۰۷۰۵۱۴۰۰

پس از شکست در فضای غیرانحصاری مجازی؟⇐رادیوهفتی‌ها به تلویزیون برمی‌گردند!

سینماروزان/محمدصادق عابدینی: تيم توليد برنامه «راديو هفت » كه در توليد برنامه‌اي مشابه در فضاي مجازي شكست‌خورده بود، بار ديگر مسير بازگشت به تلويزيون را در پيش گرفت، اين بار قرار است برنامه‌اي با عنوان «راديو شب» از سوي اين گروه ساخته شود.

به گزارش سینماروزان و به نقل از «جوان» منصور ضابطيان و محمد صوفي، تهيه‌كنندگان برنامه تلويزيوني «راديو هفت» اين بار قرار است برنامه‌اي مشابه را براي شبكه «شما» توليد كنند. راديو‌هفتي‌ها كه قرار بود از ابتداي مهر ماه سال ۹۵ برنامه‌اي با نام «راديو شب» در شبكه «شما» اجرا كنند، به دلايلي بعد از توليد چند آيتم اجازه اين كار را پيدا نكردند و حالا خبرها حاكي از اين است كه اين تيم دوباره با اين برنامه به شبكه «شما» بازمي‌گردند.
«راديو هفت» يكي از موفق‌ترين برنامه‌هاي شبكه تلويزيوني آموزش بود. جنگي شبانه كه همراه با اجراي موسيقي، شعر‌خواني، خوانش قطعات ادبي و البته پرداختن به فرهنگ عامه همراه بود. راديو هفت با وجود موفقيت بالا و پشت سر‌گذاشتن چند فصل توليد، نتوانست در «شبكه آموزش» دوام بياورد و بعد از مدتي با همان تيم و البته با تغيير نام به عنوان «صد برگ» جزو برنامه‌هاي شبكه ۴ سيما شد. حضور در شبكه ۴ دوران زوال اين برنامه را رقم زد و با تغيير مديريت اين شبكه، «صد برگ» نيز تعطيل شد.
مقصد بعدي تيم توليد برنامه «راديو هفت» فضاي مجازي بود. فاصله از تلويزيون باعث شد تا انتقادهاي تندي از سوي توليد‌كنندگان «راديو هفت» به مديران صداوسيما وارد شود.
منصور ضابطيان در صفحه اجتماعي‌اش، متن تندي را عليه تلويزيون منتشر كرد و عدم همكاري تيم برنامه‌سازش با صداوسيما را ناشي از توهم شخصي معاون سيما عنوان كرد و نوشت: «مطمئناً بازنده اين تصميم نه ما و شما كه تلويزيون است. ما يكديگر را به‌زودي پيدا مي‌كنيم، اين سيماست كه با تصميم‌گيري‌هاي بغض‌آلود حلقه دوستانش را روز به روز تنگ‌تر و تعداد بينندگانش را كمتر مي‌كند».
ضابطيان و تيم همكارش در فضاي مجازي برنامه‌اي با نام «وقت‌خواب» را ساختند، با همان ساختار و رويكرد، اما اين بار فاقد نشانه‌هاي موفقيت، اتفاقي كه باعث شد خيلي زود «وقت خواب» به خواب ابدي برود.
حالا برنامه‌سازان سال‌هاي نه‌چندان دور، منتقدان ديروز و شكست‌خوردگان برنامه‌سازي در فضاي مجازي، قرار است دوباره سراغ طرح ساخت برنامه «راديو شب» بروند. اين بار مقصد اين گروه نه شبكه‌هاي زير‌نظر معاونت سيما بلكه شبكه «شما» است كه زير مجموعه معاونت امور استان‌هاي سازمان صداوسيما است.
منصور ضابطیان و محمد صوفی-رادیوهفت
منصور ضابطیان و محمد صوفی-رادیوهفت
image_print
تاريخ انتشار: چهارشنبه 15 نوامبر 2017 - 9:16
لینک کوتاه: http://www.cinemajournal.ir/?p=45175

بعدش؟

مطالب مرتبط

4 نظر برای مطلب "پس از شکست در فضای غیرانحصاری مجازی؟⇐رادیوهفتی‌ها به تلویزیون برمی‌گردند!"

 1. علیرضا باشکندی گفت:

  اقای عابدینی سلام
  اتفاقا برنامه شون در فضای اینترنتی هم برنامه بدی نبود
  اما به نظرم درست درباره اش اطلاع رسانی نشده بود
  اگه کمی بیشتر اطلاع رسانی می شد
  قطعا بیشتر هم مورد توجه قرار میگرفت

  • مصیری گفت:

   شما درست میگید
   اما برنامه اقای ضابطیان و دوستان
   بیشتر رادیویی ه تا تلویزیونی ه
   چرا ارائه نمیدن به رادیو
   مثلا رادیوپیام یک شب در هفته رو از ساعت ۱۰ تا ۲ بده به گروه اینا
   به نظرم خیلی میتونه مفید باشه

 2. مجتهدزاده مرضیه گفت:

  اسمشون روشه دیگه
  رادیوهفت
  جای رادیو در تیوی نیست
  البته ضابطیان به شدت ادم بااخلاقیه
  ولی چرا این همه دوست داره بیاد عرصه تصویر
  صداش شنیدنی تره تا تصویرش

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code