۱۷۰۹۱۴۰۱

فیلم توقیفی کمال تبریزی با تغییر نام اکران می‌شود/”از رییس‌جمهور پاداش نگیرید” به‌جای “پاداش”!

سینماژورنال: کمال تبریزی شش سال قبل فیلمی به نام “پاداش” را کارگردانی کرد. فیلمی که سناریوی اولیه آن را رضا مقصودی نگاشته بود و بازنویسی فیلمنامه را هم محمد رحمانیان انجام داده بود.

این فیلم به دلیل مضمونش که نوعی شوخی با طیف مدیران بالادستی کشور محسوب می شد و البته قرار دادن یک مدیر در موقعیتهایی کمیک که در سفر حج برایش رخ می دهد مدتها توقیف بود.

به گزارش سینماژورنال با این حال تلاشهای تهیه کننده این فیلم که از شروع به کار دولت یازدهم آغاز شده بود نتیجه داد و بالاخره این فیلم توانست با اندکی جرح و تعدیل پروانه نمایش بگیرد.

پروانه نمایش با اعمال اصلاحات صادر شده

حبیب اسماعیلی مدیر شرکت پخش فیلم رسانه فیلمسازان مولود با بیان اینکه حق پخش “پاداش” را از آنِ خود کرده به سینماژورنال گفت: پروانه نمایش فیلم با اعمال یک سری اصلاحات صادر شده است و قرارداد پخش فیلم را هم بسته ایم.

وی درباره زمان پخش فیلم بیان داشت: به دنبال آن هستیم که در اولین فرصت مناسب فیلم را روی پرده بفرستیم. فیلم با نام “از رییس جمهور پاداش نگیرید” اکران میشود و از آنجا که فیلم گرم و مفرحی است خیلیها مشتاق اکران آن هستند.

اسماعیلی پیرامون اینکه چقدر احتمال دارد این فیلم نوروز روی پرده برود اظهار داشت: این را شورای صنفی نمایش است که مشخص می کند. فیلم برای اکران نوروزی هم مناسب است.

حبیب اسماعیلی درباره اینکه آیا فکر نمی کند اکران این فیلم با مخالفت گروههای افراطی منجر شود گفت: بهتر است سراغ چنین مباحثی نرویم و به فکر اکران آرام و بی حاشیه فیلمهای مجوزدار باشیم.

پاداش

حسن معجونی در نمایی از “پاداش”

استفاده از نام رییس جمهور میتواند به رونق اکران کمک کند؟

به گزارش سینماژورنال هرچند اکران فیلم توقیفی “پاداش” با نام “از رییس جمهور پاداش نگیرید” می تواند مهمترین ترفند تبلیغاتی برای رونق به اکران فیلم قلمداد شود اما این را هم نباید از خاطر برد که چند سال قبل علی عطشانی نیز فیلمی با عنوان “تلفن همراه رییس جمهور” را ساخت که هرچند نام رییس جمهور در عنوان آن بود ولی در اکران اوضاع خوبی را تجربه نکرد.

با این حال کارگردان “از رییس جمهور پاداش نگیرید” کمال تبریزی است یعنی خالق کمدیهایی چون “مارمولک”، “لیلی با من است” و “طبقه حساس” و طبیعی است که حضور نام تبریزی هم می تواند کمکی باشد برای رونق فیلم.

مدیر ریاکاری که از رییس جمهور پاداش می گیرد

“پاداش” که بازیگر نقش اصلی اش حسن معجونی بازیگر سرشناس تئاتر است و آتیلا پسیانی و زنده یاد احمد آقالو نقشهای مکمل آن را ایفا می کنند داستان مدیری ریاکار را به تصویر می کشد که پاداش رییس جمهور به وی، سفر حج است؛ سفری که باعث می شود وی بلحاظ روحی نوعی دگردیسی را تجربه کرده و آدم جدیدی شود.

image_print
تاريخ انتشار: شنبه ۲ اسفند ۱۳۹۳ - ۷:۲۲
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=1040

بعدش؟

مطالب اخیر

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code