۲۰۱۱۱۴۰۱

كوروش بزرگ و گاف نابخشودني مهران مديري+فیلم

سینماژورنال/مهدی فلاح‌صابر: هنوز حواشی گاف عموهای فیتیله ای به اتمام نرسیده بود که خبر رسید مهران مدیری در یکی از آیتمهای مجموعه “عطسه” به کوروش کبیر توهین کرده است!!!

به گزارش سینماژورنال فیلمی ۳۰ ثانیه ای از این آیتم هم در شبکه های اجتماعی دست به دست می چرخد.

در این فیلم که گویا برآمده از قسمت سوم “عطسه” است از “کوروش” به عنوان نام یک سگ از نژاد “دوبرمن” یاد می شود!

برای دیدن این فیلم اینجا را ببینید.

در سکانس مربوطه دیالوگی بین نیما فلاح و سیامک انصاری بدین گونه رد و بدل میشود:

نیما فلاح : ااااا . مرد؟ روحش شاد. کوروش پسر گل چتی بود. آخی. کورش از دم در خونه ما جنب نمیخورد. خیلی با وفا بود.

سیامک انصاری : خیلی بچه وفاداری بود . خیلی بچه وفاداری بود. نگهبان خیلی خوبی بود. من دوبرمن مثل این ندیده بودم. همه اش یاد تو می افتادم؛ چه نوستالژی و چه شباهتی.

همین دیالوگ و به کار بردن نام “کوروش” برای سگی که مرده است سبب شد که موجی از انتقادات روانه صفحه اجتماعی مهران مدیری طراح، کارگردان و بازیگر”عطسه” شود.

از آن سو ادمین صفحه مدیری  یا شاید هم خودش، این متن را به نقل از مدیر روابط عمومی “عطسه” در صفحه مدیری آورد: لطفا آیتم های سریال “عطسه” را با دقت بیشتری ببینید تا بعضی افراد مریض در فضای مجازی نتوانند از کلمات و موضوعات مختلف سوءاستفاده کنند.

البته که این توضیح هم نه تنها گلایه های مخاطبان را کم نکرد بلکه فقط بر حجم این گلایه ها افزود.

تهیه کننده “زندگی مشترک…” اینجاست

عطسه” را مهدی داوری تهیه کرده است؛ تهیه کننده آثاری چون “زندگی مشترک آقای محمودی و بانو” و شریک سرمایه گذار”پل چوبی” که شنیده شده در حوزه مخابراتی هم تجربه هایی چون راه اندازی سیستم ارتباطاتی بیستاک در شرکت متبوعش تراشه سبز تهران را در کارنامه دارد.

داوری که گفته می شود بخشهایی از سرمایه تولید “جرم” مسعود کیمیایی را هم فراهم کرده شرکت پخشی به نام نیمروزفیلم دارد که با مشارکت مهدی صباغ زاده اداره می شود.

حالا باید منتظر ماند و دید این تهیه کننده متنفذ در برابر گاف مهران مدیری جه واکنشی نشان خواهد داد.

باز هم راه اندازی کمپین…

برای خواندن امتداد حواشی مربوط به “عطسه” و راه اندازی کمپین توسط گرافیست این مجموعه اینجا را کلیک کنید.

image_print
تاريخ انتشار: یکشنبه ۸ آذر ۱۳۹۴ - ۲۲:۲۷
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=14168

بعدش؟

مطالب مرتبط

254 نظر برای مطلب "كوروش بزرگ و گاف نابخشودني مهران مديري+فیلم"

 1. حمید گفت:

  این کار مدیری جنبه توهین و یا شوخی نداره
  یه پیامی داره واسه راسیست ها که اینقدر به تاریخ و گذشته خود نبالند و در حال زندگی کنیم.ببینیم کی هستیم و دنیا به چه دیدی به ما نگاه میکنه…

  • علیرضا گفت:

   یعنی دوست عزیز کوروش که پادشاه خوشنام تاریخ ما و بنیادگذار کشور ماست فقط مقبول راسیستهاست؟! و دنیا به ما به صورتی نگاه می کند که مهران مدیری تصویر کرده؟! این ایرادی ندارد که شما کوچکترین اطلاعی از تاریخ نداشته باشید و حتی با نمادهای ایران سر دشمنی داشته باشید، اما تعمیم چنین اندیشه ای به کل دنیا از خردمندی به دور است و نوعی جار زدن بیسوادی است و نشانه کینه و غرض است، که از شما به دور باد.

   • افلاطون گفت:

    کوروش یک عیلامی است و هیچ ارتباطی با قوم پارس ندارد و داریوش پارسی با کودتا پسر او را کشته و به حکومت سه هزار ساله بومیان ایران پایان داده است.

    • ایرانی گفت:

     تو دیگه کی هستی بابا، طرف تازه اومده قانون پایستگی انرژی رو نقض کرده!!!! مرررررررررردک بی سواد، تو سنگ نوشته چی گفته؟؟؟ برو بخون بعد نظر مفت بده!

     • سلام
      دوست عزیز من نمی خواهم بگم مطالعه کن ولی خوبست که بدونی سنگ نوشته اسم عام است مثل اینکه شما بگید تو اینترنت نوشته. کتیبه زمان خود کوروش فقط منشور کوروش است که به خط میخی و به زبان بابلی(زبان امروزیش همان عربی است) نوشته شده که در آنجا کوروش خودش را اهل انشان (پایتخت عیلام) معرفی می کند و خودش را مردوک پرست(خدای بابلی ها) معرفی می کند. نه خبری از پارس است و نه اهورامزدا و نه آریایی.
      اندکی سرچ در اینترنت کافی است. شجره نامه نویسی به نام کوروش از زمان داریوش اتفاق افتاد. داریوش پارس بود نه کوروش و پسرش کمبوجیه.

     • سلام گفت:

      شاید تمام باورهات از بین بره ولی حق با افلاطونه…این که کوروش رو به ایران و ایرانی نسبت بدن و بگن یکتاپرست بوده تفکری پشتش خوابیده بوده که اینجا نمیشه مطرحش کرد یکم تحقیق کنید بابا..

    • علی گفت:

     …دوبرمن برات متاسفم

    • m.n گفت:

     از مجموعه شواهد موجود، این موضوع به دست می‌آید که کوروش با توجه به منش و رفتارش فردی یکتاپرست و به احتمال فراوان پیرو آیین زرتشتی بوده است. پرستش مردوک در میان ایرانیان جایگاه خاصی نداشته است و ارتباط باورهای دینی کوروش با مردوک بسیار بعید می‌نماید.

    • ورزند كوروش گفت:

     افلاطون برو تاريخ بخوان ايه ۷۹ تا۱۱۶ سوره كهف بخوئن بعد درمورد شخصيت قهرمان تاريخ كشورمان قضاوت كن تودرحدي نميستي درمورد كورش كبيرنظر بدي ب تا قبل ازاين تمام كارهاي مديري ملعون دنبال ميكردم ازامروز هم ازخودش هم از طرفدارانش متنفر شدم اسم مديري رااز ذهنم پاك كردم

     • سلام گفت:

      مدیری احتیاج به احمقهای متعصب نداره اول فکرتو باز کن بعد هم خودت مطالعه کن…کجای قرآن اسم کوروش اومده؟؟؟؟؟آدرسشو بده

     • پگاه گفت:

      اینممممم یه دنیا بی شعوری و بیسوادی و کینه به بزرگترین منجی تاریخ ایران کوروش بزرگ از شما
      لطفا یه تست iq بده خخخختتتت

      بیسواد قران نخونده ذوالقرنین که در قران اومده و تمام مشخصات این پادشاه بزرگ و حتی کارهایی رو کرده

    • سروش گفت:

     اول اینکه شاید کورش پارسی نباشه اما لااقل ایرانی هست

     دوم منظور از مردوک پرست بودن حتما معنای شرک رو نمیده
     “پرستیدن” با “عبادت” و”بندگی کردن” متفاوت هستش

     پرستیدن به معنای نگهداری کردن هست و واژه “پرستار” هم از از همینجا امده و زرتشتیان نیز که اتش پرست خوانده هستند نیز به همین دلیل هست که اتش رو مقدس میشمارند
     پس نمیشه با قطعیت گفتکه کورش مردوک رو خدای خودش میدونسته

    • سروش گفت:

     در ضمن اون هم پسر کورش بزرگ نبوده

     یک مغ مادی بوده به نام گئومات یا بردیا

    • سعید گفت:

     تو اول برو تاریخ یاد بگیر بعد بیا نظر بده بی سواد

    • سعید گفت:

     عزیزم به شما پیشنهاد میکنم کتاب تاریخ ایران رو حتما مطالعه کنی ، خیلی اطلاعاتت اشتباهه ، کوروش از نسل مادها بود و در دامان پارس ها بزرگ شد. مادها و پارس ها هم دو قوم بزرگ ساکن ایران امروزی بودند و البته عیلامی ها هم بومی غرب و جنوب غرب ایران(حدود عراق و خوزستان امروزی) بودند. کتاب بخونید کتاب

    • armin گفت:

     عزیزم کمبوجیه رو داریوش شاه نکشت ک قدرتو بدست بگیره بلکه کار بردیای دروغین بود ک علیه کمبوجیه شوروش کرد اونو کشت داریوش شاه فقط بردیا و قومش به نابودی کشاند

    • پگاه گفت:

     افلاطون کم سوادی از بیسوادی خیلی بدتره.
     حداقل یکم بیشتر میخوندی تو که یه ذره خوندی
     یا تو خائنی یا کم سواد

     کوروش به تمام ادیان و خوای تمام ادیان احترام میزاشته از جمله مردوک
     برای همینه که همه ادیان و همه انسانها حتی اونایی که به خدا اعتقاد نداشتند زیر حکمرانی کوروش با عدل و انصاف زندگی میکردن.
     هیچ دینی بر وین دیگر برتری نداشته و انسانها مختار به انتخاب خودشون بودن

     یعنی بهشت در روی زمین

  • محمد گفت:

   اگر نام …را به کار می برد باز هم چنین نظری داشتید؟

  • عبدالله گفت:

   چرا اسم همان سگ را که میدانم از خیلی از انسانها بالاتر و ولاترهست را نمی گذارند…..لابد دلیل دارد بله سالهاست که اسامی ایرانی و فارسی مورد تهاجم قرار داره سالهاست میبینیم که خسرو یا سهراب یا ساسان یا داریوش ….همه خلاف کار و آدمهای بد این سینما هستند ولی کسی صدایش در نیامده ولی تا اسمی از.. برده میشود همه…

  • رضا گفت:

   هیچ مردمی مثل مردم ما خودزنی نمی کنه این مهران مدیری کیه مگه…

  • لاعت گفت:

   اگه یه اسم تازی بود الان چه کار ها نمیکردننذ.

  • قاسم گفت:

   چرا… میگی برادر؟؟؟؟؟؟

  • علی گفت:

   با توجه به توهین آقایان مهران مدیری و سعید هوشیار در برنامه عطسه به قوم باشرف پارس در سرزمین پارسیان و اظهارات برخی مثل بزرگمهر حسین پور مبنی بر اینکه این کار توهین نیست و ((اسم من رو روی سگ هاتون بگذارید)) باید نسبت به تغییر نام این افراد و حامیان آنها به کوروش اقدام شود تا معلوم شود قصد توهین داشته اند یا نه

   • سلام گفت:

    آگه شما خودتونو از اقوام متمدن پارس میدونین پس اینهمه بی تمدنی چیه؟؟؟اینهمه تو این سایتها بهم فحش میدین؟؟؟؟!!!! بابا متمدنههههههههههههههاااااااااااااااااااا برید رانندگیتونو تو خیابونها درست کنید>کمتر آشغال بریزید……کمتر محیط زیست و داغون کنید……امثال شماهایی که میاید اینجا یقه پاره میکنید همونهایی هستید که این کارها رو میکنن

  • فرزاد گفت:

   آخه اسکول چرا جوک می گی؟؟؟؟؟
   تو از اون آدمایی هستی که ماست مالی کردن تخصصشه…..

