۱۶۰۵۱۴۰۱

پیشتازی یک رابطه عاشقانه غیرمتعارف(!!!) در گلدن گلوب ۲۰۱۶+عکس

سینماژورنال/مارتا ثناوش: پنجشنبه دهم دسامبر برابر با ۱۹ آذرماه انجمن منتقدان خارجی هالیوود نامزدهای گلدن گلوب ۲۰۱۶ را اعلام کرد.

به گزارش سینماژورنال درام عاشقانه اقتباسی “کارول” ساخته تاد هاینس با ۵ نامزدی پیشتاز فهرست کاندیداهاست.

“کارول” که فیلمنامه آن براساس رمان “ارزش نمک” نوشته “پاتریشیا های اسمیت” آمریکایی  نگاشته شده از حضور بازیگرانی چون “کیت بلانشت”، “رونی مارا”،”سارا پولسون” و “کایل چندلر” سود می برد.

داستان “کارول” که محصول مشترک آمریکا و انگلیس است و با بودجه ۱۱٫۸ میلیون دلاری ساخته شده به روایت عشق عجیبی می پردازد که میان یک زن جوان با سری پرسودا با یک زن میانسال پدید می آید و البته اتفاقاتی غیرمتعارف را برای هر دو رقم می زند.

در امتداد روال سالهای اخیر جوایز جهانی…
رمان منبع اقتباس “کارول” در میانه دهه ۵۰ میلادی منتشر شده است و داستان نیز در همان دوران می گذرد…
درست منطبق بر روالی که طی سالهای اخیر در تحسین آثاری با محوریت روابط غیرمتعارف در هالیوود رواج یافته “کارول” هم که رابطه غیرمتعارف دو زن را به تصویر می کشد نامزد ۵ گلدن گلوب شده است.

هر دو بازیگر اصلی نامزد گلدن گلوب شده اند
جالب است که علاوه بر کاندیداتوری های بهترین فیلم، بهترین کارگردانی و بهترین موسیقی ارژینال، “کارول” در بخش بازیگر زن، هر دو بازیگر اصلی اش یعنی “کیت بلانشت” و “رونی مارا” را به عنوان کاندیدا حاضر دارد.

داستان رابطه غیرمتعارف دو زن تنها
به گزارش سینماژورنال “کارول” داستان دو زن تنها را روایت می کند؛ یکی از این دو زن که مطلقه است  “کارول” نام دارد و زن دوم دختر جوانی است به نام “ترزی” که اخیرا با نامزدش به هم زده است.
ترزی در بخش اسباب بازی فروشی یک فروشگاه مشغول به کار است و کارول وقتی برای خرید هدیه ای برای فرزندش “ریندی” به فروشگاه می رود با ترزی آشنا میشود.

پوستر "کارول"
پوستر “کارول”

آشنایی ترزی که به عکاسی هم علاقه دارد با کارول، گره می خورد با جدایی هر دو نفر از مردانشان و همراهی این دو زن در یک سفر تفریحی، رابطه ای غیرمتعارف را میان آنها رقم می زند…
رابطه ای که موجب می شود کارول فرزندش را از دست دهد چراکه همسر سابقش که مستنداتی مبنی بر رابطه غیرمتعارف وی را کشف کرده او را تهدید به افشای آن می کند و کارول نیز از ترس رسوایی مجبور می شود حضانت فرزندش را به همسر سابقش دهد.

کیت بلانشت(چپ) و رونی مارا در نمایی از "کارول"
کیت بلانشت(چپ) و رونی مارا در نمایی از “کارول”

دیگر کاندیداهای بهترین فیلم
به جز “کارول” قسمت تازه اکشن آمریکایی”مدمکس” با عنوان “مدمکس:جاده خشم” ساخته “جورج میلر”، تریلر کانادایی ایرلندی “اتاق” ساخته “لنی آبراهامسون”، وسترن حماسی آمریکایی”از گور برگشته” ساخته الخاندرو گونزالس ایناریتو  و درام آمریکایی”کانون توجه” ساخته توماس مک کارتی دیگر کاندیداهای بهترین فیلم گلدن گلوب هستند.

فهرست کامل کاندیداهای گلدن گلوب ۲۰۱۶ را اینجا بخوانید.

image_print
تاريخ انتشار: پنج شنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۴ - ۲۱:۵۶
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=14755

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code