم کم شخصیت است، حسین محجوب ایفا کرده است.

قطعا یکی از دلیل‌های انتخاب او به عنوان یک بازیگر غیرگرجی، به ترفند کارگردان اثر برمی‌گردد؛ برای استفاده از یک چهره  ناآشنا برای مخاطبان هموطنش که دیدن او، نقش‌های قبلی‌اش را در ذهن‌ها متبادر نکند.

همچنین دلیل دیگر انتخاب حسین محجوب، توانایی و ویژگی‌های این بازیگر ایرانی با توجه به شخصیت داستان بوده است. درواقع با توجه به آنکه بیشتر بازی در سکوت گذشته، علاوه بر تناسب چهره محجوب با دیگر بازیگران فیلم، ویژگی تاثیر و عمق نگاه و کشیدگی یا افتادگی صورت، از خصیصه‌های بازی او بوده که از دیگر علت‌های انتخابش برای ایفای این نقش شده است.

البته درمجموع این فیلم را اثر متوسطی می‌توان دانست که با توجه به ویژگی لوکیشن و فضاهای داستانی، اثر بسیار بهتری می توانست باشد. در نمونه‌های مشابه، ازجمله آثار مربوط به جنگ جهانی دوم، آثار بسیار موفق تری می‌توان برشمرد.

شاید انتخاب این فیلم برای بخش رقابتی نیز به رویکرد جشنواره کارلووی واری در توجه به سینمای شرق اروپا بی‌ربط نباشد.

«خیبولا» در جشنواره فیلم کارلووی واری سه نمایشش را با حضور ۱۲ نفر از عوامل خود تجربه کرد؛ درحالیکه حسین محجوب به عنوان بازیگر نقش اول فیلم، به دلیل مشکل ویزا غایب بود.

حسین محجوب در نمایی از «خیبولا»
حسین محجوب در نمایی از «خیبولا»
پوستر «خیبولا» در جشنواره کارلووی واری
پوستر «خیبولا» در جشنواره کارلووی واری
حسین محجوب در نمایی از «خیبولا»
حسین محجوب در نمایی از «خیبولا»
image_print
تاريخ انتشار: جمعه 7 جولای 2017 - 12:21
لینک کوتاه: http://www.cinemajournal.ir/?p=40075

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code