  • m.n گفت:

   از مجموعه شواهد موجود، این موضوع به دست می‌آید که کوروش با توجه به منش و رفتارش فردی یکتاپرست و به احتمال فراوان پیرو آیین زرتشتی بوده است. پرستش مردوک در میان ایرانیان جایگاه خاصی نداشته است و ارتباط باورهای دینی کوروش با مردوک بسیار بعید می‌نماید.

  • m.n گفت:

   هرکی با کار این مرد موافق میگم هیچی حالیش نمیشه هرچی توضیح بدی مخش اینطوری جواب میده

  • نادر گفت:

   خدا یه عقلی به تو بده و یه پولی هم به ما…!.با این استدلالت چطور تا حالا زنده موندی؟!!!.حروم نشی یکوقت…..برو یه سری به خودت بزن بشر…

  • وحید گفت:

   کافر همه را به کیش خود پندارد. اینکه خودت یک پانترکیست هستی و تاریخ و گذشته‌ی دیگران را تحقیر خودت میدانی. دلیل نمیشود که دیگران را هم مثل خودت مغرض بدانی.
   وجود کورش کبیر هرچند برای ما ایرانیان افتخاری بزرگ است ولی در همین مملکت و در میان همین همگنان ما خائنین و خودفروشان بسیاری داریم که از هیچگونه ذلت و بیشرمی‌ای برای معروف شدن، گرفتن پست یا محبوب شدن دریغ نکرده‌اند.

 2. ایران دوست گفت:

  این حر کات تو هین آمیز دو علت میتواند داشته باشد. مخصو صاً گاف این آقا، که لابود میخواهد دل هموطنان آذری را شاد!!! کند
  در واقع این دفعه تو هین به فار س ها جهت دلخو ش کردن آذری ها!!
  این آقا یان با چنین روش نشان مید هند هنر مند نیستند، بلکه دلال و کا سب هستند که در لباس هنر مند میکو شند خود را جا بز نند.

  وگر نه یک هنر مند بدون اینکه وارد مسا ئل خوا صی و جنا حی شود، میکو شد پا یگاه مردمی پیدا کند و در هنر خود حرف دل مردم را بز ند.

  خو شبختا نه ما از این هنر مندان هنوز در کشور زیاد داریم . در قسمت سینما آقای انتظا می، آقای پر ویز پر ستو ئی و بسیاری

  دیگران که در قلب ملت جای دارند و مردم ایران برای آنها احترامی خواص قا ئل میبا شند. در قسمت مو سیقی اواستاد شجر یان

  ، اوستاد ظری، آقای قر بانی و … در نوازندگان اوستاد علی زاده، آقای در خشا نی و بسیاری دیگران که با عمل کرد خود و نوع

  ارائه هنر خود جا یگاه خود را در دل مردم پیدا کرده اند.

  اما این گو نه افراد که خود را هنر مند جا زده اند: علت اول کار ایشان، یا آگاه نیستند که آلت دست عده ئی قرار گرفته اند واز آنها

  جهت بلوا و شلو غی اهداف سیا سی استفاده میشود و یا آگا هند. اگر آگاه نیستند و بدون فکر دست به هر نوع عملی که خود اسم

  آنرا هنر میگذارند میز نند، چون نادان هستند، با اخطار مردم باید آگاه شود و وارد این بازی ها نشوند. اگر هم آگا هند و میدانند

  چه میکنند و ادامه هم مید هند، نه تنها هنر مند نیستند، بلکه خا ئن به وطن ملت میباشد.

  بیاد بیا ورید چند روز پیش یک خبر از خا نم … در سایت ها بود، که در جواب سوأل آن خا نم که از ایشان سوأل کرد ،شما

  آنجا بودید…

  بهر حال این است متا سفا نه حال روزگار این کشور استبداد زده.

  • مهرداد گفت:

   البته از یک هنرمند واقعی و ایرانی اصیل چنین کاری غیر ممکن است….خوب این که نیست….ملیجک دربار هست.چه توقعی دارید….

  • میثم گفت:

   آخه مردک کوروش پدر ایران ماست چه ربطی به ترک یا فارس داره ؟بیسواد. واقعا متاسفم.

  • رضا گفت:

   وای چقد بدم میاد از اراجیف پان آریایی .
   نفرین بر کسی که دومرتبه میخواد سلطنت طلبی راه بندازه.
   با عناوینی مث ایران دوست و غیره نمیتونین کوروش پرستی بکنین
   کوروش هم یه شاه مث بقیه شاههای مستبد .
   در منشور منتسب به اون هم به بت پرستیش اشاره کرده

   یه بت پرست کبیر نمیتونه باشه

   یکی که دختر و پسرش با هم ازدواج کنن صغیره نه کبیر

   • فریبا گفت:

    شما بیسوادترین ادمی هستید که تا به امروز دیدم!!!!!!!!

   • آرش گفت:

    این اراجیفی که نوشتی از کجات دراوردی؟
    تا حالا دو خط کتاب خوندی؟
    اصن سوادشو داری؟
    یکم تحقیق کن بعد دهنتو وا کن
    متاسفم واقعا

   • نوید گفت:

    حتی یونانیان که با تمام وجودشون از ایرانی ها متنفر بودن از کوروش با احترام یاد می کردند. چقدر شماها پست و بیسواد و کینه جو هستید که به بزرگمردی مثل کوروش اینطوری توهین می کنید.

   • سیاوش گفت:

    دوست عزیز خیلی محترمانه …

   • اشکان گفت:

    شما ایرانی هستی؟
    اگه بودی همچین حرفی نمیزدی.
    اگر ی جفت غیرت داشتی درست دنبال تاریخ وطنت میگشتی
    همچین چیزی درست نیست
    تنها کسی که ایرانو درست ساخت و پایه ایرانو محکم ساخت کوروش بود
    مسلمونا هر وقت اسم پیامبر اسلام میاد صلوات میفرستن
    این دلیل نمیشه که بگیم اونا محمد پرستن.
    شما ایرانی نیستی چون اگه بودی این حرفا رو درباره ی سازنده کشورت نمیزدی

   • فاطمه گفت:

    کوروش بت پرست نبوده…اهورامزدا یه نماد مقدس بوده واسشون…..و حتی روزی پنج وعده خداوند یگانه رو ستایش می کردن….ازدواج کردن خواهر و برادرم واسه مصریا بوده و فرزندان فرعون ها ای رسم رو داشتند چون کسی رو لایق خاندان فرعون نمی دیدند….لطفا مطالعه ت رو بیشتر کن و ندونسته درباره ی بزرگ مرد آریایی حرف نزن

    • armin گفت:

     عزیزم کمبوجیه پسر ارشد کوروش کبیر با خواهرش ازدواج کرد البته به دلیل ایکنه بچه نمی اورد ن به خاطر هوس پرستی

   • سرباز آریایی گفت:

    …اگه هم انقد بیسوادی که به خودت زحمت مطالعه تاریخ رو ندادی ازدواج با محارم در زمان ساسانیان میان شاهزادگان برای حفظ اصالت نسل و جلوگیری از نفوذ بیگانگان بوده،واقعا فقط یک غیر ایرانی … میتونه در مورد کوروش کبیر(ذوالقرنین) توهین کنه و با چرند گویی بت پرست خطابش کنه، واقعا واست متاسفم…

   • يه دوست گفت:

    لطفا وقتی ميخوای نظری بدی،وشخصی رو قضاوت کنی،کاش فقط به اندازه چند خط در مورد درستی حرفی که میخوای بزنی تحقیق کنی، که حداقل ارزش خودتو رو تا این حد کم نکنی
    وقتی تاریخ ملتی رو که برای میلیون هانفر ارزشمنده، به نقد میکشی! بهتر سند و منبعی هم براش داشته باشی تا دیگران قضاوتت نکند!!!

   • اریایی گفت:

    وااقعا ادم حقیری هستی معلومه یا …

   • قاسم گفت:

    تو که اطلاعات نداری حرف نزن

   • منطق گفت:

    متاسفم برات… ببين چي تو مدرسه ريختن تو اون كله پوكت بي خانواده…

   • سعید گفت:

    …توقع هم نیس ,ولی بدون کوروش رو کل دنیا به عنوان یه انسان کامل قبولش دارن

  • رامین گفت:

   فارس منظورت شیراز هست؟
   عزیز من بچه مازندارن هستم
   اما فکر میکنم شوخی با فردی که زمانی امپراطور ایران بود و مایه مباهات اکثر ایرانی ها هست کار اصلا درستی نباشه
   این ربطی به قضیه فیتیله نداره ، بی جنبه بودن ترک ها اونجا نمود پیدا کرد وگرنه ۴ تا سیزن با چند اپیزود از سریال پایتخت رو ساختن ولی ما چیزی گفتیم؟ اتفاقا خندیدیم بهش
   اینکه مدیری یا یه نویسنده ای میاد میگه کوروش … جنبه داشته باشین! این چه ربطی داره؟! یه شخصیت تاریخی هست که خیلی از ایرانی ها مورد احترام هست این یک توهین روشن بود

  • لیلا ♥ گفت:

   آخه کوروش مال تمام ایرانیان است. من خودم کرد هستم ولی برای کوروش احترام زیادی قایل هستم. کوروش مایه افتخار فارس نیست و کرد نیست …. کوروش مایه افتخار یک ایرانی است.

  • آرمین گفت:

   فارس و آذری و لر کرد نداره کوروش بزرگ پدر ایران زمینه

  • افلاطون گفت:

   کورش عیلامی چه ربطی به پارس ندارد. حداقل در اینترنت تحقیق کن بعد حرف بزن.

 3. همش یه شوخی بود گفت:

  به نظر من یک شوخیه بعدش….

