۰۶۰۵۱۴۰۰

تغییر ژانر به بهانه محرم؟⇐سرتیپی: «ساعت ۵عصر» کمدی نیست پس در ماه محرم اکرانش بلامانع است⇔پرسش اول: چطور میشود «…۵عصر» کمدی نباشد اما در بانک فیلمنامه خانه سینما به عنوان کمدی ثبت شود؟ پرسش دوم: اگر «…۵عصر» کمدی نیست چرا پروانه ساختش به نام کمدی صادر شد؟ پرسش سوم: اگر «…۵عصر» کمدی نیست پس چرا مهران مدیری در نشست خبری فیلم بر کمدی بودن تأکید کرد؟

سینماروزان: دستورالعمل شبهه آلود سازمان سینمایی خطاب به شورای صنفی نمایش در ممانعت از اکران آثار کمدی در ماه محرم(اینجا را بخوانید) هرچند هنوز واکنشی از سوی شورای صنفی درباره کیفیت بازه زمانی اجرای دستورالعمل را به دنبال نداشته اما علی سرتیپی پخش کننده کمدی “ساعت ۵عصر” را به تکاپو واداشته که زودتر از شفاف سازی شورا از کمدی بودن فیلم اعلام برائت کند!!!

به گزارش سینماروزان سرتیپی گفته است: با دستورالعمل وزارت ارشاد نمایش فیلم های کمدی را متوقف می کنیم ولی ️فیلم «ساعت پنج عصر» کمدی نیست و اکران آن در این ایام بلامانع است.

ادعای سرتیپی در شرایطی بیان شده که تیرماه ۹۳ فیلمنامه “ساعت ۵عصر” با تاکید بر ژانر کمدی در بانک فیلمنامه خانه سینما ثبت شده و در آبان ۹۵ پروانه ساخت آن باز هم در گونه کمدی صادر شده است.

به جز این در نشست خبری پیش تولید فیلم نیز مهران مدیری به صراحت بر کمدی بودن “…۵عصر” تاکید کرد و گفت: این فیلم کاملا رئال است و با اینکه فضای فانتزی ندارد اما به شدت کمدی است و البته سوژه آن تلخ است. کمدی این کار پررنگ است اما پایان تلخی ندارد.

برای دیدن تأکید مهران مدیری بر کمدی بودن اینجا را کلیک کنید.

بماند که از ابتدای اکران تاکنون هم بر شعار تبلیغاتی “متفاوت ترین کمدی سال” برای “…۵عصر” تاکید شده و هم بر سر ویژگیهای خاص کمدی فیلم و این توجیه هم ارائه شده که چون با کمدیهای روتین متفاوت است، نتوانسته رکوردشکن باشد.

اینکه چطور میشود به ناگاه در آستانه محرم و تازه بعد از دستورالعمل سازمان، ژانر فیلم تغییر می کند به شدت پرسش برانگیز است!؟

آیا کمک به افرایش صفرهای جلوی رقم فروش باعث طرح چنین ادعایی شده؟؟؟ یعنی یکی یا دو تا صفر بیشتر این قدر ارزش دارد که به خاطرش فهم مخاطب به بازی گرفته شود؟؟؟

ثبت "...5عصر" به عنوان فیلمنامه کمدی در بانک فیلمنامه خانه سینما
ثبت “…۵عصر” به عنوان فیلمنامه کمدی در بانک فیلمنامه خانه سینما
image_print
تاريخ انتشار: چهارشنبه 20 سپتامبر 2017 - 22:06
لینک کوتاه: http://www.cinemajournal.ir/?p=43088

بعدش؟

مطالب مرتبط

8 نظر برای مطلب "تغییر ژانر به بهانه محرم؟⇐سرتیپی: «ساعت ۵عصر» کمدی نیست پس در ماه محرم اکرانش بلامانع است⇔پرسش اول: چطور میشود «…۵عصر» کمدی نباشد اما در بانک فیلمنامه خانه سینما به عنوان کمدی ثبت شود؟ پرسش دوم: اگر «…۵عصر» کمدی نیست چرا پروانه ساختش به نام کمدی صادر شد؟ پرسش سوم: اگر «…۵عصر» کمدی نیست پس چرا مهران مدیری در نشست خبری فیلم بر کمدی بودن تأکید کرد؟"

 1. حسن رازقی گفت:

  جم توی برنامه گیشه که برای فیلم مدیری پخش میکنه
  مدام داره میگه متفاوت ترین کمدی سال
  یعنی چی؟
  اگه میخوان اکران کنن دیگه چرا رو میارن به این تناقض گویی

 2. علیرضا افخمپور گفت:

  جالب اینجاست که سرتیپی خودش تعیین میکنه که بنا به مصلحت ژانر فیلم چی باید باشه؟؟
  خیلی خنده دار شده ماجججرااا
  خیلی زیاااد

  • مصیری گفت:

   به نظرم
   حیدریان استعفا بده
   و سرتیپی بشه رییس سازمان
   این طوری موسوی هم میشه معاون نظارت
   و دیگه همه میدونن رییس کیه
   و دستوری دداده نمیشه که فقط مشمول حال مظلومین بشه

   • غلومی گفت:

    اونوقت ۳ارگانی چیکاره میشه؟
    احتمالا پیک موتوری یا مسئول ابدارخونه

 3. تلألو گفت:

  من فیلم مهران مدیری رو دو بار دیدم
  و هر دو بار هم خندیدم
  یک بار تنهایی کلی خندیدم
  و یک بار با خانواده رفتیم و کلی خندیدیم
  خندیدن هیچ ایرادی نداره
  محرم هم قدسیت ش به شبهای نزدیک تاسوعا و عاشوراست
  دلیلی نداشت این قانون و بزارن که این طوری وتو بشه

 4. علیرضا امین زاده گفت:

  وسط فیلم اهنگ شهرام شب پره میزاره
  و اساسا مدیری طوری فیلمو ساخته که ملت بخندن
  اونوقت یعنی چه که میگن کمدی نیست؟؟
  گرفتن ما رو؟؟/

 5. Reza گفت:

  چه کمدی چه غیر کمدی …شکستی فاجعه بار برا کسایی که ادعای رکورد بیست و پنج میلیاردی داشتن ..،راستی با تمام این ادا ها رسید به ده میلیارد بالاخره یا نه ؟

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code