۰۷۱۱۱۴۰۱

علی مطهری: “فروشنده” چهره خوبی از جامعه ایران نشان نمی‌دهد/انتخاب آن برای اسکار خوب نبود

سینماژورنال: علی مطهری نماینده مجلس که اغلب سعی کرده نقطه نظرات خود را درباره اتفاقات مختلف به صراحت بیان کند بعد از تماشای “فروشنده” اصغر فرهادی نقطه نظر خود درباره این فیلم را بیان کرده است.

به گزارش سینماژورنال علی مطهری در یادداشتی کوتاه بر “فروشنده” نوشته است: در شب عید غدیر با همسرم به دیدن فیلم “فروشنده” در سینما فرهنگ رفتم. بازی خوب آقای شهاب حسینی و خانم ترانه علیدوستی قابل تقدیر است اما سوژه فیلم را نپسندیدم.

وی ادامه داد: این فیلم چهره خوبی از جامعه ایران نشان نمی دهد.  لذا انتخاب آن به عنوان نماینده ایران در اسکار از سوی بنیاد فارابی به نظرم انتخاب خوبی نبود اگرچه به انتخاب آنها که معمولا معیارهای متعددی مانند تکنیکهای هنری، جذب مخاطب و رأی آوری را درنظر می گیرند احترام می گذارم.

متن علی مطهری برای "فروشنده"
یادداشت علی مطهری برای “فروشنده”
image_print
تاريخ انتشار: سه شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۰:۲۷
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=28734

بعدش؟

مطالب مرتبط

3 نظر برای مطلب "علی مطهری: “فروشنده” چهره خوبی از جامعه ایران نشان نمی‌دهد/انتخاب آن برای اسکار خوب نبود"

 1. …جنابعالی کی باشین که بخواین بگین این فیلم کاندید اسکار بشه یا نشه

 2. mehdi گفت:

  با سلام و خسته نباشید.
  ممنون از خبر رسانی. من با تیتر خبر که باید جالب، جاذب و برانگیزاننده باشد کاملا موافقم. ولی با توجه به جو حاکم بر جامعه ما که بیشتر مردم تیتر حواننند تا خبر خوان، باینجهت فکر میکنم که بد نیست در باره موضوعات حساس سعی کنیم که بتوانیم در صورت امکان متن خبر را طوری تنظیم کنیم که کل نظر را برساند. مصداق گفتارم در رابطه با اظهار نظربسیار جالب و تحسین برانگیز اقای علی مطهریست .
  متن طوری تنظیم شده که خیلیها که فقط متن خوانند فکر میکنند که علی مطهری با معرفی فیلم فروشنده اصغر خان فرهادی مخالف است. اما وقتی کل خبر خوانده میشود در میبابیم که ایشان با اینکه با معرفی این فیلم بخاطر استدلاشان مخالف است اما به انتخاب انتخاب کننده گان احترام میگذارد واین یعنی پلورالیسم که کشور ما از ان در رنج است.
  با مهر و احترام به شما عزیزان

 3. ایرانی گفت:

  براستی چهره واقعی ایران و ایرانی در دنیای کنونی چیست؟ تروریزم؟ اعتیاد و فحشا؟ دزدی ها و کلاهبرداری های نجومی؟ بی آبی و مرگ طبیعت؟ بی هویتی و فرار مغزها؟

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code