  • با سلام خدمت دوست عزیز
   بنابر دلایل زیر با کوروش مخالفت شده است البته اخیرا آنهم توسط افراد متخصص:
   ۱- دروغی که به اشتباه کوروش را به جای اینکه یک بومی ایران از نوع عیلامی معرفی نماید اورا پارس معرفی می کرد که تا به امروز در کتیبه خود کوروش( یعنی منشور کوروش) یک کلمه نه پارس است و نه آریایی و نه اهورامزدا.
   ۲- دروغی که اورا پیامبر معرفی می کرد در تورات تحریف شده که کتاب تورات تاریخ است مگر می شود حضرت موسی که قرن ها قبل کوروش می زیست کوروش را دیده باشد پس نگوییم تورات بلکه اصلاحات یا تاریخ سیاسی یهودیان.
   ۳- کوروش در کتیبه اصلی خود یعنی منشور کوروش که به زبان بابلی(سامی یا اعراب باستان) است خود را مردوک پرست نامیده و در کاخش هم سمبل های آنرا گذاشته است.
   ۴- کوروش در جنگ ها، عین پارتیزانها عمل می کرد و کمترین فرصت را به دشمن نمی داد مگر اینکه بلافاصله تسلیم می شدند مثلا در ماجرای کروزوس لیدیایی و یا کشتن پسر ملکه ماساژت ها یعنی تومریس. زمانیکه توسط همان ملکه کشته شد هرودوت می گوید ملکه سر کوروش را برید و گفت تو از ریختن خون ملت ها سیر نشدی، شاید از خون خودت سیراب شوی.
   ۵- در تاریخ کوروش حتی نامی از پارس ها که کوروش عیلامی با استفاده از نیروی عشایری آنها استفاده نمود و مجددا عیلام را زنده کرد یعنی بعد از شکست سنگین عیلام توسط آشور بانیپال برده نمی شود.
   ۶- جعلیات بعد از کودتای داریوش پارسی بر علیه فرزند کوروش یعنی هامبوزیه یا کمبوجیه عیلامی توسط پان فارسیم به نام کوروش معرفی شد. در طی این جعلیات داریوش سعی می کند که به مردم بومی ایران که ۹۹درصد غیر فارس بودند اثبات کند که او نیز در قسمتی از تاریخ ایران نقش داشته است مثلا داریوش می گوید ما و کوروش در جد نهم یا هفتم به نام هخامنش به هم وصل می شدند اما از آنجائیکه دروغ زود برملا می شود اسامی که در شجره مشترک می آورد در شجره خود داریوش دیده نمی شود بلکه در نسب کوروش ظاهر می شود گویا چون داریوش اولین شاه خاندان پارس بوده نتوانسته به مردمان معاصر خلاف واقع بگوید و لذا شجره کوروش را کپی و سرش که حداقل ۲۰۰ قبل از زمان خود بود و مردم عیلام به دلیل خلا اطلاعات تاریخی ناشی شکست سنگین آشور بانیپال به سر می بردند و دیگر مزه تمدن مقتدر عیلام از یاد ها رفته چسانید و گفت ما در جدی به نام هخامنش بع هم وصل می شدیم. تا به امروز در خاور نزدیک این اسم معرفی نشده است.
   ۷- دشمنی داریوش با عیلامیان به قدری بود که حتی هیچ کدام از پادشاهان بعد داریوش نه کوروش و نه اسم پسرش کمبوجیه را بر خود ننهاده اند. نا گفته نماند که یک کوروش صغیر در تاریخ هخامنشی است که گزنفون نام می برد او در واقع یک اسم سمبلیک است که یونانیان و گروهی از بومیان ایران با حمایت یونان کوروش صغیر را به خونخواهی از امپراطوری سه هزارساله(یعنی از هزازه چهارم قبل از میلاد تا ۴۳۲ ق.م) عیلامی علم کرده بودند که با شکست روبرو شدند.
   ۸- تاریخ را برخی از مورخین معاصر برای اینکه مردم از اصل تاریخ ساختگی مطلع نشوند مضطرب کردند تا واقعیت در هیاهو گم شود.
   ۹- دو ستان عزیز تاریخ اگر برطبق اسناد تاریخی و باستان شناسی ساخته نشود بر دل مردم نخواهد نشست و شاید هر ازگاهی سرو صدایی بکنیم و شادی اکی داشته باشیم چون حرفایمان را اسناد حمایت نمی کند همین از احساسات تهی شدیم و طبق اسناد صحبت کردیم دستمان باز می شود.
   شما دقت کنید کسانیکه احساساتی جواب می دهند هیچ سندی ارائه نمی شود فقط فحش می دهند و بعضا می گند خائن وطن فروش، یا به قول مهران مدیری باد فتق آریایی دارم. دوستان بگذارید تاریخ این مملکت شفاف شود و نگوییم که بازار امیر بسوزد تا ما صاحب یک دستمال شویم. تاریخ ساختگی اثر ندارد.
   خوب چرا بعد هخامنشیان دوباره در لرستان و فارس و غیره قوم ایلیمایی ها به حکومت رسیدند و چرا نام شهرهای جنوبی همه اش عیلامی است مثل شوش،شوشتر،خورموا، بهبهان،تیرازیش(شیراز) و کول فره و …………

   • m.n گفت:

    افلاطون اینارو از سایت اوردی میدونم خب تو خودت منشور کوروش بزرگو دیدی این چرتو پرتارو باور میکنی اگه اگه مردوک پرست بوده پس اهورا مزدا چی شد

   • محسن گفت:

    افلاطون آخه اگه کوروش عیلامی بود آرامگاهش تو پاسارگاد که چند کیلومتری تخت جمشید و سرزمین پارسها هست چیکار میکنه؟در ضمن نگو روی کتیبه ی پاسارگاد نوشته منم کوروش آریایی از قوم پارس نواده هخامنش نواده جیش پیش پارسی منم کوروش ، پارسی پسر پارسی.آریایی پسر آریایی.در ضمن تمام تاریخ نگارهای یونان باستان از جمله هرودوت ۲۴۰۰ سال پیش همگی از کوروش با نام پارسی یاد کردن.

    • چقدر تحلیل تو چرت است. اولا پاسارگاد اسمی است که یونانیان در زمان داریوش به بعد به این مکان داده اند و ما نمی دانیم که اسم این شهر چی بده و شاید همان انشان. خوب انشان در همان نزدیکی پاسارگاد است . شما بخشید دیگه کوروش نمی دانسته روزی اسم آنجا پاسارگاد خواهد بود.

   • پگاه گفت:

    مولاناابولکلام ازاد رو میشناسی؟
    تورات و انجیل رو خوندی ؟
    قران رو چطور؟
    تمام اطلاعات تحریفی که برای خراب کردن چهره بزرگ و مقدس کوروش میخوان رواج بدن
    کوروش هزاران ساله که کوروشه و خواهند ماند و تو حقیرتر از انی که بتوانی با این پادشاه بزرگ و دادگر همه دورانها و حامی تمامی ادیان و مقدس برای یهودیان و مسیحیان و مسلمانان و زرتشتیان و بی دینیان و بی خدایان مقابله کنی
    تمام اطلاعاتت چپکیه
    مردم مطالعه میکنن و احمق نیستن

    سنگ نوشته ها و کتیبه ها و منشور کوروش ک اثار او و کتابهای مقدسی که از او به خردمندی و نیکی یاد میکنه و برای یهودیان که اصلن همان مهدی مسلمانان و شوسیانت زرتشتیان و در قیامت ظهور میکنه هست

    اصلن کوروش نیازی به اثبات نداره

    خودتو خفه نکن

    از ایرانی بودنت ناراحتی ، اسلام داعشی بغل گوشته
    با کمال میل قبولت میکنن

 4. سعید گفت:

  … دلغکی بیشتر نیست و نوده

 5. وطنم ایران گفت:

  کتر به جایی رسیده که در مورد موضوع تخیلی رضا پالانی هم نمیشه شوخی کرد
  واقعا کوروش کیه؟؟؟؟؟
  این و رضا پالانی به خاطر تیکه تیکه کردن ایران مد کرد

 6. سارا گفت:

  واقعأ شرم آوره كسانى كه خيلى چيزايه مهمه كشور و دنيا رو ول كردن و توهين به اين و اونو چسپيدن.
  هركسى تيشه ورداشته و به ريشهء مردم ميزنه,مديرى هم يكى از اين تيشه به دستا.چن روزم بخاطر اين سرمون گرم شه.
  كجايى خدا…
  خودت ظهور كن

 7. Majid Rozati گفت:

  آقای مهران مدیری در اهانت ( و نه طنز) کردن به این و آن سابقه طولانی‌ دارد … نمونه خیلی‌ بارز آن هم اهانت به هموطنان خودش در خارج از کشور بود که به کّل از او چهره دیگری ساخت.

 8. جنبه داشته باشین
  فارساهم مثه تورکهای عزیز بی جنبه شدن
  خب یه اسم چه
  ربطی به کوروش داره
  در ضمن کوروش کبیرم نبوده٫از کی تا حالا بنیانگذار ازدواج محارم و بت پرست شده قداست و عظمت
  اسم سگه دیگه
  لابد کمپینم راه میندازید که فلانو بیسار
  بی خیال
  همیشه رمضون یه بارم شعبون
  خخخخ

 9. محمد گفت:

  حالم دیگه از سریالی که روش اسمه آقای مهران مدیری باشه به هم می خوره نمی دونم چرا دسته خودم نیست واقعا

 10. حسن گفت:

  اگه مهران مدیری چنین … باید بدونه ازاین به بعد به جای واژه… از اسم مهران مدیری استفاده میشه، مثلا میگیم…

 11. میثم گفت:

  ننگ به تو که به پدر ایران توهین کردی !بی پدر.

 12. محمد گفت:

  اقای مدیری و این کاربر با اسم “حمید” درست میگند. ادم نباید رو یه اسم حساس باشه که !!!!! ….

 13. دهلران گفت:

  بله ديگه يه روز احداث و آبيگيري سد سيوند بدون اعتنا به تبعات ناگوار رطوبت بر آثار ارزشمند تاريج درخشان ايران و يك روز توهين يك ….به بزرگ انساني كه در تمام اديان زنده ي جهان به بزرگي اش احترام ميگذارند كوروش بزرگ ذي القرنين قران پدر يهود پادشاه وتارخ ساز ايران كسي كه در تمام فرهنگ ها و زبانها نامدار بوده و نامش هست كسي كه مورد احترام دوست و دشمن است فقط از ديد بي ارزشها و بي نسب ها مورد بي احترامي قرار ميگير اسنكندر از سر مستي بيه كوروش بزرگ بي احترامي كرد و پشيمان شد اين بي ارزشها از سر نعشه گي ! ….غافل از اينكه كوروش بزرگ حقيقت تاريخ و متعلق به تمام ايران كه نه تمام جهان است…. .اسكندر گجسته به آتش نتوانست گورت خراب سازد از آن يوروش بزرگ/ اكنون بسان خوردن آبي ، نوادگان برآب داده اند تو را كوروش بزرگ/ زآرامگاه خويش برآور سري به خشم بنگر به سيل كينه و گرگان ديو خو/ شرمنده ام شبان پاك خداوند اي پدر، جنبش ز گوسفند و سگ گله ات مجو/آي اي بزرگ پادشه سرزمين دل ،آنك بخوان سپه جاودان خويش/ تا با درفش بازنشان باز بركند، از اين زمين نشان همه دشمنان خويش.

 14. حمید گفت:

  به نظر من که فارس هستم آقای مهران مدیری گوینده این موضوع رو یک آدم بنگی و احمق معرفی میکنه. چون همه میدونن که پانترکها به کوروش توهین میکنن و بهش میگن سگ. و اینجا گوینده این موضوع یک آدم بنگی و احمقه که در هپروت سیر میکنه.

 15. ناشناس گفت:

  نمي دانم آقاي مهران مديري چرا چنين كار شرم آوري را انجام داده،شايد هم دليلش آن با شد كه اقليتي تاريخ گريز وعرب خوششان بيايد .اين دومين بار است كه بعد از قهوه تلخ بي پايان… بااعمالش مردم را مي آزارد.بهتر است بابت اين قضيه عذرخواهي كند.

 16. کوروش گفت:

  بهتر بود اسم خودشو میزاشت

 17. امیر گفت:

  من آذریم و کوورش پادشاه باستانی و بخشی از هویت منه ، من آذری ایرانی هستم و مدیری کار بسیار بیجایی کرده که این اشتباه رو کرده . متاسفانه این آقا بیمار روحیه و باید تحت مداوا قرار بگیره .

 18. کرمانشاه گفت:

  درود بر پدرم کوروش کبیر

  اینکه آقای مدیری و بقیه دوستان از اسم کوروش برای حیوانشون استفاده کردن ایا جرات دارن از اسم های …
  ایا …
  اگر نقد ازاد است باید نسبت به همه چی نقد صورت بگیرد.نه به خاطر ……. جرات نقد در مورد یه سری موارد نداشته باشیم. اقای بزرگمهر فرار به جلویی قشنگی بود. شما لیاقت اسم خودتان هم ندارید.و در حد و اندازه ای نیستین که برای مردم نسخه بپیچید.

  • عسگراردبیلی گفت:

   سلام بابا یکم جنبه داشته باشین تو سریال پایتخت به مازنی ها و تو خندوانه به ابادانیها تیکه انداختند این فارس زبانا چقدر بی جنبه هستند ههه

   • رامین گفت:

    اره ما مازندرانی ها با جنبه هستیم

    این توهین هست برادر ، چرا؟ چون که کوروش یه شخصیت بوده که هر چقدر سعی کردن تحریفش کنن نتونستن از شمال تا جنوب از شرق تا غرب ایران ، ایرانی واقعی باشی این شخصیت رو دوست داری ، این واقعا توهین زشتی بود

   • بردیا گفت:

    …کورش پدر ایرانه در حد واندازه ای نیستند که بهش توهین کنند

   • عبدالله گفت:

    من خوزستانی هستم شوخی با من فرق میکنه تا بایک تاریخ .این را بفهم

   • اشکان گفت:

    فیتیله ها هم شوخی کردن ولی شما به این شدت واکنش دادین
    حالا مهران مدیریبه پدر ایران توهین کرده به نظر شما درسته که ما واکنش ندیم؟

   • پگاه گفت:

    کوروش من و شما نیستیم
    کوروش برای من ایرانی مقدسه چون واقعا هست
    کسی به تو توهین کنه برام اصلن مهم نیست
    ولی کوروش تنها کسی که عاشقانه دوسش دارم و از ازل تا ابد بهترینه

 19. persepplis گفت:

  وقتی مهران مدیری فیلم ساز باشه بیشتر از این انتظار نداریم.حیف از این بودجه ها که برای سریال اقای مدیری مصرف میشه.انصافا کدام از فیلم های مهران مدیری تا حالا یک پیام سازنده داشته…

 20. persepplis گفت:

  وقتی کشورهایی مانند کره جنوبی ٬ ژاپن و مابقی افسانه هایی می سازنند برای افتخار کشورشان.افسانه هایی که چندان واقعی نیست.اما ایران با این همه افتخارات از ترک ٬بلوچ٬ کرد٬ فارس و بقیه اقوام ایرانی .یکی مثل مهران مدیری باید گند بزنه به ایران

 21. منتقد گفت:

  بابا چقدر ملت بیکارند؟ این همه معضل و بدبختی در باره محیط زیست و فساد اقتصادی و … داریم، حضرات ساکتند نه جرات اعتراض دارند و نه هنر اعتراض. عوضش گیر میدن به این اسم به اون جک به این سرفه به اون عطسه.
  عزیزان من کمی مستقل فکر کنید. همش تویه چند تا قالب فکر میکنید: یا قالب پان ترکیستی، یا ناسیونالیستی و شونیستی، …. .

