۱۸۰۵۱۴۰۱

نماینده اصولگرای چهار دوره مجلس شورای اسلامی بعد از تماشای یک مستند بیان داشت⇐این سیستم، نشتی دارد!!/فساد، بدتر شده!/ما مسلمان خوبی نیستیم!/ وقتی فساد سیستمی می‌شود، فاسدها همدیگر را پیدا میکنند، شبکه درست می‌کنند و وقتی وقتی می‌خواهیم با آنها مبارزه کنیم نمی‌گذارند!/خیلی از کمیسیون‌های مجلس، وضعشان بد است و امید که رییس تازه قوه قضاییه اینها را سرجایشان بنشاند

احمد+توکلی

سینماروزان: هرچند بهترین راه نقد فسادهای کلان موجود در هر سیستم تولید محصولات سینمایی مستقل در نقد این فسادهاست ولی تا اینجای کار این مستندهای ارگانی هستند که کوشیده اند بخاطر تسویه حسابهای سیاسی هم که شده به نقد فساد بپردازند.

«روزگار یک چهل ساله» از جمله چنین مستندهایی است که با حمایت حوزه هنری تولید شده و سعی کرده تا جایی که اجازه میدهد به نقد فسادهای اقتصادی این روزهای ایران بپردازد.

احمد توکلی از سیاستمداران منتسب به جریان اصولگرایی بعد از تماشای این مستند در حوزه هنری گفت: این بحث که ساختار اقتصادی کشور از پایه اشکال دارد بحث ظریفی است که مقام معظم رهبری طبق تعریف خودشان می‌فرمایند فساد سیستمی نیست و تعریفی که ایشان از فساد ارائه دادند این بود که چون ما داریم با فساد مبارزه می‌کنیم و همین پتانسیل را داریم پس کل سیستم فاسد نیست.

وی افزود: برخی مسئولین اصلی نظام به فساد اقتصادی مبتلا شدند مثل این که سیستم دفاعی و گلبول‌های سفید بدنی خود آلوده شود. اگر سازمان بازرسی کل کشور، مجلس شورای اسلامی، کمیسیون اصل ۹۰ و … خودش بیمار نباشد و از خودش دفاع کند، سیستم خود به خود نمی‌تواند از خودش دفاع کند
، پس این سیستم نشتی دارد. اگر این تعریف را بپذیریم فساد سیستمی است. اختلاف ما به غیر از فهم بیرونی در مقدمات است وقتی فساد سیستمی می‌شود فاسدها همدیگر را پیدا میکنند شبکه درست می‌کنند و وقتی می‌خواهیم با آنها مبارزه کنیم نمی‌گذارند.

توکلی که چهار دوره نماینده مجلس بوده عنوان کرد: الان مهم‌ترین قسمت کار آقای رئیسی رئیس قوه قضائیه همین است و اگر موفق شود این بخش از کار را انجام دهد راه برای اصلاح کار باز می شود. الان خیلی از کمیسیون‌های مجلس، وضعشان بد است و امید که آقای رئیسی رییس تازه قوه قضاییه خیلی از آنها را سر جایشان بنشاند.

توکلی ادامه داد: ما ضعیف‌تر از دزدها هستیم ولی خدا در این مبارزه بی‌طرف نیست و در نص صریح قرآن می‌گوید ای بسا گروهی کوچک بر گروهی بزرگ به اذن خدا پیروز شوند.

وی افزود: در مبارزه با فساد ما کم هستیم ولی اوضاع بهتر شده چون مردم سیر پیشرفت مبارزه با فساد را دارند می‌بینند وگرنه فساد بدتر شده است اگر ما از طرف مردم پشتیبانی شویم پیروز می‌شویم و جای نگرانی نیست. البته نقش رسانه‌ها را قبول دارم و قطعا اگر رسانه ها کار کنند قدرت ما بالاتر می‌رود.

در پایان نیز توکلی عنوان کرد: اسلام بايد طرف مردم را بگيرد اما متاسفانه ما مسلمان خوبي نيستيم چرا كه به ظاهر افراد اكتفا كرده و جايگاه‌هاي مديريتي را پر مي‌كنيم. من قبول دارم در نحوه مديريت‌ها و انتخاب افراد ضعف‌هايي وجود دارد ولی امیدوارم که اوضاع بهتر شود.

image_print
تاريخ انتشار: سه شنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۷
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=57253

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code