۰۶۰۷۱۴۰۰

شهاب حسيني و بازيگر "فرياد زير آب" در لندن+عکس

سینماژورنال: فیلم سینمایی “غلام” به عنوان نخستین فیلم انگلیسی زبان که درباره جامعه ایرانی ساخته شده است با بازی شهاب حسینی به زودی آماده نمایش عمومی خواهد شد.

به گزارش سینماژورنال ساخت پروژه سینمایی “غلام” به کارگردانی میترا تبریزیان اخیرا به پایان رسیده و هم‌اکنون در مرحله پس از تولید است.

این فیلم ۹۰ دقیقه‌ای به زبان فارسی و در انگلستان ساخته شده است که شهاب حسینی نقش اول آن را به عهده داشته و بازیگران دیگری چون ناصر معمار ضیا، بهروز به نژاد، آرمین کریما، لی لانگز، فلیکس آئور و متا کولینز در آن ایفای نقش کرده‌اند.

داستان فیلم “غلام” در لندن در سال ۲۰۱۱ میلادی روی می‌دهد و درباره یک راننده تاکسی ایرانی به نام غلام (شهاب حسینی)، است که شب‌ها کار می‌کند و هیچ علاقه‌ای به صحبت درباره گذشته‌اش ندارد. غلام با آنکه دو شغل دارد ولی نشان داده می‌شود که علاقه‌ای به پول و مادیات ندارد. او با آنکه رابطه خوبی با دایی‌اش ندارد ولی هر روز برای خوردن چیزی به کافه او می‌رود. مادر غلام در تلاش است که او را به خانه (ایران) بازگرداند ولی او هیچ تصمیمی برای برگشتن ندارد. بیننده در طول فیلم متوجه می‌شود که “غلام” قهرمان یک جنگ است ولی مشخص نیست چه جنگی؟، سربازی که ناگهان در بحبوبه جنگ بدون آنکه ردی از خود به جا بگذارد ناپدید می‌ شود.

میترا تبریزیان کارگردان ایرانی‌الاصل مقیم انگلستان، این فیلم را براساس فیلمنامه‌ای مشترک از خود و سیروس مسعودی ساخته است و تهیه‌کنندگی این فیلم را “زادوک ناوا” برعهده دارد.

ایفای نقش شهاب در برابر بازیگر “فریاد زیر آب”
به گزارش سینماژورنال نکته جالب درباره “غلام” حضور بهروز به‌نژاد در نقش مقابل شهاب حسینی است. به‌نژاد بازیگریست که سالها پیش و در “فریاد زیر آب” ساخته سیروس الوند نقش مقابل داریوش اقبالی را ایفا کرده بود.

بهروز به‌نژاد کار بازیگری خود را از اوایل دهه ۵۰ و با “آدمک” خسرو هریتاش آغاز کرد و با آثاری چون “هیاهو”، “واسطه ها” و “شب زخمی ادامه داد.

وی بعد از پیروزی انقلاب اسلامی هم در یک فیلم انقلابی به نام “شب شکن” به کارگردانی خسرو ملکان و تهیه کنندگی حسین فرحبخش(!!) ظاهر شد ولی مدتی بعد از ایران مهاجرت نمود و در لندن ساکن شد.

بهروز به‌نژاد سابقه دوبلوری هم داشت و از جمله در فیلم مشهور “شعله” به جای آمیتاب باچان صحبت کرده بود.

شهاب حسینی و بهروز به نژاد در نمایی از "غلام"
شهاب حسینی و بهروز به نژاد در نمایی از “غلام”
image_print
تاريخ انتشار: جمعه 27 نوامبر 2015 - 9:34
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=14024

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code