  اتفاقا به نظرم خیلی کار خوبی کرده. من مطمئنم در میان کسانی که رگ غیرتشون باد کرده خیلیها با حکم ارتداد سلمان رشدی یا کاریکاتوریست نشریه دانمارکی هم مخالفند! یعنی اونجا روشنفکر میشن و میگن این یه مقوله هنریه اما اینجا که به اسمهای مقدس خودشون که میرسه تبدیل به یک متحجر بدوی میشن.
  مهران مدیری و…… همیشه پیشگام و آزاده اند و معنای هنر رو خیلی خوب فهمیده اند.

 22. DS گفت:

  به کمپین (( اسم سگم را کوروش میزارم )) بپیوندید

 23. محمد گفت:

  چاکر آقا مهران مدیری بعد نمی دونم چرا ملت تعصب بی جا میکنن شما الکی به این فرشته گیر ندید بابا

 24. عبدالله گفت:

  اسمش را میگذاشت ژوله

 25. اردلان گفت:

  کوروش که فقط یک اسم است و لزوما ارتباطی با کوروش کبیر بعنوان یک شخصیت تاریخی ندارد. آیا در این دیالوگ به شکل مستقیم به کوروش کبیر اشاره شده؟ یا اینکه مردم تمایل به تعبیرات نامربوط از یک دیالوگ دارن؟

 26. حبیب گفت:

  خجالت بکشید با جنبه باشید اقامهران اینهمه سالها زحمت کشیده خنده به لبهاتون نشانده الان اینه دست مزدش که بهش توهین.کنید شما ایرانی نیستید. اگه ایرانی هستید باید جنبه شوخی داشته باشیدشماها اینهمه به ترکها گرفتید بی جنبه چی شده شوخی کردن دیگه حالا به زبان اونها توهین شده بود ما فارسها چاراجنبه نداشته باشیم مگه چی شده یک اسم چقدرارزش داره که به اسطوره سینمایی وطنزخودمون توهین کنیم یکم با شعوروباادب باشیم
  آقامهران ما مردم ایران عاشقت هستیم قدر زحمات شماروهم میدونیم چند نفری هم که توهین کردن شمارو نمیشناسن اگه میشناختن دستتو میبوسیدن که یک عمرخوشی لبخند روبه خونه هامون آوردید من از طرف اونا میخوام که ببخشیدشون دوستتان دارم

  • کورش گفت:

   تو خودتو جای مردم ایران نزار از طرف خودت از این خائن حمایت کن

  • کرمانشاه گفت:

   من از قوم لک هستم. فارس نیستم. کسی بیجا میکنه به اسم بزرگ و والای یک شخصیت بسیار بسیار تاثیر گذار در شکل گرفتن یک ملت و یک کشور توهین کنه. ما اقوام لک زبان در غرب کشور خاک پای کوروش کبیر هستیم و هر … بخواد این شخصیت بزرگ رو تخریب کنه خاندانش رو تخریب میکنیم.اصلا جای شوخی هم وجود نداره…

  • پگاه گفت:

   خجالت تو بکش

 27. محمود گفت:

  به کوری چشم شما هرسال نه تنها ایرانیان بیشتری به دیدار مقبره کوروش بزرگ می روند بلکه سیل گردشگران خارجی هم روز به روز بیشتر می شود اون هم با آن همه هزینه های بالا. نه مثل اونایی که بدون ویزا یه هفته می روند جایی پیاده روی..

 28. آبادان گفت:

  بدبخت ما جنوبیها مخصوصا ابادانیها که سی سال تو فیلمها یا قاچاقیم یا رقاصیم صدامونم در نیومد اما واسه ایران و ایرانی متاسفم که اینقدر استانه صبرمون پایین امده اینقدر کم ظرفیت شدیم که حد نداره اگر میخای ملی گرا باشی بقول نیما چشمها رو باید شست چیزهای دیگری داره اتفاق میفته که ما ها خوابیم حالا کل مشکلاتموم اسم یه سگ شده ؟ تو رو خدا دوستان تا کی سطحی نگری ؟ لطفا هر کدوم از ما کورورش زمانه خود باشیم تا آیندگان به نیکی از ما یاد کنن نه بلا نسبت مشتی ابله همه شما را بخدای کوروش میسپارم

 29. ارمین گفت:

  Azizan berin ketabe tarikho bekhunin bad nazar bedin yek mardi ke bedate yel zan koshte beshe unam dar yek jange barabar va mosavi man nemitunam in mardo pedare iran seda konam kurosh yek farde galado khun khari bud .

 30. از طرف بچه های ایران گفت:

  مهران ای کاش اسم…

 31. یلدا گفت:

  برای مهران مدیری متاسفم ک با وجود تعصبات ملی مردم از نام کوروش همچین استفاده ای کرده.

 32. نمنم گفت:

  مهران مدیری احتمالا برای پول هر کاری می کند جهان سومی رو ثابت کرد

 33. علی گفت:

  سلام. کسی که با این موضوع خونش به جوش نمیاد یا ایرانی نیست یا از تاریخ ایران چیزی نمیدونه.
  وقتی ما ایرانی هستیم و نمیدونم بابک خرمدین کی بود, شاپور ذوالکتاف, کورش بزرگ دقیقا کیا بودن و چه کردن,بمیره بهتره.

 34. آرشی گفت:

  اولن خودتی وهفت جد آبادت دوما برای تمام ایرانیان متاسفم که میذارن چنین… بهمون توهین کنه

 35. آرمین گفت:

  این دوستای با جنبه ای که میگن مهران مدیری شوخی کرده برای شوخی اسم پدرشون رو بگن تا تویه آیتم از اون بجای اسم اون سگ دورمن استفاده بشه.
  این مردک حق نداشته که به ابر مرد این سرزمین که در تمام دنیا همه به نیکی از پدر معنوی ما یاد میکنن توهین کنه??
  کوروشی که در قران از اون با نام ذوالقرنین یاد شده و علامه طباطبایی هم در کتابش مفصل بهش پرداتخه
  بعد به جای پوزش از مردم این کشور به منتقدین میگه افراد مریض?????
  مریض تویی که اینقدر فهم نداری که بدونی کوروش کیه???
  مریض تویی که شعور پوزش خواستن از مردم رو نداری
  مریض اون عوامل برنامه هستن که به کوته فکری تو ایراد نگرفتن و در ساخت این آیتم کمکت کردن
  در عجبم که هیچ کدام از مسوالین واکنشی به این کار نشان ندادند

 36. سیامک گفت:

  مهران مدیری

  ….

 37. مهرداد گفت:

  یک سری که از محبوبیت مهران مدیری و کمدی های انتقادی این آقا کینه به دل دارن از این فرصت میخوان مهران مدیری محبوب را بدنام کنن.و ملت همیشه جوگیر و سینه چاک هم دارن به این قضیه دامن میزنن. یادتون باشه که تنها طنز انتقادیمونا مدیون کارای مدیری میدونیم . نزارین حتی دیگه اینم نداشته باشیم دیگه.

  • کورش گفت:

   این اقا توی تمام فیلم هاش توهین کرده و مردم به باب طنز و شوخی گرفتن اما این دیگه اهانتی بزرگ به مردم ایران هستش فیلمای گذشته این اقا به زبان لری ،کردی ، و غیره توهین شده .

 38. محمد گفت:

  نه حمله عرب ,نه مغل نه اسكندر نتونستند نام وفرهنك و اثار ايرانى رو ازبين ببرند ولى خود ايرانيان … در طول تاريخ ما زياد داشتيم كه در زمين دشمنان اين مرز و بوم بازى كردند به خاطر يك استخون ،اقا …اكر در اين سالها اين كار نشد ازين بس هم نخاهد شد …ديوار كورش كوتاهست و ميشود بريد ،اى ننك بر شما كه فقط در ايران زاءيده شده ايد ولى ايرانى نيستيد.

 39. اهورا گفت:

  کورش بزرگ متعلق به همه جهانیان است
  کار زشت فیتله را نمیشه به هیچ وجه توجیح کرده چه برسه که بخوایم کشور را چند تیکه کنیم و کار این هنرمنده نما (مهران مدیری)رانست بدیم به برادران آذری من مطمءن هستم حتی دشمنان ایرا ن هم از این کار مثلا هنرمند رنجور شدن.
  کورش ‍بزرگ ‍‍‍والین مرد دمکراسی خواه دنیا بوده

 40. نادر گفت:

  سلام به نظر من در کشوری که نام اسلام را روی حکومت خود گذاشته و در دین مبین اسلام سگ نجس محسوب می شود گذاشتن آن بر روی این حیوان بسیار زشت و نا بخشودنیست چون حداقل نام بسیاری از هموطنان ماست امروز گذشته از نام کورش بزرگ سر سلسله ایران یکپارچه

 41. رضا گفت:

  مهران مدیری و کذا وکذا مردم فرق هنر و توهین رو می فهمند مردم تحمل نقد رو هم دارند اگه سواد دارید اول تاریخ بخوانید بعد کورش رو نقد کنید مردم استقبال می کنند نقد تاریخ مسیر درست زندگی را برای ما هموار می کند اما جالب اینجاست که همیشه بجای نقد به کورش توهین می شود چرا یکی سراغ نقد این همه خرافات و جنایت در تاریخ کشور خودمان و همسایگان نمی رود اما دقیقا به کورش حمله می شود بهتر است پان ترکیست های خائن تجزیه طلب کمی هم به توهین نه به نقد خائنی چون پیشه وری بپردازند و هلوکاست ترک های اتاتورک علیه ارامنه را به نقد بکشند و بجای مصادره بابک ایرانی عزیز بابک خرمدین ایرانی زبان بروند زیر علم الهام علی اف سینه بزنند و ژست روشنفکری نگیرند

 42. حسین گفت:

  همان گونه که در صورت توهین روزنامه به مقامات کشور روزنامه تحت تعقیب قضایی قرار میگیرد به نظرم وزارت ارشاد باید ضمن جلوگیری از ادامه پخش این سریال مزخرف ایشان را تحت تعقیب قضایی قرار دهند و از مردم رسما عذرخواهی شود کاش گروهی از وکلای مستقل شکایت از این فرد را بر عهده بگیرند کسی حق ندارد ارزش های ملی یک ملت را به سخره بگیرد

 43. حمید گفت:

  این فقط تو ایرانه که ما فقط می چسبیم به جزئیات و سعی می کنیم هجمه ای ایجاد کنیم که بگیم آره ما هم هستیم.بابا طنزه تو اروپا یارو پاپ رو نابود میکنه کسی صداش در نمیاد اما اگه اینجا باشه اعدامش می کنن.تو رو خدا واقع بینانه نگاه کنیم.مهران مدیری از هر ایرانی اصیلتره.اگه کسی تو یه میدان بزرگ شهری داد بزنه و مثلا بگه حسین تو رو می کشم منظورش امام حسینه..نه بخدا با طرفیه که داره دعوا میکنه..کوروش منظورش کوروش بزرگ نیست.آخه منه عادی اینو می فهمم ..این اشتباه باعث میشه دیگه همینطور که از لهجه خاصی نمیتونن استفاده کنن..اسمها رو هم باید فاکتور بگیرن..دوستان منصف باشیم..سید جمال اسدآبادی بزرگ فرمودند در غرب اسلام ندیدم ولی مسلمان دیدم و در شرق اسلام دیدم ولی مسلمان ندیدم..مگه میشه با یه اسم گذشته یه فرد رو ندید گرفت.منصف باشید..بخدا تو جامعه آزاد که ما ندیدیم همه راحت حرف میزنن و انتقادها هم منصفانه است نه نابود کننده

  • قاسم گفت:

   تو اروپا هر کس هر غلطی بکنه شما هم باید بکنی؟؟؟
   تو از کوروش چه میدونی که اینطور میگی؟فرهنگ ها متفاوته…عزیز من توی هرجامعه یکسری چیزها ارزش هستند و قابل احترام.
   مهران مدیری که هیچ.. بزرگتر از اون هم حق نداره به عقاید و مقدسات و تاریخ و هویت یک ملت توهین کنه.

