۲۵۰۱۱۴۰۰

بیانیه شدیداللحن شورای عالی تهیه‌کنندگان علیه مدیران حوزه هنری

سینماژورنال: شورای عالی تهیه‌کنندگان سینمای ایران، درباره نمایش داده نشدن فیلم «لانتوری» در سینماهای تحت مالکیت حوزه هنری بیانیه‌ای منتشر کرد.

به گزارش سینماژورنال «لانتوری» که از دو هفته‌ گذشته اکرانش آغاز شده است تاکنون در سینماهای تحت مالکیت حوزه هنری به نمایش درنیامده است، این در حالی است که مدیران حوزه هنری هنوز رسما درباره‌ تحریم صحبتی را مطرح نکردند و دلایل عدم اکران را ترافیک و حجم فیلم‌های به نمایش درآمده می‌دانند البته برخی فیلم‌هایی که به تازگی و بعد از اکران «لانتوری» نمایش خود را آغاز کرده‌اند، در سینماهای حوزه هنری هم به نمایش درآمده‌اند.

متن بیانیه شورای عالی تهیه کنندگان علیه مدیران حوزه هنری را بخوانید:

مردم دلیر و فهیم ایران بدانند، بخشی از اموالشان که در ابتدای انقلاب در اختیار نهادی به نام حوزه‌ی هنری سازمان تبلیغات اسلامی قرار گرفت، تا در خدمت آرمان‌های اسلامی و انقلابی باشد، امروز در جهت سلایق عده‌ای محدود به کار گرفته می‌شود!

از مصادیق این مصادره‌ی سلیقه‌ای و گروهی، تحریم فیلم‌های اجتماعی سینمای شریف ایران است که اغلب تحسین جهانی را برانگیخته است. سؤال بزرگ افکار عمومی از معدود مدیران حوزه‌ی هنری پس از قریب به سی و هشت سال از انقلاب اسلامی این است که اگر سالن‌های آن نهاد انقلابی جایی برای فیلم‌های ارزشمندی چون «لانتوری» ندارد، پس اصولاً حوزه‌ی هنری برای چه ادامه‌ی فعالیت می‌دهد؟

آیا بهتر نیست که مدیران آن حوزه مروری دوباره بر دلایل تأسیس آن نهاد محترم کنند؟ از نظر شورای‌عالی تهیه‌کنندگان سینمای ایران، هر فیلمی که مراحل قانونی را در تولید و نمایش طی می‌کند، استحقاق نمایش را در تمامی سالن‌های سینمایی خصوصاً آنها که به نحوی متعلق به بخش عمومی و تبعاً مردم ایران است، دارد. بنابر این آن تعداد محدود مدیران حوزه‌ی هنری که برخلاف خواست عمومی مردم حرکت می‌کنند، اگر توانایی خاصی در خود احساس می‌کنند به جای سد راه فیلمسازان فکور و متعهد، راهی برای تولید آثار ارزنده پیدا کنند. راهی که سالهاست آن را گم کرده‌اند.

image_print
تاريخ انتشار: چهارشنبه 17 آگوست 2016 - 12:57
لینک کوتاه: http://www.cinemajournal.ir/?p=27245

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code