 44. حمید گفت:

  نابخشودنی؟!

 45. علي گفت:

  … عمدا و از روي قصد اين كارو كرده و صد در صد پشت اين قضيه حتما چيزي بوده يا بايد به سلامت رواني ايشون شك كرد!!!!

  • مهرداد گفت:

   به هر حال ما از اینها زیاد داریم. افرادی که با گرفتن مزد همه چیز حتی شرفشون میفروشن. این حتما میدونسته که با این کار بسیاری را ناراحت میکنه اما حتما مزد خوبی میگیرفته

 46. محمد گفت:

  متاسفام برا اون جهان سومیهایی که هنوز تو بحث نژادی گیر کردن ویاد نگرفتن که همه ایرانی هستیم مطمنن کسی که به لرها ترک ها شمالیها وبقیه اقوام ایرانی توهین میکنه هنوز جاهله ومغزش به تکامل نرسید

 47. علی گفت:

  جنبه داشته باشید اسم سگ منم کورش

  • پدر مظلومم کوروش کبیر گفت:

   اسم سگ من …
   مدیر سایت اگه خدا هست و ازادی بیان. این قبول کن. باشرف زندگی کن.
   اگر دین ندارید ازاد مرد مرد باش.

 48. سرزمین من گفت:

  وقتی جیب خالی بشه…
  .

 49. کورش گفت:

  اگه این اقا همچین دیالوگی رو با اسمای دیگه میزاشت بازم اقایون همینجوری ساکت می مونند؟ ایا بازم افراد بی سواد و اجنبی پرست از ایشون حمایت میکنند؟ نفرین بر این بی سواد من کاری ندارم که کورش کی بود و چی بود تنها اینو میدونم که اسم کورش نماینده اسم ایران و ایرانی بودنه با این اهانت این اقای بی سواد ایرانی ها رو سگ خطاب میکنند همان طور که در ….

 50. شرمنده ایم کوروش مظلوم گفت:

  تفسیر المیزان و نمونه قرآن رو نیز خوندم و به بزرگی کوروش بزرگ قسم خوردم.داشتم تورات رو میخوندم توراتی که خدا به موسی وحی کرد و اسم کوروش رو از زبان اشعیا نبی و دانیال نبی به نیکی و بزرگی آورد.
  وای بر تو ….

  • دوست من نظرات را ارائه کن از تاریخ مجعول تاریخ در نمی آید. فقط یک کلمه از کوروش بیاورید که در اصلیترین کتیبه خودش یعنی منشور کوروش خود را پارسی معرفی کرده باشد. فقط یک کلمه فقط یک کلمه فقط یک کلمه

 51. دردانه گفت:

  سلام هموطنانی که هی ترک و فارس و مازنی و….غیره میکنید.
  ایران متشکل از قومیتهاست جذابیت ایرا ن چندین قوم در کنار هم به خوبی زندگی میکنند هست.
  اگه به ایران توهین بشه ترک و لر وفارس نداره.
  هم دل من ترک بدرد میاد هم کرد و هم فارس و هم لر و….
  کوروش متعلق به همه ایرانیان هست.
  واسم هم وطنان در هر قومی هم کوروش هست.
  آقای مدیری اشتباهی کرده و ازشون میخوایم که شخصا عذر خواهی کنند از ایرانیان

  درود بر روح کوروش کبیر
  و دورود بر ایرانیان کوروش نام
  لطفا با هم درگیر نشید.تفرقه باعث بسیاری از آفتهاست
  لطفا به اسمهای عربی هم توهین نکنید چون هموطنان عرب رو دلخور میکنید
  درود

 52. سمند گفت:

  چیزی که مسلمه اینه که درجهت اهداف دشمنان قسم خورده وتاریخی سرزمین ایران … این کار رو کرده و اونهایی که مردم را به جنبه داربودن دعوت می کنن هم زیاد نگران نباشند‌چون نه ………

 53. رضا گفت:

  مهران مدیری واقعا هنرمنده چون کاری رو که …هم نکرد ٬ مدیری انجام داد

  • مهرداد گفت:

   نه بحث نژاد پرست بودنه(راسیست )ونه بحث قومیت…کوروش بزرگ متعلق به تمام آزادیخواهان جهان است.منشور حقوق بشر کوروش و کارهای انسان دوستانه او بر تاریخ بشریت تاثیر گذاشته است…..توهین یک ملیجک لوده چیزی از کوروش نمی کاهد…

 54. منوچهر گفت:

  ایرانی ها واقعا باجنبه وشکیبا هستندچونکه سالهاست به نامهای ایرانی وپارسی درفیلمها وسریالها توهین می شود٬همه آدمهای بد وپست واحمق وکودن صداوسیما٬خسرو واردشیرو داریوش ومنوچهرو کامران و….هستند وما که ایرانی وپارس هستیم دم برنمی آوریم وپذیرفتیم هرکه بداست حتما نامی ایرانی داردوحالا که مدیری پدرمان را به سگ تشبیه کرده بازهم حتما جنبه اش را داریم . درهیچ جای دنیا مثل ایران نام ایرانی غریب و مطرود نیست وما که نام ایرانی داریم اگرچه به آن می بالیم ولی رنج توهین های اصحاب فیلم وسینما را سالهاست که به جان خریده ایم.

 55. حامد گفت:

  تخت جمشید با تمام عظمتش چیزی به اسم حرمسرا نداره. این واسه حقانیت کوروش کبیر کافی نیست؟

 56. ایرانی گفت:

  چرا اسم سگش رو چنگیز یا آتیلا نذاشت؟؟

  • علی گفت:

   اگر شخص کورش کبیر قید حیات بودن از این جسارت ایشون خرده نمیگرفتن , ولی چون نیت ایشون توهین به مردم و تاریخشون بود چنین واکنشی رو دارن میبینن….متاسفم

 57. ایرانی گفت:

  الان پانترک ها خوشحالند چون اونا همیشه به کورش صفت سگ میدن و به مردم ایرانی توهین میکنن

 58. اﺗﻮﺳﺎ گفت:

  ﺗﻮﻑ ﺑﻪ ﻏﻴﺮﺕ ﻧﺪاﺷﺘﻪ ي ﻫﻤﺘﻮﻥ … ﺣﺘﻲ ﺩﺭ ﺣﺪﻱ ﻫﻢ ﻧﻴﺴﺘﻲ ﻛﻪ ﺑﺨﻮاﻱ اﺳﻢ ﻛﻮﺭﻭﺵ ﺭﻭ ﺭﻭﻱ ﺯﺑﻮﻧﺖ ﺑﻴﺎﺭﻱ ﻭاﻗﻌﺎ ﺑﺮاﻱ ﺧﻮﺩﻡ ﻣﺘﺎﺳﻔﻢ ﻛﻪ ﺟﺰ ﺑﺎﺯﻳﮕﺮاﻱ ﻣﻮﺭﺩ ﻋﻼﻗﻪ اﻡ ﺑﻮﺩﻱ
  اﺩﻣﺎﻳﻲ ﻣﺜﻞ تو اﺭﺯﺵ ﺣﺮﻑ ﺯﺩﻥ ﻫﻢ ﻧﺪاﺭﻥ
  ﺑﻲ ﻏﻴﺮﺕ ﺷﻌﻮﺭ ﻫﻢ ﺧﻮﺏ ﭼﻴﺰﻳﻪ ﻛﻪ ﻣﻴﺒﻴﻨﻢ ﺫﺭﻩ
  اﻱ ﺩﺭ ﻭﺟﻮﺩﺕ ﻧﻴﺴﺖ

 59. کورش گفت:

  نمیدونم با چه عبارتی بشه از خجالت ایشون و تمام کسایی که دنبال کوچیک جلوه دادن موضوع هستن در اومد…

 60. مرتضي گفت:

  آخه تخت جمشيد يا پارسه واسه كوروش بود؟؟؟…

 61. مجید گفت:

  واقعا مهران مدیری حقی بر گردن طنز یران داره من با حرفای آقا حمید موافقم نباید به گذشته ببالیم الان چی داریم

 62. ارش گفت:

  اقای افلاطون عزیز لطفا پیش از هر اظهار نظری منبع معتبر خود را معرفی کنید . حقیقتا تاریخ قابل تحریف است . مانند اتفاقی که ۳۰ و اندی پیش افتاد . من هیچ توهینی بهت نمیکنم ! فقط منبع معتبر ارائه دهید . ضمن اینکه من اقای مهران مدیری را دوست دارم و انتظار داشتم مثلا یک نام دیگر بگذارند . هرچند نمیشه قضاوت از پیش نمود و از جامعه هنری طرد کرد . قبول کنید سالهای پیشین خیلی از خنده هایتان را جلوی سریالهای مهران مدیری انجام داده اید. لذا خواهش میکنم بیاییم همگی یکم عصبانیت خودمون رو کنترل کنیم و اجازه اظهار نظر رو به خود مهران مدیری هم بدهیم . من ترجمه خط میخی و بابلی رو خوندم و تحصیلاتشم دارم . خدمت آقای افلاطون . ۳ کتاب مرجع به زبان آلمانی هست که نشان دهنده اصالت رفتار کوروش در زمان خودش است و مدرک اصلی منشور حقوق بشر است. مدارک دیگر از نوشته های بیستون و خود تخت جمشید است که داریوش هرچند مانند کوروش عادل نبوده اما ارادت خودش را در جای جای تمدن خود نشان داده است…کمی مطالعات دقیق انجام بدید

 63. اریوبرزن گفت:

  درود بر کوروش بزرگ

 64. اریوبرزن گفت:

  تمام تاریخ نویسان معتبر دنیا و حتی اساتید دانشگاهای معتبر دنیا میدونن که کوروش اهل ایران میباشد بعد یک نادان میگوید کوروش ایل

 65. اریوبرزن گفت:

  اقای افلاطون شما بهتره کتاب گزنفون نامه را بخوانید

 66. mohamad گفت:

  هرکی این سریالو نگاه کنه توهینش به کورش کبیر(که مایه افتخر ایران زمین بوده و هست و خواهد بود) کمتر از مدیریه….نیست متاسفم برای فهم و شعور…

  • alireza kkoo گفت:

   درباره کوروش مطالب زیادی است آنچه که من از کتاب ایران باستان خوندم (کتاب حسن پیرنیا. جمع آوری گفته های هرودوت)کوروش پسر فرورتیش حاکم پارس و ماندانا دختر اختوویگو یا اشتوویگو آخرین پادشاه ماد است. در نتیجه کوروش نوه ی اشتوویگو پادشاه ماد است پس نمیشه گفت کوروش عیلامیه.

  • alireza kkoo گفت:

   والا منم نفهميدم حق با کیه آخه میدونید در زمان حال ما مردم ایران با هم صادق نیستیم به اصطلاح بیش از حد دروغ میگیم .

  • فرزاد گفت:

   مهران مدیری خیلی دوستون داریم این مردم نمک نشناس …….

 67. سورناآرام گفت:

  زخمي از شب تو نگامه
  بغضي از غم تو صدامه
  انگار اينجا من تنها
  خون کوروش تو رگامه.

 68. سورناآرام گفت:

  معبد مردان جهان مقبره کوروش است

  کار شهان کشتن و او فاتح بی یورش است

  سورناآرام

 69. فلانی گفت:

  سلام به نظر من این موضوع نه تنها توهین به کوروش کبیر است بلکه توهین به کل ملت ایران البته اگه ایرانی وجود داشته باشه است و این توهین بزرگ رو پشت پرده شوخی پنهان میکنن.و این موضوع با موضوع فیتیله ای ها خیلی فرق میکنه و بگم که من اذری هستم …

 70. درود بر شما فرزندان ايران زمين،بيايد از يه بعد ديگه. به اين موضوع نگاه کنيد،شايد هدف آقاي مديري هوشيار کردنما بوده،شايدم خواسته . مردم به غيرت بيان،شايدم……

 71. مهدی گفت:

  اگه ادعا ميکنه موهاشو تو آسياب سفيد نکرده پس نبايد همچين اشتباهي ميکرد و به همه ايراني ها توهين کنه مودبانه گفتم ولي با اين کارش نه تنها هر چي از خودش ساخته بودو نابود کرد بلکه بنظر من يه شخصيت منفور شده من تعجب ميکنم چرا دستگاه قضايي به اين مساله اعتنا نميکنه حالا اگه به يه شخصيت سياسي يا خداي نا کرده ديني توهين ميکرد باز همين طور بهش نگاه ميکردن؟؟؟ خودتون فکر کنيد و قضاوت

 72. نادر گفت:

  این آقای(!) برزگمهر داره مغلطه می کنه و فکر کرده بقیه هالو هستن.عرف مربوط به هر جامعه رو باید در نظر گرفت.اگر مثلا در کشوری مثل عربستان اسم حیوان خانگی رو به اسم عم یا عثمان بزارن مسلما جانش پای خودشه!یا در آمریکا کسی اسم سگشو بزاره آبراهام لینکلن یا در هند بزاره گاندی!.کوروش کبیر و فردوسی و زرتشت و امثالهم از مفاخر ملی ایرانیان و حتی جهان هسند و کسیکه به هر شکل با تمسخر یا جعل تاریخ و… بخواد سوء استفاده برا خودش آنهم برای خوشامد یک عده دیگه بکنه…مثل تف سربالا میره تو صورت خودش.

 73. trust گفت:

  واقعا گل گفتی اقا رضا..اخه من نمیدونم این مردم چی از یه پادشاه مستبد دیدن ک اینجوری سنگشو ب سینه میزنن.درضمن ذوالقرنین هم هیچ ربطی به کوروش نداره.آقای مدیری دمت گرم واقعا تمام فیلمها و سریالهاتون دوست داشتنی هستن.

  • نادر گفت:

   شما یا نادانی یا دیگران رو احمق فرض کردی.برو از منابع موثق اطلاعات درست بگیر بعد بیا اینجا درفشانی کن.اوضاعت خیلی خرابه بشر…!

  • محمد گفت:

   تو … بیش نیسی، خدا ریشه ظلم و ستم را از سر هر مملکتی ک بهش ستم میشه برداره, الان به تو ستمی نشده دیگه نه؟ اره لابد چون داری…

 74. trust گفت:

  هه اتوسا زیاد جوش نزن ههههههه

  • امید گفت:

   کوروش تا قبل از زمان پهلوی نام و نشانی نداشت . ساخته و پرداخته یهود است. هموطنان عزیز کتابهای قدیمی تاریخ رو بخونید اگر اسمی ازش بود حق دارید. البته به هر کسی که مورد احترام عده ای باشد نباید بی احترامی کرد. ولی کوروش و کتیبه و تخت جمشید همش من در اوردی از طرف یهود است

 75. alireza kkoo گفت:

  درباره کوروش مطالب زیادی است آنچه که من از کتاب ایران باستان خوندم (کتاب حسن پیرنیا. جمع آوری گفته های هرودوت)کوروش پسر فرورتیش حاکم پارس و ماندانا دختر اختوویگو یا اشتوویگو آخرین پادشاه ماد است. در نتیجه کوروش نوه ی اشتوویگو پادشاه ماد است پس نمیشه گفت کوروش عیلامیه. درآخر باید بگم اون از فیلم سیصد که چه توهینی به ایرانیان شد هیچ کاری از دست هیچ کس نیومد این هم از داخل دارن توهین میکنن. نمی دونم هدف بعضی از این فیلم سازها چیه شاید چون فیلم های مزخرف ایرانی بیننده نداره بخوان از این راه بیننده رو جذب کنن نمی دونم. ولی تا هالیوود هست کی فیلم های مزخرف ایرانی میبنه تا سریالی مثل گیم اف ترونز و…هست نمی دونم چطور این سریال های مزخرفو بعضی ها میبینن.

  • افلاطون گفت:

   سلام دوست عزیز تاریخ یک علم است. بابا جان صحبت از منابع زمان خود کوروش و پسرش کمبوجیه است و مطالب شما مربوط به بعد از کودتای داریوش پارسی بر علیه کوروش عیلامی است.

 76. alireza kkoo گفت:

  درباره کوروش مطالب زیادی است آنچه که من از کتاب ایران باستان خوندم (کتاب حسن پیرنیا. جمع آوری گفته های هرودوت)کوروش پسر فرورتیش حاکم پارس و ماندانا دختر اختوویگو یا اشتوویگو آخرین پادشاه ماد است. در نتیجه کوروش نوه ی اشتوویگو پادشاه ماد است پس نمیشه گفت کوروش عیلامیه.

 77. افلاطون گفت:

  سلام جناب آرش
  هدف اینست تا تاریخ ای سرزمین از هر پانی پاک شود چه فارسش چه کردش چه ترکتش چه لرش.
  واقعا کوروش ربطی به قوم پارس ندارد. منابعی که شما می گید همه مربوط به بعد از کودتای داریوش علیه پسر کوروش انشانی یا همان عیلامی است.
  کوروش صرفا یک پادشاه عیلامی است که من عرض کردم شما منشور واقعی کوروش را در مجله باستان شناسی و هنر ایران شماره هفتم و هشتم- تابستان و پاییز ۱۳۵۰ صص۲ الی ۱۹ نوشته دیوید استروناخ را مطالعه کنید تا متوجه شویم که ایشان خودش را مردوک پرست (یعنی یکی از خدایان بابلی) معرفی می کند. خوب این از کتیبه خودش. حالا سر می زنیم به کاخش در پاسارگاد (پاسارگاد اسمی است که یونانیان از زمان داریوش به بعد به این مکان داده اند .رک. به پاسارگاد: گزارشی از کاوش های انجام شده توسط موسسه مطالعات ایرانی بریتانیا(از سال ۱۹۶۱ تا سال ۱۹۶۳) تالیف دیوید استروناخ مترجم دکتر حمید خطیب شهیدی نشر میراث فرهنگی. در همین کتاب در مورد وجود کتیبه ایی به زبان فارسی باستان که در زمان کوروش نوشته شده باشد یا نه آنقدر بنده خدا استروناخ بحث می کند و بلاخره نتیجه می گیرد که اینها در زمان داریوش نقر شده اند ولی برای دلخوشی محمدرضا شاه می گوید البته فرض من اینست که شاید بعضی را بتوانم بگویم در زمان کوروش ولی خط میخی فارسی باستان تا زمان داریوش اصلا وجود نداشته پس همین دست وپای مرا بسته است.لذا ایشان که کاملا نمادهای مردوک را می بیند و نمی خواهد بگوید اینها مردوکی هستند بازهم به دلیل رعایت امانت داری می گوید اینها تقلیدی از هنر آشوری و بابلی(یعنی اعراب باستان) هستند. نکته بعدی در مورد فرشته بالدار که برخی آنرا کوروش نیز لقب داده اند تاجی که بر سر دارد تاج خدای هوروس مصری است که حتی برخی معتقدند کلمه خورشید یا هورشید از آن گرفته شده که شاید خروس یا هوروز در برخی لهجه ها نیز که در هنگام طلوع خورشد بانگ سر می دهد نیز بی ارتباط نباشد. لذا اینها سمبل های هنری تمدن های خاور نزدیک است که امروزه داعش به جانش افتاده است.

 78. trust گفت:

  نادرخان اطلاعات صحیحتو واسه خودت نگه دار. شما فقط مغزتونو با این افکار بیهوده راجع به کوروش پر کردید..واقعا برا همتون متاسفم

 79. امیر گفت:

  وای شورش رو دراوردین حالا اگه بدبخت میگفت قلی هم شماها میگفتین چرا گفته قلی….عجب عنی هستین

 80. نازی گفت:

  البته کسی که کار هنری انجام میده باید حواسش جمع تر از این باشه ولی کسانی که انقدر متعصبانه برخورد می کنید، با این تعصب به جایی می رسید که داعش و گروه های افراط گرای اسلامی رسیدند. به جای تعصب روی یک اسم کاش به منش کورش بزرگ توجه کنیم: گفتار نیک: توهین نکنید، پندار نیک: فرض رو بر این بگذارید که عمدی در کار نبوده، رفتار نیک: قدرشناس باشید، استاد مدیری کم برای شاد کردن ما تلاش نکردند. اگه کمی فرهنگ انتقادپذیری را بالا ببریم، طنز بهترین راه برای بهبود شرایط جامعه است. سریال پزشحکان رو در نظر بگیرید و ببینید مصداق زنده رفتار بخشی از جامعه پزشکی: شکافتن بخیه چانه کودکی که پدرش پول پرداخت هزینه درمانگاه رو نداشته! من که نظرم درباره استاد مدیری عوض نمیشه

  • وحید گفت:

   برای شاد کردن ما تلاش کرده یا پر کردن جیبش؟
   استاد چیه؟ استاد لودگی؟ زور زدن برای مزه پرانی؟
   تعصب رو تو داری که نظرت درباره‌ی یک موجود با هر عملی عوض نمیشه

 81. ساناز گفت:

  مدیری خیلی بیخود کرده که یه عمر دل مارو شاد کرده وحالا به جد وابادمون توهین کرده به هیچ عنوان کارش قابل بخشش منم یه اذریم ولی قبلش یه ایرانیم ویه ایرانی میمونم شما ها هم بهتره وطنتونو نفروشید به …

 82. کمال قشقایی گفت:

  با سلام. در یک دیالوگ ک هنوز مجال توضیح از سوی کارگردان ان مجموعه حاصل نشده است-قضاوت عجولانه منطقی نمیباشد. جالب تر اینکه گروهی اقای مدیری را ب بانترک بودن متهم کرده اند…..این برداشتی ک شما ازدیالوگ و توهین یاد میکنید سازنده برنامه حتی روحش هم خبر نداشته و نداره- عزیزان تعصب بیجا و بدون دلیلمصداق کامل جهل است. اقای مدیری از همه شما ایرانی تر بوده وبه اندازه شما عقل داره و خوب میدونه ک نباید ب شخص یا قومی توهین بکنه.اگر اقایانی با عقل خود اسمان را ب ریسمان بافتند و در تعاقب کشفیات نابشون این توهین را کشف نمودند خواهشا شماها یکم ترمز بکشید و چشم بسته فقط نگید توهین شده و فلان شده. شک نکنید اکثر شماها از قضیه و صحت و سقم ان خبر ندارید ومتعاقب عده ای مغرض فقط حرف خودتان را میزنید… اول و اخر همین مهران مدیری را داشتیم این بنده خدا هم ارزانی کشفیات ناب شما باشه ولی بدانید ک برای وطن برست بودن و بیشرفت ایران این راه بسوی ناکجااباد است و ما را ب هیچ کجا نخواهد برد…

 83. m.n گفت:

  کورش بزرگ یک پادشاهی مثل بقیه نیست کورش مقدسه حتی میگن تو قرانم اومده اسمش

 84. m.n گفت:

  از مجموعه شواهد موجود، این موضوع به دست می‌آید که کوروش با توجه به منش و رفتارش فردی یکتاپرست و به احتمال فراوان پیرو آیین زرتشتی بوده است. پرستش مردوک در میان ایرانیان جایگاه خاصی نداشته است و ارتباط باورهای دینی کوروش با مردوک بسیار بعید می‌نماید.

 85. شیرین گفت:

  همه ی دنیا به کورش کبیر افتخار میکنن. منشورش سر در سازمان ملل هست .اونوقت عده ای از ما بهش توهین میکنیم. اقایون توهین کننده وقتی به کسی توهین میکنین به درجه ی ایمانو مسلمون بودتتون چیزی اضافه نمیشه! باور کنید!!.کوروش متعلق به همه ی ایران هست. نمیدونم چرا باب شده که بگن فارس! من خودم یه رگ شیرازی دارم. ولی جدا تعجب میکنن از اونایی که مصرانه اسم فارس را میبرن! الان کسی که در استان فارس زندگی میکنه لزوما هفت جد و ابادش فارس نیست همان طور کسی که در مازندران یا کردستان یا هر جای دیگه هست. کوروش مال همه ی ایرانیا هست . خدا پرست هم بوده. ظالم هم نبوده! البته یادمونم نره از حکومت ماد ها هم بگیم که اون هم یه افتخار برای همه ی ایرانی ها هست

 86. trust گفت:

  نادرخان اوضاعم از تو بدتر نیست ک مغزت رو به کل تعصب به یه پادشاه مستبد پرکرده..هه

 87. امین گفت:

  🙂
  مدیری عاشقتم

 88. چت گفت:

  تحلیل های عجیب…بازهم تعصب قومیت؟خب ان سرزمینها هم جزو ما بودن و ما هم جز اونها(مردم)

 89. کرمانشاه-سیاه بید گفت:

  مهران مدیری بی شک محبوب ترین کاراکتر طنز تاریخ سینما و تلویزیون ایران بود ولی متاسفانه با این عمل خیلی خیلی ناشایستش منفورترین شد واقعا چرا باید اینگونه سخیف وذلیلانه پدر و بنیانگذار یک ملت رو تحقیر کرد آیا این همه ظلم در حق شان و شخصیت کوروش بس نبود…؟!!!پس چگونه است آقایان در خارج از کشور وقتی که مشغول پز دادن هویت،نژاد وزبانشون هستند نام کوروش را علم میکنند ولی افسوس درخاکی که خود او برای شما ب ارمغان آورده اورا….. مینامید….امسال شما نان ب نرخ روز خورها زیاد بوده وهستند ولی مطمئنا گودال سیاه تاریخ ب شما نابخردان ب اصطلاح روشنفکر رحم نخواهد کرد آنگونه شمارا می‌بلعد ک دیگر هیچگونه اثری ن از نامتان ن از آثار….. باقی نماند…. افسوس…افسوس….

 90. شهریار گفت:

  آهای همتون تو خواب طولانی هستید…ما اینحا فارس و ترک و لر و کرد و… نداریم… کوروش و بابک و آریو برزن و ابو نسلم خراسانی و…. تا شهید همت و… همه و همه فرزندان این آب و خاک هستن و ما به عنوان ی ایرانی براشون احترام قایلیم…در این میان سالهاست تلاش شده تا هویت ایرانی پایمال بشه…همه بزرگان این سرزمین متعلق به همهمون هستن و خار چشم دشمنان چشم تنگ…. از خواب بیدار شید که تا خرخره تو شرک و خرافات و عرب پرستی گم شدید و رگ و ریشتونو فراموش کردید…. قطعا حکومت تمام تلاششو میکنه تا اثری از ایراتی و ایرانیت باقی نمونه….

 91. 000000000 گفت:

  ایشان درجه شعور و عقل خود را در فیلم برره عملا به همه ایرانیان نشان داد.

 92. پژمان گفت:

  اشغال انشان تو خوزستان کنونی بود شهر ایذه االان پدر کورش هم ک پادشاه هخمنش بود اونج حکومت میکرد

 93. اریو گفت:

  درود به ایران من در کشوری زتدگی میکنم که توهین به تاریخش و بزرگانش عادی وعمدی است یک عده تخت جمشید را جعلی یک عده کوروش را زاییده فکر یهود یک عده در فیلم و سریالها سعی در نابودی نام های ایرانی دارند در کدام کشور جهان این چنین افراد پیدا میشود کدام کشور جهان نابودی فرهنگ خود را می خواهد…

 94. m.n گفت:

  واقعا کسایی که این کار مدیری رو قبول دارن اصلا ایرانی نیستن خون کورش بزرگ تو رگاشون نیست این ادما اصلا برای ایران زاده نشدن

  • رضا گفت:

   چرا سخت میگیرید یه شوخی بوده

   کوروش مثل بقیه پادشاه ها بوده اینقدر بزرگش نکنید.خوب نیست ما ایران را فقط کوروش بدانیم در صورتی که قبل و بعد از اون پادشاه هایی بوده که در این سرزمین حکومت کردن.
   تو سایتها متاسفانه سخنانی از دیگر بزرگان جهان رو تحریف میکنند میگن کوروس گفته کوروش میگه . آدم یه لحظه تعجب میکنه میگه اون چندتا خط که از کوروش مونده چطور شده اندازه دو سه کتاب سخنان کوروش

   • پگاه گفت:

    اصلا اینطور نیست اتفاقا میخوان هویت ملی ایران رو نابود کنن
    کوروش فقط پادشاه نصف جهان نبوده
    کوروش مظهر یک انسان کامل در زمین هست و هویت ملی ما وابسته به اوست

 95. مرگ بر مخالفان مهران مدیری گفت:

  بعضی ها واقعا نظر مفت میدن
  کورش پیغمبره؟ امامه؟ کی هس؟ یک حاکمی که وظیفشو درت انجام داده خب حالا اقای مدیری یک اسمی انتخواب کرده بنام کورش بنظر شما چی انتخواب میکرد؟

  • سیامک گفت:

   درود برهمگی.دوستان عزیز اینکه اقای مدیری اسم انتخاب کرده مهم نیست اما تمام دنیا میدونن کورش اسم چه کسی بوده وهست.شما شاید به اصالت خودتون پشت کنید اما هستن آریایهای اصیلی که هیچوقت اجازه ندن به اصالتشون اهانت بشه اقای مدیری اگرتا امروز برای مابهترین بود اما از این پس فقط یک فرد عادیه.اهانت به هرچیزی که باعث بشه عموم ناراحت بشن کار درستی نیست.امیدواریم که هیچوقت کسانی با هروجه و جایگاهی سنجیده در مورد تاریخچه اصالت مردمشون کلامی برزبان بیارن.درودبرکورش کبیر وتمام پارسیان

  • پگاه گفت:

   اره کوروش منجنی هست که در قیامت ظهور میکنه در دین یهود مسیح موعود هست نمیدونستی????
   در قران و انجیل و تورات خداوند نامش رو به نیکی و بزرگی اورده
   تو واقعا ایرانی هستی? که از اسطوره های کشورت قد یه ارزن نمیدونی

 96. شهرزاد گفت:

  دوستان باید بگم که خوشبختانه و هزاران بار خوشبختانه این افتخار رو داشتم که حتی تا کنون یک قسمت از عطسه را هم ندیدم اما اگر واقعا چنین چیزی وجود داشته باشه باید بگم که جناب آقای مدیری خیلی خیلی براتون متاسفم!! از علیرضای عزیز که نظر زیباشون رو خوندم سپاسگزارم و باید به حمید و مجید که نوشتن الان چی داریم بگم که آقایون محترم اتفاقا ایراد ما و هیچ چیز نداشتن الان ما از جایی ناشی میشه که ما مفاخر و شخصیت های بزرگ تاریخی خودمون رو خیلی آسون فراموش کردیم .اگه قدر زحماتشون رو میدونستیم اگه مطالعه داشتیم اگه فرهنگ خودمون رو با خودباوری حفظ میکردیم و هر دم از فرهنگ کشورهای دیگه تقلید کورکورانه نمیکردیم الان همه چیز داشتیم..
  آقای مدیری منو یاد شعر سعدی بزرگ انداختید:
  تا مرد سخن نگفته باشد عیب و هنرش نهفته باشد/ هر پیسه گمان مبر نهالی، باشد که پلنگ خفته باشد

 97. سید فرزاد گفت:

  مهران مدیری من به عنوان یک ترک تبریزی خیلی دوستون دارم امیدوارم این مردم کوته فکر فهم و شعور کافی برای قدردانی از زحمات چندین ساله شمارو داشته باشن … در ضمن کوروش سامی چه ربطی به فارس ها داره که اینا واژه سگ رو به خودشون گرفتن!

  • وحید گفت:

   سامی بودن یا آرین بودن یک شخصیت بزرگ برای یک انسان متمدن چیزی را عوض نمیکند. این تفاوت برای قبیله‌گرایانی همچون شماست.
   کسی سگ را به خودش نگرفته. هر غیرتمندی از اینکه کسی از خانه‌اش خودفروشی کند ناراحت میشود چراکه آبروی او هم به خطر میافتد.
   امیدوارم شعور کافی برای درک این را پیدا کنی.

  • محمد گفت:

   از پیشبند اسمت پیداست ک اخورت کجاست

 98. مهدی گفت:

  جناب اقای بزرگوار,اولاد پیامبر
  سید مهران مدیری,
  سلام
  خدا میداند که دوست دارم در رکابتان قدم بزنم
  من یک روستایی تحصیلکرده ام که تا کنون نتوانسته ام در مسیر ارزوهایم گام نهم انسان پراستعدادی هستم ولی نمی دانم که زندگی سختی که پیش رویم بود توانی برایم گزاشته یانه؟
  ولی سید بزرگوار کاری نکرده ای که سزاوار انتقاد باشی,
  ولی دوست دارم تورا ودررکابت بودن, میتوانی کمکم کنی ؟خیلی سختی کشیده ام ,
  ازاین رو دست به دامان جد بزرگوارتان میشوم وازایشان کمک میطلبم که درهای رحمت وبنده نوازی را به سوی بندگان من جمله من باز نماید وهمه را به سمت الله راهنمایی نماید,
  جهت برطرف شدن کینه ها ,دوری از تعصبات بیجا, براورده شدن ارزوی دل یکایک ایرانیان عزیز وسلامتی
  سیدمهران مدیری:اللهم صل علی محمد وال محمد
  پیروز باشید

 99. مهدی گفت:

  با احترام:

  بااین شعر قصد توهین به هیچ عزیزی را ندارم وخالی از لطف نیست که بگویم:”

  من در عجبم زدست این مردم هست؟

  مردم زنده کش مرده پرست!

  • تا قبل از این مهران مدیریو خیلی قبول داشتم. برا همتون متاسفم مگه مدیری خداس هر…قبولش داسته باشبن واقعا حقشه سرشو گذاشتن…. چه دست سیاست در کار باشه یا نباشه مدیری … خودشو ثابت کرد. قبل از اینکه چیزی به اسم شبکهای اجتماعی بیاد … حالا ک مردم بخصوص دهه ۶۰،۷۰ یا میخان راجب به گذشتشون بدونن اومدن از طریق مدیری ک بیشتر مردم قبولش داشتن(چون حالا آدم حسابش نمیکنن) میخان کوروشو تو ذهن مردم کوچیک کنند توهین به کوروش یعنی توهین به آزادگی ناموس غیرت ایرانی … … این روزا کم کم داره هویت ایرانو ایرانی مشخص میشه مردم دارن میفهمن ک خون تو رگاشون از نژاد برتر آریاییه اون مدیری … ک میگه نباید رو نیاکانمون تعصب داشته باشیمو باعث عقب ماندگی ما میشه باید بگم عقب ماندگی ما از زمانی شروع شد ک… از اون زمانی ما عقب مانده شدیم ک مردم ما فقط از ۱۳۰۰ سال پیش میتونن حرف بزنن…

  • پگاه گفت:

   مرده پرستی مال ادمهای عاذیه
   کوروش اسطوره و هویت ملیه نه من و شما
   کوروش اصل ایران هست
   و هر کس به هویت ایران توهین کند ایرانیهای اصیل باهاش مشکل دارن
   مسیله ملی و حیثیتی است

 100. عرفان گفت:

  …دیگه خیلی بی شرمی میخواد که به کوروش توهین بشه این

 101. داوود گفت:

  توهین به انسانهای بزرگ وتاریخ ساز مثل کوروش کبیر از عظمت وبزرگی وارزش آنها چیزی کم نمکند بلکه پستی وحقارت انهایی رانشان میدهد که به این بزرگا ن توهین میکنند.در فیلم مختارنامه دیدیم که شمر لعین به خاطر کینه ای که از ایرانیان به دل داشت.غلامش را رستم صدا میزد والاغش را رخش صدا میزد.ولی با آن همه کینه اسم الاغش را رخش گذاشته بود.نه سهراب وکوروش.به نظرمن اینها مشتی حقیر وخودفروخته هستند که مثل باد بی سرزمین وبی اصل ونسب اند

 102. امین گفت:

  لعنت به تو خاین بی غیرت

 103. رضا شمولو گفت:

  اینا طوری دارن از کوروش حمایت میکنند بدبخت پدر واقعی خودشون اگه دو هزار تومن از شون پول بخواند نمیدن تو عالم مجازی دارن زرررررررررر میزنن

 104. فرزند ايران اسلامي گفت:

  من فردي هستم مسلمان و تابع دين و ديانت و مقيد به رعايت آداب شرعي و الانم كه اين مطلب رو مي نويسم زبانم روزش و چشمام پر از اشكه . برادران و خواهران عزيزم – كوروش يعني هويت – كوروش يعني اصالت – كوروش يعني روح ايران – كوروش يعني سخاوت و سربلندي – كوروش يعني عدالت و كورش يعني شروع تمام بشريت و سوق آن بسوي خوبيها . اي كاش آقاي مهران مديري بجاي جريحه دار كردن قلب ميليونها ايراني مسلمان وطن دوست معتقد به شعائر ديني و اسلامي و ملي ؛ يه كمي فك مي كرد و بعد اين حركت غيرانساني و ناشايست و انجام مي داد . ازش منتفرم و تا عمر دارم نه عكسشو نگاه مي كنم و نه فيلماشو . بد نيست بدونيم در زمان حمله اعراب به اسلام در زمان عمر ؛ با راهنمايي معبدين زرتشتي به عمر آگاهي داده شد كه كورش همان ذوالقرنين مي باشد كه يكي از ۱۲۴ هزار پيامبر بوده . ايكاش مهران مديري قبل از اين عمل زشت ؛ منشور جهاني كوروش بشر را درب سازمان ملل متحد با مضمون منم كورش شاه شاهان ؛ يكتا پرست ؛ حامي و يار و ياور مظلومان و …… را مي خواند د و بعدش دست به كار مي شد . اميدوارم مسئولين آگاه و با فهم و شعور نظام مقدس اسلامي با موضع گيري مناسب اين حركت زشت و تفرقه افكن اين شخصيت پليد را جوابگو باشند . و من ا… التوفيق

 105. محمد حسن گفت:

  مردم ما کی میخوان باور کنن که اصالت هیچ چیزی به جز افتخار الکی و بی فایده براشون به ارمغان نمیاره ، بزرگترین مخترعین ، مبتکرین و دانشمندان جهان هیچوقت اصیل نبودن و یا اگر اصالتی هم داشتن هیچوقت اونو بزرگش نکردن ، ایرانیا کوروش رو بزرگتر از خودشون کردن در حالیکه همه انسانها با هم برابرند و هیچ برتری وجود نداره مگر در استفاده از عقل و تفکر برابری که به همه ی انسان های عادی داده شده ، چرا فکر نمیکنی تو نمیتونی کوروش باشی ؟ تویی که باد میندازه به قب قبتو میگیی کوروش یکتا پرست بوده، خودت اصلا نماز میخونی ؟ اصلا نماز هیچی ، اصلا تو زرتشتی ، تو آیینشونو تقلید و رعایت میکنی ؟ باور کن هر کسی میتونی بزرگترین انسان زندگی خودش و بزرگترین انسان دنیا بشه ، اما باید بت های درون خودشو بشکنه و باور کنه که با کوروش یا استیو جابز یا بیل گیتس هیچ فرقی نداره ! حتی اگر کوروش هم بر ایران حکمرانی کنه تا وقتی مردم تنبل و متکی هستند هیچ چیز تغییری نمیکنه ! مردم باید بخواهند ، تو باید بخواهی ، تا بشود , البته این مطالب با کمال احترام قلبی بنده به کوروش نوشته شده

  • وحید گفت:

   هیچ کس نمیتونه جای هیچکس رو بگیره. کمی فکر کن.

   انسانها برابرند در خلقت ولی در خادم و خائن بودن. در عالم و جاهل بودن. در خوب و بد بودن هرگز با هم برابر نیستند.

  • پگاه گفت:

   چرا افتخار نکنه به کوروش
   پدر ایرانه
   چرا یاد نگرفتی که ایرانی باشی???
   شایدم عربی

 106. M گفت:

  کوروش کبیر کیلو چنده…

 107. ramgol گفت:

  هر تعصبی آدم عاقل رو کور میکنه
  http://ramgol.com

 108. Erfan گفت:

  بعضي از اقايون خيلي احمق هستند كه به كوروش توهين مي كنند براي مهران متاسفم بعدشم اونايي كه ميگني كورشوساخته پهلوي بوده كاملا اشتباه ميكردي در زمان قاجار از كوروش گفته شده كه توسط …بسياري از كتاب هاش آتش گرفته در اون زمان زياد به تاريخ اهمييت نمي دادن ميدادن …

 109. کهزاد گفت:

  ‌توهین به هر کسی و به هر شیوه ای محکومه! چند تا سوال دارم دوستان لطف کنن جواب بدن۱- چرا در تاریخ ادبیات ایران نامی از کورش نیست مگه کورش از نامداران ایران نبوده و ایران را به نام ایشان نمشناسن؟ سعدی و حافظ و فردوسی چرا اسمی از کورش نبردن؟فردوسی که کتابش پر از داستان شاهان است و وطن پرست تر از خیلی هاست.۲- اگه کورش شخصیت عظیم و شناخته شده ای بوده چرا نامش در شجره نامه ایرانی ها نیست؟ آقایی که اسمتو گذاشتی پدر مظلومم کورش اسم پدر بزرگت چیه؟ نام اجداد بزرگوارتو بپرس ببین چند نفر اسم کورش داشتن.اصلا جمهوری اسلامی مخالف اسم کورش قبلش چی؟ ۳- آثار امپراطوری های دنیا پا برجا مونده مثل روم که آثارش تو همه اروپا و آفریقا و حتی ترکیه هم هست یا امپراطوری چین و ژاپن و جنوب شرق آسیا اما از کورش جهانگشا فقط تخت جمشید مونده گیرم که جمهوری اسلامی از بین برده به نظر شما نباید حداقل یه جای پایی تو کشورهای همسایه از ایشون پیدا بشه؟ به نظر من رضا سوادکوهی بدون داشتن لیاقت وارث تاج شاهی شد و پسرش که نمیتوانست خود را به خاندان شاهان کبیر و بزرگ ایران زمین برساند سراغ کورش مظلوم رفت و خود را به کورش متصل نمود به خیال خودش البته! الان هم کسی منکر کورش و حکومت او نیست بلکه اغراق هم حدی داره اینقدر کورش کورش نکنیم بیایید از راه و رسمش بهره ببریم انسان باشیم هر آیین و مذهبی هم که داریم مبارک خودمون.حضراتی که از کورش دم میزنن چقدر گفتار و کردار و رفتارشان نیک است چقدر هرچه برای خود میپسندند برای دیگران می پسندند؟ بنده کهزاد هستم فرزند کورش نواده سلمان فارسی و جوان بختیاری. میهن پرستی من نیاز به گفتن نداره.

  • وحید گفت:

   ۱- میشه بگی نام فریدون یا افریدون که در ادبیات ایران پر است مربوط به کدام شخصیت است؟
   ۲- شجره نامه‌ ایرانی‌ها را کجا دیده‌ای که نام کورش درونش باشد یا نباشد؟
   ۳- نام اجداد من بنا به تعصبی که هنوز هم جاریه حتما باید اسم عربی میبود حتی اگر شده غلام (نوکر)/ اصغر(کوچکتر)/ اکبر(بزرگتر) ولی الآن که نام ایرانی بگذاریم پیرزن همسایه و فلان بیسواد فامیل همه اعتراض میکنند.
   ۴- جایی بزرگتر از پاسارگاد از کورش کبیر میخواهی یا ۱۶ بار نام بردن در تورات؟

   مگر پادشاهان قاجار و صفوی و سلجوقی و غزنوی امتحان لیاقت داده بودند؟ آنهایی که علاوه بر بی‌کفایتی بیگانه هم بودند؟
   تقدیر از بزرگان ایران ربطی به رضاخان و پسرش ندارد. مطالعه کنید. استعمار انگلیس خواست ناسیونالیسم را جایگزین اسلام کند ولی « عدو شود سبب خیر» چون در کشورهای عربی و ترکی قبیله‌گرایی سابقه داشت و ناسیونالیسم اجراپذیر بود ولی ایران متمدن بود و ناخواسته وطنپرستی رشد کرد. وطنپرستی را در ایران عارف قزوینی زنده کرد نه رضاخان.

 110. رهگذر گفت:

  ایشون علاوه بر کوروش بزرگ به صحابه گرانقدر پیامبر (ص) نیز اخیرا توهین کردند ؛ به طلحه و زبیر و علاوه بر آنها أبوموسی أشعری نیز توهین کردن

 111. دمبوس گفت:

  خاک تو سرت ………. هر چی گفتی به بابات گفتی……….

 112. حضرت کوروش گفت:

  چه فرقی داره؟
  کوروش هرچی بوده، پارس ، لر،ترک مهم اینه بزرگ ترین مرد تاریخه و همه افتخار ایرانیان به نام کوروش بزرگ هست،شما برین… را پرستش کنین که از کشورتون هستن، نه کوروش که بیگانه بوده?
  بعدشم همه جهان میدونن کوروش پارس بوده و افتخار ایران هست،شما بجای اینکه به بزرگ مرد تاریخ خودتون افتخار کنین،میخواین اونا بد جلوه بدین و بجاش چنتا … را که از کشورتون نبودن پرستش کنین،واقعا که انسان های احمقی هستین امثال شما،همه مردم جهان به کوروش احترام میزارن و تندیسش را تو چنتا از کشورا خارجی ساختن،بجز خوده ایرانیا…

  • جمشید بهادری گفت:

   خفه شو همان … بر جهان پیشرفت آورد همان کتاب.. جهان را از غار نشینی نجات داد همان کتاب های … دانشمندان..در جهان
   باعث پیشرفت شد خدا نمی داند شما هرزه های با آپارتاید می دانید خدا خودش آخر الزمان را دست مومنین می دهد نه هرزه هایی که به بهانه نژاد پرستی
   می خواهند فساد کنند آپارتاید به تاریخ می پیوندد و نژاد پرستان به جهنم دنیا اگر فاسد نبود پادشاه اگرچه خوب را تا حد پیامبر بالا نمی برد

 113. پگاه گفت:

  جمشید بهادری از طرز حرف زدنت معلومه که چیکاره ای هرزه خودت و جد ابادتی بی تربیت
  اتفاقا کوروش رو خدا در حد مسیح بالا برده نادان بی خبر
  از کورش در همه ادیان الهی به نیکی در کتابهایشان نام برده شده کودن بدبخت عرب پرست
  کوروش بی نظیرترین دادشاه و پادشاه جهان و مالک نصف گیتی و مایه فخر ایرانیان است نه توی عرب پرست

 114. محمد گفت:

  لعنت خدا بر قومی ک از خون مردم ایران زمین می مکد و بر ایشان فخر فروخته; و کاسه لیس عده ای عجنبی است..
  خدا را ک گرما خرد داشتییم
  کجا این سرانجام بد داشتیم..